Justyna Sitarz - wyróżnienie w konkursie powiatowym w języku obcym

Wręczenie dyplomów   Justyna Sitarz z klasy 2B Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej zdobyła wyróżnienie w I POWIATOWYM MIĘDZYGIMNAZJALNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI I PROZY OBCOJĘZYCZNEJ przeprowadzonym i zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku.

Konkurs odbył się 15 stycznia 2016r. Justyna zaprezentowała fragment z Listów starego diabła do młodego C.S. Lewisa w języku angielskim.

Konrad Rajchel - laureat rejonowego konursu przyrodniczego

10 grudnia 2015 r. odbył się Finał konkursu organizowanego przez Bieszczadzki Park Narodowy „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”. Konrad Rajchel - uczeń Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej zajął I miejsce drużynowo i II miejsce indywidualnie . Należy zaznaczyć, że rywalizowało 9 gimnazjów z powiatów bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego. Konkurs odbywał się w dwuch etapach: etap pierwszy - pisemny, w którym obejmował test z zakresu ekologii, fauny, flory, geologii, topografii, ochrony przyrody Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W drugim etapie – ustnym trzeba było zaprezentować swoją wiedzę z zakresu zbiorowisk roślinnych, zależności pokarmowych, znajomości szczytów i form rzeźby terenu. Etap ustny odbył się na scenie Ustrzyckiego Domu Kultury przed jury i zgromadzoną publicznością.

Katarzyna Płaziak, Aleksandra Hałasowska i Klaudia Koczeń - sukcesy w badmintonie

W dniu 19 listopada w hali sportowej w Czaszynie odbył się Półfinał Wojewódzki Gimnazjady w badmintonie dziewcząt. Gimnazjalistki występowały w składzie Katarzyna Płaziak, Aleksandra Hałasowska i Klaudia Koczeń. W grupie gładko pokonały 3:0 Gimnazjum z Gwożnicy i 3:1 Gimnazjum   z Niebylca. W drodze do finału pokonały jeszcze 3:1 Gimnazjum nr 4 w Sanoku. W finale zmierzyły się z zawodniczkami z Odrzykonia wygrywając 3:0. Premią za wygrany był awans do Finału Wojewódzkiego.

Karolina Kantorek i Mateusz Kucharski - sukcesy w lekkoatletyce

W zawodach lekkoatletycznych pierwsze miejsce w powiecie sanockim uzyskał wśród gimnazjalistów Mateusz Kucharski w biegu na 100 m., natomiast Karolina Kantorek zdobyła II miejsce w biegu na 300 m.. Obydwoje zakwalifikowali się do mistrzostw wojewódzkich 30 września 2015 r., gdzie Mateusz zajął bardzo dobre 6 miejsce. Karolina wywalczyła 20 miejsce w województwie co jest również dużym osiągnięciem.

2014 / 2015

Szymon Sitarz - finalista konkursu przedmiotowego

Szymon Sitarz z klasy III Gimnazjum im. Jana Pawała II został finalistą konkursu przedmiotowego z geografii (po raz drugi).

Sukces naszych absolwentów w unihokeju

W dniu 17.12.2014 roku w Zagórzu odbył się z  Półfinał Wojewódzki Gimnazjady w unihokeju chłopców. Organizatorem  turnieju było Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej. Startowało 5 drużyn reprezentujących Gimnazjum w  Golcowej, Gimnazjum  w Krościenku Wyżnym,  Gimnazjum nr 3 w Krośnie, Gimnazjum nr 1 w Sanoku i gospodarze  Gimnazjum w Tarnawie Dolnej. Historyczny sukces odnieśli gimnazjaliści z Tarnawy zajmując pierwsze miejsce w turnieju i awans do Finału Wojewódzkiego.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzili nasi absolwenci: Mateusz Kucharski, Grzegorz Czepiel, Grzegorz Gajda, Dawid Burian.

