WAKACJE !!!

 


 

Szkolna wycieczka uczniów klas IV - VI

 

   18 czerwca uczniowie klas IV - VI udali się na wycieczkę szkolną zwiedzając atrakcje miejscowości położonych w Kotlinie Jasielsko-Krośnieńskiej.

    Pierwszym przystankiem była pijalnia wód w Rymanowie Zdroju. Uczniowie mieli okazję posmakować lokalnych wód mineralnych i dowiedzieć się o ich możliwościach leczniczych, a także poznali znaczenie występowania tychże wód dla rozwoju miejscowości i regionu.

   Następnie autokar z uczniami udał się na wzgórze Zaśpit w okolicach Dukli, gdzie znajduje się murowana neogotycka kaplica. W tym miejscu św. Jan z Dukli prowadził życie pustelnicze oddając się modlitwom. Miejsce to odwiedził papież, św. Jan Paweł II, który został honorowym obywatelem Dukli. Uczestnicy wycieczki poznali życiorys św. Jana z Dukli, a także dowiedzieli się , że poddasze kaplicy św. Jana z Dukli jest schronieniem dwóch zagrożonych w całej Europie gatunków nietoperzy - podkowca małego i nocka dużego.

    W Dukli uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska broni ciężkiej z okresu II wojny światowej znajdującej się na dziedzińcu Muzeum.

   Kolejnym punktem wycieczki były ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu, gdzie uczniowie mogli poznali bogatą historię zamku oraz legend z nim związanych. Wielu wrażeń dostarczyła zwiedzającym sala tortur, w której można było wypróbować niektóre z dostępnych tam eksponatów.

   Ostatnim miejscem docelowym było Krosno, gdzie uczestnicy wycieczki zjedli  obiad, a potem udali się do kina na trójwymiarową projekcję filmu animowanego "Rio 2".

   Trzeba też dodać, że uczniowie mieli okazję do wypróbowania swojej znajomości języka angielskiego, bowiem wśród uczestników wycieczki obecna była studentka z Kostaryki, która odwiedziła naszą szkołę dzień wcześniej. Chętnie rozmawiała z uczniami, ale tylko w języku angielskim, no chyba że ktoś znał hiszpański... :)

    Wycieczka odbyła się bez najmniejszych problemów, pogoda była idealna, atmosfera wspaniała, pozostały niezapomniane wrażenia...

    

 


 

Sukcesy uczniów naszej szkoły

 

   W maju i w czerwcu 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaszynie brali udział w wielu konkursach, w których odnieśli następujące sukcesy:

1.       Konkurs piosenki ekologicznej w Sanoku:

a)      w kategorii solistów z klas IV – VI:

- II miejsce: Maria Czepiel (kl.IV),

- III miejsce: Urszula Pawłowska (kl. IV).

b)      w kategorii solistów z klas I – III:

- I miejsce: Hanna Pawłowska (kl. I),

- III miejsce: Anna Koczeń (kl. III).

2.       XII Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej w Sanoku:

- I miejsce: Urszula Pawłowska.

3.       Gminny Konkurs Ekologiczny w Porażu:

- I miejsce: Konrad Rajchel (kl. VI),

- IV miejsce: Justyna Sitarz ( kl. VI).

4.       Konkurs plastyczny pt. „Ziemia – nasza planeta, nasz dom”:

- III miejsce: Renata Dąbrowska (kl. VI).

5.       Konkurs plastyczny pt. „Kolorowy Sanok”:

- III miejsce: Anna Kuzio (kl. I),

- wyróżnienie: Małgorzata Misiura (kl. I).

6.       III Matematyczna Czwartakiada w Zagórz:

- III miejsce: Urszula Pawłowska (kl. IV).

7.       VII edycja Omnibusa Matematycznego 2014:

- I miejsce: Urszula Pawłowska (kl. IV).

8.       Ogólnopolski Konkurs Albus 2014 z matematyki:

a)      Tytuł laureata otrzymali:

- Urszula Pawłowska (kl. IV),

- Tomasz Hańczuk (kl. IV),

- Justyna Sitarz (kl. VI),

- Konrad Rajchel (kl. VI).

b)      Wyróżnienie otrzymali:

- Martyna Długosz (kl. IV),

- Julita Janik (kl. VI).

9.       Gminny konkurs humanistyczny „Świat starożytny w powieściach W. Makowieckiego”:

- III miejsce drużynowo w składzie: Tomasz Hańczuk, Karolina Kowalik, Konrad Rajchel.

