Bezpłatne zajęcia popularnonaukowe dla dzieci

 

  Rusza rejestracja na bezpłatne zajęcia popularnonaukowe dla dzieci z regionu,  pn. Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Jest projekt Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, który jest wynikiem podpisania umowy o współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim. 

   Bezpłatne zajęcia odbywające się w Rzeszowie, Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli, przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat.

Zapisy online na stronie internetowej rozpoczną się 17 września o godzinie 10.00 i potrwają do 24 września do godziny 23.59.59. Więcej informacji na stronie https://dolina-wiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja

 

 


 

Uczniowie klas najmłodszych w kinie

 

   W pierwszych dniach września uczniowie klas I-III pojechali do SDK  w Sanoku na film ,, Krzysiu, gdzie jesteś”. Film opowiadał o losach dorosłego już Krzysia,  bohatera książki ,, Kubuś Puchatek”. Jako dziecko umiał on cieszyć się każdą chwilą. Wszystko się zmienia, gdy trafia do szkoły z internatem, gdzie najważniejsza jest nauka, a  zabawa i wyobraźnia są spychane na margines, co jest dla niego pierwszym krokiem do dorosłości. W następnych scenach dowiadujemy  się o śmierci jego ojca, przez co staje się głową rodziny,  miłości do Evelin, narodzinach córki, udziale w wojnie, powrocie z frontu, w końcu znalezieniu pracy. Wszystko to coraz bardziej oddala go od dzieciństwa i zamyka w  surowym świecie dorosłych, zaś codzienne troski czynią z niego człowieka  chłodnego i smutnego. Pod koniec filmu  spotyka  swoich przyjaciół z dzieciństwa. Dzięki nim znów staje się szczęśliwym, radosnym i uśmiechniętym Krzysiem sprzed lat. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń, dzieci zgodnie stwierdziły, że film był świetny.

 


 

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

 

   Zachęcamy uczniów starszych klas do brania udziału w konkursach kuratoryjnych z różnych przedmiotów. Wymagania do konkursów z poszczególnych przedmiotów znajdują się TUTAJ. Proszę pobrać  dokument wordowski z treścią wymagań według przedmiotów, zaczynamy od I etapu (etap szkolny). Terminy konkursów pojawią się wkrótce na stronie http://www.ko.rzeszow.pl/.

 

 


 

Rok szkolny 2018/2019 został rozpoczęty

 

   Ten rok szkolny przynosi kolejne zmiany. Po reformie szkolnictwa mamy już w pełni ośmioklasową szkołę. Przez co pojawiła się dodatkowa klasopracownia, niektóre pomieszczenia zostały zmienione, doszli też nowi nauczyciele... Na porannej uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego Pani Dyrektor przedstawiła obecne zmiany...

    Pani Lucyna Skóbel - nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego odeszła na emeryturę. Przyszli nowi nauczyciele: Pani Anna Stawarz - edukacja wczesnoszkolna, Pani Sylwia Słoniewska - język polski (w klasie IV), Pani Barbara Rudy - technika, Pan Marek Drwięga - wiedza o społeczeństwie .

   Wychowawcami poszczególnych klas są:

klasa I - Anna Stawarz
klasa II - Jolanta Ferenc
klasa III - Anna Hańczuk
klasa IV - Jarosław Bochnak
klasa V - Iwona Pałasz
klasa VI - Renata Kaczmarska
klasa VII - Anna Stachowska
klasa VIII - Halina Sech

 

   Przed nami kolejny rok szkolny, zaplanujmy go wszyscy dobrze aby potem szczęśliwie udać się na kolejne wakacje... :)

 

 


 

Zbliża się nowy rok szkolny 2018/2019

 

   Przypominamy, że rok szkolny 2017/2018 rozpoczyna się 3 września.

   Zestaw podręczników do poszczególnych klas znajduje się tutaj. Wszystkie podręczniki dla uczniów zaopatruje szkoła. Jedynie podręczniki z religii zakupuje rodzic.

   Przedstawiamy Kalendarz roku szkolnego 2018/2019 opublikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

 


Rok szkolny 2017/2018