Życzenia dla babć i dziadków od najmłodszych

 

    Zapraszamy Wszystkie Babcie i Dziadków do obejrzenia występu, które przygotowała nasza grupa przedszkolna.

Dużo zdrowia! :)

Filmik z występu

 


 

Życzenia dla babć i dziadków od najmłodszych

 

   Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podziękowaniu za ich wielkie serce zapraszamy do obejrzenia poniższego filmiku.
DZIĘKUJEMY!

Film  z życzeniami

 


 

Świetlica szkolna bogatsza o nowe pomoce

 

   Świetlica szkolna wzbogaciła się o nowe gry, zabawki oraz artykuły plastyczne, które umilają dzieciom czas spędzony na naszej świetlicy. Nasi sprytni uczniowe już dzisiaj plątali się w supełki grając w nową grę.
Było dużo uśmiechu i radości

 

 

 


 

Życzymy...
zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,
szczęśliwego Nowego Roku,
przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku
podczas Ferii Świątecznych i zimowych

Ferie świąteczno-zimowe: 23.XII.2020r. - 17.I.2021 r.

 


 

Świąteczne życzenia dla kolegów i koleżanek,
 rodziców, nauczycieli i pracowników
 oraz sympatyków Szkoły Podstawowej w Czaszynie
 składają uczniowie klasy 1.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2021 Roku!

 

Zobacz specjalne życzenia od klasy 1

 

'Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzenia radosnych i spokojnych Świąt
 oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2021
 wszystkim kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom
 oraz sympatykom Szkoły Podstawowej w Czaszynie
 składają uczniowie z oddziału przedszkolnego wraz ze swoją wychowawczynią.
Wesołych Świąt!

Zobacz specjalne życzenia od klasy 0

 


 

Ku pamięci poległym podczas II wojny światowej...

 

   Uczniowie klasy szóstej – Katarzyna Kaleniecka i Artur Leśniowski reprezentowali naszą szkołę w akcji upamiętniającej miejsca poległych za swoją wolność i naszą Ojczyznę w II wojnie światowej. 18 grudnia delegacja naszej szkoły wraz z panem Jarosławem Bochnakiem wzięła udział w akcji organizowanej przez pana Marka Drwięgę, w której uczniowie z pobliskich szkół odwiedzili miejsca upamiętniające tragiczną śmierć osób pragnących żyć w wolnym kraju.

Odwiedzone miejsca to:

- cmentarzyk rozstrzelanych Żydów na Granicy w Porażu,

- miejsce straceń na Gruszce,

- pomnik żołnierzy 6 Pułku Strzelców Podhalańskich poległych w 1939 r. w Bykowcach,

- pomnik w hołdzie ofiarom Zwangsarbeitslager w Zasławiu.

   Uczniowie  szkół podstawowych z Czaszyna, Poraża i Tarnawy Dolnej poznali historię w każdym z tych miejsc i zapalili znicze oddając cześć poległych. Wyjazd obył się w godzinach popołudniowych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i dostosowaniem do wytycznych związanych z zagrożeniem epidemiologicznym.

 


 

Przegląd kartek na Boże Narodzenie

 

Chętni uczniowie klas I-III wykonali kartki na zbliżające się święta. Dzieci miały różne pomysły, postarały się i oto możemy wszyscy podziwiać piękne prace. Bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w naszym szkolnym przeglądzie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Filmik prezentujący zdjęcia uczniów

 


 

"Razem na Święta"

 

   Nasi uczniowie z młodszych klas włączyli się do akcji „Razem na Święta”. Dzieci wykonały świąteczne pocztówki, które otrzymają emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Ponieważ ważne jest kształtowanie, już u najmłodszych dzieci, poczucia odpowiedzialności za drugą osobę, budowanie wspólnot i umacnianie więzi. Mamy świadomość, że w tym trudnym czasie wiele osób czeka na wsparcie i dobre słowo. Pozostałe kartki z pięknymi życzeniami trafiły do rodziców dzieci z zerówki. Tak więc, niech te piękne świąteczne pocztówki i szczere życzenia będą wyrazem naszych dobrych działań i pamięci o ludziach wokół nas.