10.   Gminny konkurs „Historia Zagórza”:

a)      Kategoria „Album”:

- II miejsce: Karolina Kowalik (kl. V).

b)      Kategoria plastyczna:

- III miejsce: Gabriel Czuchry (kl. I).

11.   Gminny konkurs Ortograficzny:

- „Mistrz Ortografii z klas IV – VI”: Justyna Sitarz.

12.   Ogólnopolski Konkurs Albus 2014 z języka angielskiego:

a)      Tytuł laureata otrzymali:

- Tomasz Hańczuk (kl. IV),

- Justyna Sitarz (kl. VI).

b)      Wyróżnienie otrzymali:

- Maria Czepiel (kl. IV),

- Julita Janik (kl. VI).

13.   Gminny Konkurs Języka Angielskiego o Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz:

- I miejsce: Justyna Sitarz (kl. VI),

- IV miejsce: Konrad Rajchel (kl. VI).

   W związku z faktem, iż uczennica Justyna Sitarz została laureatką kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego, nasza szkoła otrzymała tytuł „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”.

 Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

Święto 3 Maja

 

   Z okazji Święta 3 Maja klasa V przedstawiła żywą lekcję historii, podczas której uczennica uosabiająca Konstytucją odpowiadała na pytania uczniów, przybliżając swoją historię, okoliczności uchwalenia i najważniejsze postanowienia. Przeczytano także niektóre fragmenty konstytucji, a urozmaiceniem były wiersze i piosenki patriotyczne. 

 

 


 

Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia

 

   Sporym sukcesem okazał się udział uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia, w którym tytuł Mistrza Logicznego Myślenia zdobyły Justyna Sitarz i Julita Janik otrzymując dyplomy laureata, natomiast Konrad Rajchel oraz Urszula Pawłowska zdobyli tytuł Eksperta Logicznego Myślenia otrzymując dyplomy wyróżnienia.

 


 

Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie ZUCH

 

   Uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Zintegrowanym "ZUCH", w którym to Maria Szpara, Justyna Krawczyk i Natalia Oleksów uzyskały dyplom laureata.

 


 

Wesołego Alleluja...!

 

   Złociutkich kaczuszek,

   jajeczek dzbanuszek,

   słodziutkich baranków,

   słonecznych poranków,

   wiosennej euforii,

   a w brzuszku świątecznych kalorii...

 

 


 

Święto Przyrody

 

   11 kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Przyrody. Uczniowie starszych klas przygotowani przez Panią Marię Błażowską wzięli udział w bardzo wymownym przedstawieniu zawierającym odniesienia do biblijnego stworzenia świata jak i początków państwa polskiego. Głównym przesłaniem było ukazanie równowagi w środowisku naturalnym między działalnością człowieka a zasobami naturalnymi. Bardzo ładnie przygotowane dekoracje i ozdoby podkreślały widowiskowość inscenizacji, w której nie zabrakło piosenek, wizualizacji komputerowej, muzycznej aranżacji i efektów dźwiękowych, ciekawych strojów i pokazu ekologicznej mody.

   Na przedstawieniu obecni byli zaproszeni goście - m.in. Pan Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Ernest Nowak, który serdecznie podziękował szkole za tak ciekawie przygotowaną uroczystość, Pan Myśliwy Franciszek Stach, Pan Radny Grzegorz Czepiel, a także rodzice uczniów.

   Na końcu odbył się kiermasz przedświąteczny, w którym można było kupić ozdoby wielkanocne. 

 


 

Święto Matematyki - 2014

 

   26 marca odbyło się w naszej szkole Święto Matematyki, przygotowane przez Panią Annę Stachowską. Ta coroczna matematyczna uroczystość udowadnia wszystkim uczniom, że z matematyką można się doskonale bawić, tak też było i tym razem. Zaczęło się krótkim występem artystycznym uczniów klasy V, następnie uczniowie wszystkich klas wzięli udział w międzyklasowym turnieju składającego się z kilku części: zadań i łamigłówek matematycznych, konkursu plastycznego z figur geometrycznych i konkursu zręcznościowego połącząnego z wyzwaniami matematycznymi. W międzyczasie publiczność, jaką stanowili uczniowie nie biorący bezpośrednio udziału w turnieju starali się rozwiązywać zagadki matematyczne, za co mogli otrzymać w nagrodę drobne słodkości.

   Turniej międzyklasowy składał się z wyzwań dostosowanych do poziomu matematycznego każdej z klas, był podzielony na dwie kategorie: młodsza obejmująca klasy I - III i starsza z klasami IV - VI. W tym roku wygrały najmłodsze klasy: w Kategorii klas młodszych wygrała klasa pierwsza, w kategorii klas starszych - klasa czwarta.

