WYDARZENIA SPORTOWE 2017/2018

Nasze zmagania sportowe w listopadzie i grudniu

Listopad i początek grudnia to okres w którym uczniowie naszej szkoły biorą udział w wielu zawodach sportowych. Uczniowie i uczennice klasy siódmej urodzeni w roku 2004, startują razem z gimnazjalistami w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, natomiast uczniowie z rocznika 2005 w Igrzyskach Dzieci.

W IMS w zawodach powiatowych w tenisie stołowym Jarek Kucharski i Alan Osenkowski zajęli V miejsce. Ich koleżanki, Marlena Stach, Emilia Kulig i Kasia Szczudlik wywalczyły III miejsce. Zawody rozegrano 20 i 22 XI w Gimnazjum nr 3 w Sanoku.

W zawodach powiatowych unihokeja rozegranych w Gimnazjum w Zagórzu, chłopcy w składzie Kacper Krawiec, Marcin Krok, Alan Osenkowski, Jarek Kuccharski i Adam Wawro zajęli IX miejsce. Dziewczyny -  Marlena Stach, Emilia Kulig, Kasia Szczudlik, Klaudia Kieca i Magdalena Dąbrowska, rywalizowały w 4 XII w Zespole Szkół w Bukowsku i zajęły V lokatę.

W Półfinale Wojewódzkim gier drużynowych w badmintonie rozegranych 21 i 23 XI w naszej szkole, Kasia Szczudlik, Marlena Stach i Emilia Kulig wywalczyły V lokatę, a chłopcy Jarek Kucharski i Alan Osenkowski zdobyli IX miejsce.

8 grudnia w Szkole Podstawowej w Zagórzu rozegrany został IV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Małolatów szkół podstawowych gminy Zagórz. Naszymi reprezentantami byli : Aleksander Słota i Malwina Stefanowska z klasy IV, Patryk i Igor Krupa, Kamil Rajchel i Sara Szczudlik z klasy V,  Bartosz Gocek z klasy VI oraz Jarek Kucharski, Alan Osenkowski i Marlena Stach z klasy VII. Po rozegraniu w Turnieju 21 meczy okazało się że nasza drużyna zajęła V miejsce.  Z radością informujemy, że miano Najlepszej Zawodniczki Turnieju i okazały puchar przyznane zostały Malwinie Stefanowskiej ! Gratulujemy !!!

Wyniki półfinałów w drużynowych rozgrywkach w badmintonie
uczniów szkół podstawowych

W Szkole Podstawowej w Czaszynie w dniach 14-16 listopada zostały rozegrane drużynowe zawody w badmintonie uczniów szkoły podstawowej na szczeblu półfinałów wojewódzkich w kategorii dziewcząt o chłopców. Turniej  zorganizował Pan Paweł Stefanowski.

Drużyna chłopoców naszej szkoły zajęła  czwarte miejsce, pozycja tuż za podium uniemożliwiła awans do dalszych rozgrywek, ale i tak jest to wysokie miejsce. Udało się natomiast drużynie dziewcząt, która awansowała do następnego etapu z trzeciego miejsca. GRATULACJE!

Poniżej znajduje się komunikat końcowy z zawodów:
   - Badminton - gry drużynowe dziewcząt
   - Badminton - gry drużynowe chłopców

Turniej piłki nożnej klas III i IV o Puchar Kalniczki

Najlepsi piłkarze z klas III i IV naszej gminy, rywalizowali w Łukowem o Puchar Kalniczki. Nasi reprezentanci w rozgrywkach grupowych pokonali kolejno SP Zagórz (ul. Wolności) 2 : 1, SP Tarnawę Dolną 1 : 0. W meczu półfinałowym zdecydowanie pokonali gospodarzy 4 : 1. Mecz finałowy był popisem naszych młodych piłkarzy, którzy po bardzo zaciętej walce pokonali kolegów ze Szkoły Podstawowej w Zagórzu (ul. Piłsudskiego) 2 : 1.