Świetny występ naszych absolwentów w badmintonie

18 listopada w hali sportowej w Czaszynie odbył się Półfinał Wojewódzki  Gimnazjady w badmintonie. Wśród 12 drużyn  udany występ zanotowali  zawodnicy reprezentujący tarnawskie gimnazjum, którzy zaczęli swoje sukcesy w tym sporcie w naszej szkole: Dawid Burian, Kamil Błażowski i Dawid Gocek. Fazę  grupową zespół przeszedł bez straty seta pokonując  efektownie 3: 0  Gimnazjum nr 3 w Krośnie i 3:0  Gimnazjum w Iskrzyni. W meczu ćwierćfinałowym chłopcy  gładko wygrali  3:0 z Gimnazjum nr 4 w Krośnie. Wejście do finału wywalczyli pokonując 3:1 Gimnazjum nr 4 w Sanoku. W finale jednak ulegli 0:3 drużynie z Odrzykonia. Mimo to II miejsce dało naszym zawodnikom awans do Finału Wojewódzkiego Gimnazjady.

Świetnie zaprezentowały się nasze absolwentki dostając się do półfinałów: Aleksandra Hałasowska, Klaudia Koczeń, Maria Drozd. Mimo dobrze rogrywanych meczy i utrzymania wyrównananej walki z najlepszymi nie udało im się wejśc do finału wojewódzkiego

Sukcesy naszych absolwentów w lekkoatletyce

Daniel Stasiowski - III miejsce w powiecie w rzucie dyskiem

Kamil Błażowski - III miejsce w powiecie w rzucie oszczepem

2013 / 2014

Szymon Sitarz z klasy II Gimnazjum im. Jana Pawała II został finalistą konkursu przedmiotowego z geografii.

Mateusz Nabywaniec - zwycięzca konkursu z języka angielskiego

Mateusz Nabywaniec zajął I miejsce w gminnym konkursie języka angielskiego o Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz.

Szymon Sitarz - Laureat konkursu na List Roku

Szymon Sitarz został laureatem konkursu na najlepszy List dla Ziemi (2013) w ramach ogólnopolskiej akcji ekologicznej "Listy dla Ziemi". List Szymka został wybrany spośród 3000 prac, jako jedna ze 100 najlepszych w kraju.

III miejsce naszych absolwentów w półfinale wojewódzkim w unihokeju

18 grudnia w Gimnazjum w Zagórzu odbyły się półfinały wojewódzkie w unihokeju chłopców. Drużyna z Gimnazjum z Tarnawy Dolnej wywalczyła III miejsce, Podstawowy trzon drużyny tworzyli nasi absolwenci: Jaworski Łukasz, Jaworski Szymon, Sawczyszyn Norbert, Baraniewicz Radosław, Osenkowski Bartłomiej, Dąbrowski Maksymilian, Burian Dawid, Czepiel Grzegorz, Kucharski Mateusz.

Mateusz Nabywaniec - laureat rejonowego konkursu przyrodniczego

Mateusz Nabywaniec zajął I miejsce drużynowo i II miejsce indywidualnie w rejonowym konkursie "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów", którego finał odbył się 3 grudnia w Domu Kultury w Ustrzykach Górnych.

Łukasz Jaworski - I miejsce w powiecie i VIII miejsce w województwie w skoku w dal

Szymon Jaworski - I miejsce w powiecie w biegu na 100 metrów

Nasi absolwenci najlepsi w badmintonie

22 listopada w Czaszynie odbyły się półfinały wojewódzkie dziecząt i chłopców szkół gimnazjalnych w badmintonie. Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy dostali się do finału z pozycji pierwszego miejsca. A składy drużyn w pełni składały się z naszych absolwentów, którzy swoje umiejetności nabyli już w naszej szkole.

Skład dziewcząt: Klaudia Koczeń, Ilona Kulig, Magda Penar.

Skład chłopców: Radosław Baraniewicz, Kamil Błażowski, Bartłomiej Osenkowski.