 


 

Społeczność Szkoły Podstawowej w Czaszynie
 zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców Czaszyna
 i sympatyków naszej szkoły
 do przyłączenia się do akcji Razem na Święta.

Zobacz na naszym FanPage'u filmik uczniów naszej szkoły promujący akcję.

 


 

Święty Mikołaj w naszej szkole

 

   7 grudnia nasze najmłodsze dzieci  odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz odpowiadały na pytania. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Bardzo miło zaskoczona została Pani Madzia oraz Pani Dyrektor, które również otrzymały prezenty, ponieważ dzieci potwierdziły, że panie tego roku były bardzo grzeczne  Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a wielkie wzruszenie na twarzach Pań, także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

 


 

3 grudnia - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

   W czwartek (03.12) przypada Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu, oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w społeczne życie.

   Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami przypomina nam, że w przestrzeni społecznej jest miejsce dla wszystkich bez względu na kategorię sprawności oraz  uświadamia, że likwidacja barier i tworzenie płaszczyzny do wspólnego funkcjonowania zależy jedynie od nas samych.

 


 

Dzień Pluszowego Misia  - 25 listopada

 

Misie mają swoje święto od 2002 roku kiedy to minęło dokładnie 100 lat od powstania tej popularnej maskotki. Pierwszy pluszowy miś powstał w Stanach Zjednoczonych. Niemal od razu stał się ulubioną zabawką dzieci na całym świecie. Chyba każdy z nas ma lub miał swoją ulubioną przytulankę.

Misie pocieszają gdy jesteśmy smutni, pomagają zasypiać i zawsze chętnie wysłuchują naszych sekretów. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną w tym roku dzieci z naszej szkoły uczciły to święto tworząc galerię zdjęć z pluszakami. Uczniowie klasy pierwszej wykonali też piękne prace plastyczne zrobione różnymi technikami, a przedstawiające właśnie misie.

 


 

Świetlicowy konkurs plastyczny "11 Listopada - Święto Niepodległości"

 

Pod koniec października 2020 r. został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny „11LISTOPADA- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”. Wzięło w nim udział 19 uczniów z oddziału przed szkolnego oraz klas I-III. Młodzi artyści za pomocą różnych technik plastycznych zaprezentowali trudne dzieje Naszej Ojczyzny. Prace były bardzo ciekawe i niepowtarzalne. Jury przyznało następujące miejsca:

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY : -I miejsce: Julia Dobosz -II miejsce: Milena Jankowska -III miejsce: Lena Leśniowska

KLASA PIERWSZA: -I miejsce: Krystian Gocek -II miejsce: Gracjan Dąbrowski -III miejsce: Oliwia Leśniowska.

KLASA DRUGA: -I miejsce: Martyna Władyka -II miejsce: Kornelia Paszko -III miejsce: Zofia Pawłowska.

KLASY TRZECIE: -I miejsce: Michalina Koczera -II miejsce: Aleksandra Kurinka -III miejsce: Wiktoria Paszko.

WYRÓŻNIENIA: Adrian Osękowski, Maria Frej, Aniela Pawlikowska, Karol Skiba, Gabriel Leśniowski, Daria Baran, Iwona Skiba.

Prace można będzie obejrzeć po powrocie do szkoły na wystawie pokonkursowej. Rozdanie dyplomów odbędzie się po powrocie do szkoły. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 


 

Śniadanie daje moc!

 

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień!

9 listopada w naszej szkole, mimo innych warunków niż zazwyczaj realizowaliśmy program „Śniadanie Daje Moc” organizowany w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Oddział przedszkolny zrobił swoje przepyszne śniadanie w szkole. Uczniowie klas 1-3 przygotowali wraz z rodzicami zdrowe kanapki, utrwalając w ten sposób wiadomości dotyczące witamin i ich znaczenia dla organizmu młodego człowieka.