 


 

Justyna Sitarz - laureatką konkursu z języka angielskiego

 

   Justyna Sitarz awansowała do etapu wojewódzkiego w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego, w którym sięgnęła po najwyższy tytuł, jakim jest laureat konkursu. Na etapie tym wzięło udział 195 uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego, którzy zakwalifikowali się z poprzedzającego konkursu szkolnego. Aby zdobyć tytuł laureata trzeba było napisać test z wynikiem przekraczającym 85 % ilości punktów możliwych do zdobycia. Udało się to tylko 14 osobom, wśród których znalazła się Justyna.

   Gratulujemy serdecznie Justynie oraz Pani Iwonie Pałasz, która przygotowywała naszą laureatkę do konkursu.

 


 

SUPERMATEMATYK

 

   1 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Sanoku odbyły się XI międzyszkolne zawody matematyczne dla uczniów szkół podstawowych „Supermatematyk. Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Hańczuk z klasy IV, Julita Janik z klasy V i Konrad Rajchel z klasy VI. Zawody składały się z dwóch konkursów: indywidualnego oraz drużynowego. Rywalizacja była duża, bo w konkursie wzięło udział 74 - uczniów klas IV –VI, z 20 szkół.

   W konkursie drużynowym nasi uczniowie zajęli V miejsce i w nagrodę otrzymali „słodki" puchar. W konkursie indywidualnym Tomasz Hańczuk zajął 6 miejsce, Julita Janik – 10 miejsce, Konrad Rajchel – 16 miejsce.

   Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 


 

Turniej Wiedzy Pożarniczej

 

   26 lutego w Porażu odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. W konkursie wzięło udział czterech naszych uczniów: Klaudia Szczudlik, Kondrad Gocek, Łukasz Mołczan i Mateusz Jaworski. Konkurs odbył w formie pisemnej z 30 zadaniami zamkniętymi. Najlepszych pięć osób kwalifikowało się do rundy finałowej. Na etapie szkół podstawowych konieczna była dogrywka, w której uczestniczyło pięć osób z taką samą ilością punktów z testów. Do tej dodatkowej rundy kwalifikacyjnej dostał się Konrad Gocek, który przeszedł ją pomyślnie i awansował do finału konkursu. Finał był już w postaci ustnej, gdzie każdy z uczestników odpowiadał na trzy wylosowane pytania. Najlepsza trójka awansowała do etapu powiatowego. Konrad Gocek zajął piąte miejsce - co jest sporym osiągnięciem jak na swój pierwszy udział w tym konkursie i to jako jeden z najmłodszych uczestników. Pozostali nasi uczniowie, chociaż nie awansowali do finału, również spisali się bardzo dobrze - do dogrywki zabrakło im 1-2 punktów. Gratulujemy!

   Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy, a piątka finalistów otrzymała nagrody rzeczowe. Dyplomy oraz nagrody wręczał osobiście Pan Ernest Nowak - Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz. 

 


 

Sukces w powiatowym konkursie "Młody Przyrodnik"

 

   W lutym uczniowie klasy VI w składzie: Kondrat Rajchel, Renata Dąbrowska i Justyna Sitarz wzięli udział w powiatowym konkursie "Młody Przyrodnik", który odbył się w Sanoku.

   Drużynowo nasza szkoła zajęła II miejsce,  a indywidualnie - Kondrat Rajchel zdobył I miejsce, Justyna Sitarz klasyfikowała się tuż za podium - na IV miejscu.

 


 

Wyniki konkursu ARCHIMEDES-MATEMATYKA PLUS

 

   W listopadzie odbyła się 20 edycja OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS. Niedawno ukazały się wyniki konkursu:

Konrad Rajchel został  laureatem I stopnia z wyróznieniem zdobywając maksymalną liczbę punktów.

Justyna Sitarz i Urszula Pawłowska zdobyły tytuł laureata III stopnia uzyskały 88 pkt/100 pkt

Laureata II stopnia otrzymał uczeń, który uzyskał przynajmniej 92 pkt
Tomasz Hańczuk i Julita Janik otrzymały tytuł laureata IV stopnia. Aby otrzymać IV stopień, trzeba było zdobyć przynajmniej 84 pkt.
   Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

Wyniki konkursu Alfik Matematyczny 2013

 

   27 listopada 2013 r. odbyła się XIX edycja konkursu Alfik Matematyczny w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Łowimy Talenty realizowanego przez Łowców Talentów Jersz pod patronatem Politechniki Wrocławskiej. Wzięło w nim udział 53933 uczniów z 1349 szkół. W końcu doczekaliśmy się wyników:

  Najwyżej notowanymi uczestnikami z naszej szkoły są: Justyna Sitarz i Konrad Rajchel (101,25pkt. -  24 miejsce w województwie, 523 w kraju), Urszula Pawłowska (86,25 pkt. – 40 miejsce w województwie, 1065 w kraju) i Julita Janik (70 pkt. -  96 miejsce w województwie, 2897 w kraju). Gratulujemy!