 


 

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika biblioteki szkolnej

 

„Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”

   6 listopada 2020 roku Przyjaciółmi biblioteki szkolnej stali się pierwszoklasiści. W poczet czytelników biblioteki przyjętych zostało 10 uczniów. Wszyscy wychowankowie zostali zapoznani z regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej. Uczniom zostały odczytane Prośby Książek. Nowi użytkownicy biblioteki złożyli ślubowanie czytelnicze oraz otrzymali karty biblioteczne. Lekcja biblioteczna zakończyła się uroczystym Ślubowanie na Czytelnika.

   Pierwszoklasiści wypożyczyli również pierwszy raz książkę w bibliotece szkolnej. Życzymy Wam drodzy Czytelnicy, by poznawane przez Was litery opowiedziały Wam wszystko. Oko było Otwarte jak O i niech Oświetla Obrazy. U niech będzie Uważne jak Ucho, a R- Ruchliwe jak Ręce, którymi można Robić wszystko. Niech F pachnie jak Fioletowe Fiołki, a K niech Kocha Książki. Życzymy Wam jeszcze dużo W, Wielkiego jak Wasza Wyobraźnia.


 

Dzień postaci z bajek

 

   Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku przedszkolnym  i wczesnoszkolnym a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny  i radosny. Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

   W tym szczególnym dniu uczniowie naszej szkoły z klas 0-III wraz z wychowawczyniami i p. dyrektor przybyli do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Głównym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro wygrywa.

   Dzieci prezentowały swoje stroje i przyniesione z domu rekwizyty, opowiadały treść ulubionych bajek, odgadywały zagadki. Na ten dzień zaplanowane były również przeróżne konkursy dla dzieci oraz zabawa i tańce przy muzyce.

   Na zakończenie zabawy dzieci wysłuchały bajki, którą przeczytała pani dyrektor Sylwia Drozd. Doskonała atmosfera, ogrom włożonej pracy, piękne stroje przygotowane przez kochanych rodziców uczniów, to wszystko spowodowało niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek.

   Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

 


 

Szkoła pamięta

 

   Tradycyjnie już na naszym cmentarzu pojawiły się i zapaliły znicze przewiązane wstążką z napisem: „Szkoła pamięta”. Postawiono je na groby nauczycieli, którzy niegdyś uczyli w naszej szkole.

   Na miejscowym cmentarzu, znajduje się też grób pana Władysława Mądrego - żołnierza Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, biorącego udział  w czasie drugiej wojny światowej w bitwie o Anglię, uhonorowanego wysokimi odznaczeniami państwowymi.

 


 

Pasowanie Pierwszoklasistów

 

   Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z niecierpliwością dziecko czeka każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez Pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej. Dnia 29 października b.r. w Naszej Szkole odbyło się wyczekiwane przez pierwszoklasistów Pasowanie na ucznia. Chociaż z powodu pandemii inny niż co roku, dzień ten był bardzo uroczysty. Uczniowie z klasy 1 w obecności dyrektora szkoły pani Sylwii Drozd, wychowawcy Anny Osenkowskiej, grona pedagogicznego oraz koleżanek i kolegów złożyli ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor poprzez dokonanie symbolicznego aktu pasowania przyjęła Pierwszoklasistów do wspólnoty szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Na zakończenie uroczystości wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

 


 

Dzień Drzewa i Dzień Czystego Powietrza

 

   W październiku obchodzimy m. in. Dzień Drzewa i Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji uczniowie klasy drugiej zaprezentowali przedstawienie p.t. ,,Dbamy o drzewa i czyste powietrze”. Opowiedzieli o tym, jak ważne dla naszego zdrowia jest powietrze, którym oddychamy. Podali rady, jak każdy z nas może dbać o jego stan. W bardzo ciekawy sposób pokazali szkodliwość palenia śmieci. Przypomnieli sposób właściwego segregowania odpadów, które dzięki recyklingowi otrzymują ,,drugie życie”. Podkreślono również rolę drzew, które są naturalnym filtrem zanieczyszczonego powietrza. Mali aktorzy wzorowo przygotowali się do występu, dlatego na koniec otrzymali od swoich kolegów i koleżanek wielkie brawa.

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

   14 października to wyjątkowe święto wszystkich nauczycieli, pedagogów, wychowawców i pracowników oświaty. Dzisiaj, w tym trudnym czasie, pamiętamy o naszych nauczycielach. W naszej szkole wykonane zostały okolicznościowe kartki dla nauczycieli emerytów. Wszyscy pamiętamy, jak ważna jest rola Nauczyciela w życiu ucznia, którym każdy z nas jest lub był.

 

 

 

 

 

 


 

Wyprawa do Kenii z podróżnikiem grupy "Trzask"

 

   8 października odwiedził nas podróżnik grupy Trzask - pan Dariusz Rochecki, który niezwykle barwnie przedstawił nam kolejny kraj odwiedzony przez podróżników – Kenię.

   Prezentowany materiał z wyprawy przedstawiony był z podziałem na grupy wiekowe: dla uczniów klas I-IV (jedna godzina prezentacji) i dla uczniów klas V-VIII (dwie godziny prezentacji).

   Z przedstawionej fotorelacji mogliśmy się dowiedzieć o parku narodowym Masaj Mara, gdzie sawanna jest dominującą formacją roślinną, którą zamieszkują znane zwierzęta afrykańskie. Dowiedzieliśmy się o wszystkich zwierzętach wchodzących w skład „wielkiej piątki” oraz hipopotamach, krokodylach, antylopach gnu, itd. Poza zwierzętami poznaliśmy zamieszkującą tu ludność rdzenną - Masajów. Odwiedziliśmy jedną z ich wiosek i dowiedzieliśmy się jak żyli kiedyś i jak ich życie wygląda dziś. Później wybraliśmy się do Parku Narodowego Jeziora Nakuru, gdzie można spotkać flamingi, dowiedzieliśmy się dlaczego jest ich tu coraz mniej. Potem odwiedziliśmy miasto Nanyuki, które leży dokładnie na równiku, a następnie - wioskę  Umoja plemienia Samburu, w której nie ma mężczyzn. Podczas naszej wizualnej podróży odwiedziliśmy też Iten– rodzinne miasto wielu świetnych kenijskich biegaczy. Zaglądnęliśmy na plantację kawy i zwiedziliśmy region Kericho, gdzie uprawia się  herbatę.  A na koniec odwiedziliśmy sierociniec dla małych słoników i miejsce w którym można pogłaskać – a nawet pokarmić żyrafy.

   Nie zabrakło też rekwizytów i pamiątek przywiezionych z Kenii, które tym razem, nie można było dotknąć z racji zachowania środków ostrożności.

 


 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

   X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia nasza szkoła świętowała pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Jest  to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.

   Przygotowania do X ŚDTM trwały wiele dni. Uczniowie klas 0-III poznawali tabliczką mnożenia w malowankach i  labiryntach. Rozwiązywali ciekawe zadania, uzupełniali wykreślanki i  układali puzzle udostępnione przez Organizatora Głównego. Najwięcej radości sprawiły dzieciom sowy wykonane samodzielnie wg. udostępnionych szablonów.

   Uczniowie klas IV-VIII przypominali sobie tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki oraz podczas przerw. Zapamiętywali „Hasło dnia” oraz grali z wykorzystaniem kart Grabowskiego: m.in. w „Piłkarza matematyka”, „Królową skakanki”, „Szeryfa”. Wzięli również udział w II edycji konkursu „Z tabliczką mnożenia w tle...” na matematyczny wiersz, hasło, wyliczankę lub rymowankę.

   W piątek przystąpili do egzaminu o tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA i wszyscy go zdali. Komisja Egzaminacyjna złożona z uczniów klas młodszych egzaminowała również dorosłych,  którzy wykazali się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia. Gratulujemy i serdeczni dziękujemy za udział w akcji.