 


 

Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2013/2014

 

Po feriach odbył się apel podsumowujący naukę w pierwszym semestrze obecnego roku szkolnego. Pani Dyrektor wyróżniła osoby odnoszące sukcesy w nauce i w sporcie oraz osoby z najwyższą średnią ocen z końca semestru.

Uczniowie klas IV - VI z najwyższą średnią ocen (powyżej 4,75):

  - Justyna Sitarz (kl. VI) - 5,25

  - Konrad Rajchel (kl.VI) - 5,13

  - Julita Janik (kl. V) - 5.00

  - Urszula Pawłowska (kl. IV) - 5,00

  - Tomasz Hańczuk (kl. IV) - 5,00

  - Maria Czepiel (kl. IV) - 4,91

  - Martyna Długosz (kl. IV) - 4,82

Średnie ocen poszczególnych klas (IV - VI):

 - klasa IV: 4,22

 - klasa V: 4,38

 - klasa VI: 3,98

   Na koniec I półrocza rostrzygnieto I etap dwóch konkursów, w których wyróżniono następujących uczniów:

1. "Najlepsi czytelnicy":

  - Sebastian Janik,

  - Nikola Stojak,

  - Anna Koczeń,

  - Jarosław Kucharski,

  - Zuzanna Błaszak.

2. "Najlepsi w oszczędzaniu":

 - Justyna Sitarz,

 - Karolina Kowalik,

 - Weronika Sawczyszyn,

 - Jarosław Kucharski,

  - Piotr Rajchel,

 - Julita Janik,

 - Marcin Krok.

 


 

Jasełka z życzeniami dla Babć i Dziadków

 

Z niewielkim wyprzedzeniem w sobotę 11 stycznia br. w Kościele parafialnym w Czaszynie odbyły się jasełka dedykowane babciom i dziadkom z okazji ich zbliżającego się święta. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez księży naszej parafii w intencji babć i dziadków. Następnie uczniowie wystawili przedstawienie jasełkowe w nieco innym charakterze. Dzieci obok Trzech Króli wcieliły się w przedstawicieli różnych kontynentów, narodów i kultur. Byli wśród nich: Eskimosi, Japończycy, Indianie, Arabowie, a także Europejczycy. Wszyscy składali dary dzieciątku. Oprawę muzyczną spektaklu wzbogaciły kolędy zaśpiewane przez uczniów. Na zakończenie dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki dla babć i dziadków.

Jasełka w wykonaniu uczniów z naszej szkoły były wydarzeniem, które przyniosło ogrom emocji, zarówno widzom jak i jego młodym odtwórcom. Głębokie zaangażowanie małych aktorów uwidoczniło się szczególnie w sposobie odtwarzania betlejemskich scen - dziecięca gra była pełna otwartości, szczerością i ciepła. Występ wnucząt był dla dziadków i babć wielkim przeżyciem, został nagrodzony gromkimi brawami.

 


 

Przed Świętami Bożego Narodzenia...

 

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zrobiło się bardzo świątecznie w naszej szkole. W całym budynku szkolnym pojawiły się ozdoby świąteczne, uczniowie klas IV- VI wzięli udział w klasowych wigiliach. Przygotowania do nich trwały kilka dni, dzięki staraniom rodziców na stołach znalazły się liczne tradycyjne potrawy, bez których nie wyobrażamy  sobie tego świątecznego spotkania. Były pierogi, barszcz z uszkami, gołąbki, ryby, ciasto i kompot z suszonych owoców. Odbyło się to w podniosłej i miłej atmosferze przy śpiewie kolęd z akompaniamentem gitar i keyboardu, na których grali uzdolnieni uczniowie. W wigilii uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale także pracownicy szkoły i niektórzy rodzice.

Po spotkaniach klasowych odbył się apel szkolny na sali gimnastycznej, podczas którego uczniowie klas najmłodszych (I - III) przedstawili w nadzwyczaj uroczy sposób jasełka.