   W tym roku wszyscy chętni mogą powtórzyć egzamin z tabliczki mnożenia online na stronie Organizatora Głównego. Nowością jest również   Internetowym Konkursie Matematyczno-logiczny „ARCYMISTRZ MNOŻENIA”, który rozpocznie się  5 października. Wszystkich zachęcamy do udziału.

 

 


 

Dzień Chłopaka

 

Dzień Chłopaka w naszej szkole obchodzono bardzo radośnie. Dla chłopców przygotowane były zagadki oraz różne konkursy za wykonanie których otrzymali pamiątkowe medale „SUPER CHŁOPAK 2020”.

 Na końcu wspaniałej zabawy dziewczynki wręczyły dżentelmenom upominki i złożyły życzenia:

Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:

Niech każdy dzień dostarcza Wam radości

i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.

Niechaj problemy Was omijają,

A wszyscy bardzo Was kochają.

Bo jak nikt inny na świecie,

Wy na to zasługujecie!

 


 

Sprzątanie Świata - Polska 2020

 

   Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Dla dzieci jest to atrakcyjna i aktywna forma edukacji ekologicznej, dzięki której, od najmłodszych lat uczą się dbania o środowisko przyrodnicze. Akcja „Sprzątanie świata” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku. „Sprzątanie świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie ograniczania śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
   Tegoroczne sprzątanie odbywało się pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Z roku na rok nasza konsumpcja rośnie, co powoduje wzrost ilości wytwarzanych odpadów z tworzyw sztucznych. Odpady te należy segregować, aby mogły być poddane recyklingowi i otrzymać „drugie życie”, zamiast trafić na wysypisko śmieci.
We wtorek, 22 września w naszej szkole, w klasach 0-3 odbywały się zajęcia na ten temat. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny o przetwarzaniu plastiku. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o przyrodę, chronić ją, a przede wszystkim próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie – „Dlaczego należy sprzątać świat?”. Klasa 3 zachęciła młodsze dzieci do wspólnego śpiewania piosenki „Posprzątajmy świat”- mądre słowa i skoczna melodia wszystkim przypadła do gustu. Potem wszyscy, na podwórku wrzucili zgniecione butelki do specjalnych worków. A nakrętki zgromadzono oddzielnie, aby wspomóc „Akcję zbierania nakrętek dla Adama”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 


 

Spotkanie z Rodzicami – Wywiadówka

Ze względu bezpieczeństwa zapraszamy na spotkania Rodziców z podziałem na dwie grupy z zachowaniem środków bezpieczeństwa:

22.09.2020 r. (wtorek)

- 16:30  Spotkanie na Sali Gimnastycznej – szkolenie wdrożenia e-dziennika
 dla rodziców klas: 1, 2, 3, 4

- 17:00  Spotkanie w klasach z Wychowawcami oddziału przedszkolnego „0”
 oraz klas 1, 2, 3, 4

23.09.2020 r. (środa)

- 16:30  Spotkanie na Sali Gimnastycznej – szkolenie wdrożenia e-dziennika
 dla rodziców klas: 5, 6, 7, 8

- 17:00  Spotkanie w klasach z Wychowawcami klas 5, 6 ,7, 8

Czytaj więcej…

 


 

Dzień Przedszkolaka

 

   Dnia 21 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka poprzez wspólne tańce, pląsy i zabawy integracyjne przy muzyce. Dzieci również podzieliły się widzą na temat tego jak być dobrym przedszkolakiem i co lubią robić w przedszkolu. Wspólna zabawa była bardzo udana i sprawiła dzieciom wiele radości.

 

 

 


 

Bezpieczna droga do szkoły

 

   16 września odwiedził naszą szkołę asp. szt. Artur Rajchel z Posterunku Policji w Zagórzu oraz pełniący funkcję dzielnicowego naszego rejonu mł. asp. Krzysztof Zięba. Podczas prowadzonej przez policjanta lekcji: dla klas 0-3 oraz IV-VIII skupiono się przede wszystkim na bezpieczeństwie dzieci. Funkcjonariusze poruszyli tematy bezpiecznej drogi do szkoły, przypominali jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, przestrzegali przed zabawami w pobliżu jezdni, uczulali na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Uczniowie dowiedzieli się, że jednym z kluczowych punktów bezpieczeństwa na drodze jest noszenie odblasków, które umożliwiają kierowcom zauważenie osoby z odpowiedniej odległości oraz umożliwiają szybką reakcję. Klasa pierwsza otrzymała opaski odblaskowe. Liczymy, że wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

   Dodatkową atrakcją był pokaz przy samochodzie policyjnym: światła, dźwięki, wyposażenie - to jest to co chłopaki lubią najbardziej Starsze dzieci usłyszały prelekcję na temat zagrożeń „w sieci” oraz cyberprzemocy.

   Dziękujemy za bardzo pouczającą lekcję!

 


 

15 września - DZIEŃ KROPKI

 

   Święto kreatywności , odwagi i zabawy...   te słowa prezentują to, co tego dnia jest najważniejsze. Międzynarodowy Dzień Kropki włączyliśmy do naszych szkolnych tradycji klas I - III  i obchodziliśmy go po raz drugi. We wtorek wszystkich obowiązywała moda w kropki. Rozpoczęliśmy ten dzień od przeczytania fragmentu opowiadania Peter’a H. Reynolds  pt. „The dot” o historii Vashti.
   Historia ta bardzo poruszyła dzieci. W tym roku chyba jeszcze bardziej dojrzale zrozumieli przesłanie zawarte w jego treści. Po wysłuchaniu opowiadania każdy był gotowy, by ze swojej kropki zrobić wyjątkowe dzieło sztuki. Kulminacyjnym punktem tego dnia było opowiedzenie o swoim talencie – z zachwytem wysłuchaliśmy wypowiedzi dzieci:  w czym czują się wyjątkowi, jakie widzą w sobie najmocniejsze strony. Następnie przystąpiono do kropkowych wyzwań – zabaw. Dodatkową atrakcją tego dnia była fotościanka z kropkowymi gadżetami. Sprawiła ona wiele radości, a dodatkowo fotografie stanowią piękną pamiątkę po tym ważnym dniu.
   Dzień Kropki pozwala na dokonanie refleksji nam ludziom, nam rodzicom, nam pracownikom, nam nauczycielom, nam uczniom, nam dzieciom, nam...  jak wiele może zmienić jedno słowo czy gest co dosadnie ukazuje historia Vashti.
   Celebrujmy Dzień Kropki w każdej napotkanej okazji. Nasi uczniowie, dzieci kreują świat. Zapewniając im wiarę w swoje możliwości, wskazując sposoby odkrywania siebie, dając poczucie bycia ważnym, utalentowanym, wyjątkowym, sprawiając, by mieli odwagę wierzyć w siebie i swoje umiejętności, dodajemy skrzydeł.

Streszczenie opowiadania:  Tutaj

 


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

 

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, w którym nastąpiła zmiana dyrekcji placówki i zostały wprowadzone liczne obostrzenia związane z funkcjonowaniem szkoły w okresie pandemii.

W związku z tym inauguracja roku szkolnego przebiegała inaczej niż w poprzednich latach. Po mszy św. do szkoły przyszli uczniowie klas 0 – 3. Powitani przez  nową panią dyrektor Sylwię  Drozd udali się ze swymi wychowawcami do klas. Z grona wychowawczyń klas I – III po wieloletniej pracy w szkole na emeryturę odeszła   pani Jolanta Ferenc, którą pożegnaliśmy  na sierpniowej konferencji Rady Pedagogicznej. Po  opuszczeniu  szkoły przez młodszych uczniów w  sali gimnastycznej zebrali się ich starsi koledzy z  klas 4 – 8. Tam w obecności obejmującej stanowisko dyrektora – pani Sylwii Drozd, Zastępcy Burmistrza i Sekretarza  Miasta i Gminy Zagórz – pani Alicji Górniak, nauczycieli, uczniów i przedstawiciela rodziców pożegnano  odchodzącą na świadczenie kompensacyjne panią dyrektor Elżbietę Stefanowską. W zaprezentowanym z tej okazji  krótkim programie artystycznym nie zabrakło humoru, ale pięknie zaśpiewana przez ucznia klasy ósmej rzewna piosenka uzmysłowiła zebranym, że nieubłaganie nadszedł czas pożegnań, co na pewno wielu zebranym  wycisnęło łzy z oczu. Do pani Elżbiety Stefanowskiej skierowali również słowa uznania pracownicy szkoły, mówiąc o Jej zaletach jako człowieka i dyrektora, przypominając zasługi dla szkoły, którą kierowała 29 lat. Wręczenie symbolicznych kwiatów przez nauczycieli, rodziców i uczniów  i ciepłe słowa wypowiedziane przez odchodzącą panią dyrektor były dopełnieniem tej pożegnalnej  uroczystości. W życiu coś się kończy, coś zaczyna. Pożegnaliśmy  panią Elżbietę Stefanowską, a potem kwiatami  powitaliśmy panią Sylwię Drozd, życząc Jej  satysfakcji z realizacji  planów zawodowych, owocnej współpracy z nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi, uczniami  i organem prowadzącym oraz wszelkiej pomyślności w sprawowaniu tej trudnej misji.

Na pewno ten inny niż zwykle 1 września na długo zostanie w naszej pamięci.

Tutaj zamieszczamy słowa podziękowania skierowane do odchodzącej na świadczenie kompensacyjne pani dyrektor Elżbiety Stefanowskiej.

-----------


Wychowawcami poszczególnych klas są:

   klasa 0 – Magdalena Borkowska
   klasa I - Anna Osenkowska
   klasa II - Anna Hańczuk
   klasa III - Anna Stawarz
   klasa IV - Paweł Stefanowski
   klasa V - Sylwia Słoniewska
   klasa VI - Jarosław Bochnak
   klasa VII - Iwona Pałasz
   klasa VIII - Renata Kaczmarska
  
Życzymy wszystkim szczęśliwego nowego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że długo będziemy mogli cieszyć się szkołą bez przechodzenia na naukę zdalną.

 

 


  

Zbliża się nowy rok szkolny 2020/2021

 

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

 

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się  1 września 2020 r. o godzinie 800 w Kościele p. w. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO w Czaszynie.

Informujemy, że opiekę nad dziećmi w drodze do kościoła i szkoły sprawują Rodzice.

Uczestnicy mszy św. powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (stosować środki ochronne: osłona ust i nosa)

 

Inauguracja nowego roku szkolnego - dla wszystkich uczniów klas O – VIII - odbędzie się  po zakończeniu Mszy Św. zgodnie z poniższym harmonogramem

Uczniowie/Rodzice gromadzą się przed głównym wejściem  Szkoły zachowując zasady:

a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi.

b) dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,

c) dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,

d) w przestrzeni szkoły-opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

 

Godz. 9.15

Prosimy o punktualne przybycie,  uczniowie wraz ze swoimi Wychowawcami udają się do swoich sal:

 

Uczniowie klasy 0 (z 1 rodzicem/opiekunem)

Uczniowie klasy I (z 1 rodzicem/opiekunem)

Uczniowie klasy II (bez rodzica/opiekuna)

Uczniowie klasy III (bez rodzica/opiekuna)

 

Godz. 10.00

Uczniowie klasy IV

Uczniowie klasy V

Uczniowie klasy VI

Uczniowie klasy VII

Uczniowie klasy VIII

 

Uczniowie gromadzą się przed wejściem głównym do Sali Gimnastycznej (zachowując dystans między sobą) o godzinie 10.00 uczniowie wraz ze swoimi Wychowawcami udają się na Salę Gimnastyczną na Inaugurację nowego roku szkolnego.

 

Przypominamy Uczniom, że w tym dniu obowiązuje strój apelowy.

 

 


Rok szkolny 2019/2020