 

Wszystkim życzymy wspaniałych, ciepłych i radosnych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz

Szczęśliwego Nowego Roku 2014 !

 


 

Konkurs plastyczny SKO

 

Przed świętami Bożego Narodzenia podsumowano szkolny konkurs plastyczny pod hasłem ,,Bombka choinkowa z logo PKO”, który przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych:

- kl. I - III,

- kl. IV - VI.

Wszystkie bombki zostały wykonane bardzo eststycznie i ciekawymi technikami. Komisja nagrodziła autorów wszystkich prac upominkami rzeczowymi. Szczególne wyróżnienie otrzymali następujący uczniowie: Konrad Gocek, Wiktoria Pietrów i Justyna Krawczyk. Bombki zostały wykorzystane do przygotowania świątecznego wystroju korytarza szkolnego.

 


 

Konkurs "Matematyczna Krzyżówka Świąteczna"

 

W grudniu przeprowadzony został konkurs  na „ Matematyczną krzyżówkę świąteczną”. Konkurs polegał na wymyśleniu i zapisaniu krzyżówki, której rozwiązanie dotyczyć miało świąt Bożego Narodzenia, a hasła musiały być pojęciami matematycznymi. Uczniowie klas IV –VI  bardzo chętnie wzięli udział w konkursie i przygotowali ciekawe opisy haseł, interesujące rozwiązania oraz zadbali o wygląd krzyżówek. Na wyróżnienie zasłużyli Justyna Sitarz, Maria Czepiel, Maria Drozd, Julita Janik, Karolina Kowalik, Karolina Oleksow, Julia Sawczyszyn, Martyna Semczyk i Tomasz Hańczuk. Wszystkie prace zostały ocenione, a wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.

Najlepsze prace można obejrzeć na gazetce szkolnej.

 


 

Święty Mikołaj w naszej szkole!

 

6 grudnia zawitał do nas Święty Mikołaj. Przywiózł pełny wór prezentów, któtre rozdał wszystkim uczniom naszej szkoły. Święty Mikołaj stwierdził, że jeszcze takich grzecznych dzieci w tym roku nie widział, nawet panie wychowawczynie były bardzo grzeczne, bo każda pani dostała również prezent.

Oby w przyszłym roku Święty Mikołaj miał o nas tak samo dobre zdanie...

 


 

Andrzejki

 

Wróżby, zabawy, konkursy  to nieodłączne elementy  tradycyjnej zabawy  andrzejkowej, która 28 listopada  zgromadziła liczne grono uczniów klas 4 -6. Samorząd Uczniowski zadbał o atrakcyjny przebieg andrzejek, prowadząc liczne konkursy, włączając do zabawy wszystkich uczestników, co spotkało się z wielkim uznaniem. Nowością w tym roku było ,,Stoisko z liczbami”, przy którym członkowie SKO wróżyli z liczb chętnym kolegom i koleżankom. W przerwach zabawy uczniowie częstowali się słodyczami przygotowanymi przez rodziców. Wszystkim dopisywał dobry humor, śmiechom i żartom nie było końca.

 


 

Poeci i pisarze dzieciom

 

Konkurs „Literatura i dzieci” od lat organizowany jest w Gminie Zagórz przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Przedmiotem tegorocznego konkursu była twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z hasłem przewodnim tegorocznej edycji tj. ”Najbliżsi”. Głównym celem konkursu było natomiast upowszechnianie literatury dziecięcej, promowanie dokonań artystycznych dzieci, a także konfrontacja warsztatu instruktora-pedagoga.

W tym konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Justyna Krawczyk – kategoria klas I – III i Justyna Sitarz – kategoria klas IV – VI.

Dnia 14 listopada 2013r. w MGOKiS  w Zagórzu odbył się finał Gminnego Konkursu Plastycznego i Recytatorskiego ,,Podróż do krainy wierszy Juliana Tuwima”, dla uczniów kl. 0-3 szkół podstawowych.

W kategorii klas 0-1: I miejsce zajęła Justyna Krawczyk , która recytowała wiersz ,, Zosia –Samosia”.

   W konkursie plastycznym uczennica klasy II Emilia Sawczyszyn zajęła III miejsce. Jej praca dotyczyła wiersza ,,Ptasie radio”.

 


 

Święto Niepodległości w naszej szkole

 

11 listopada obchodzimy w naszym kraju Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy VI, przygotowani przez wychowawcę klasy - Panią Halinę Sech,  przedstawili inscenizację słowno-muzyczną z wizualizacją prezentacji komputerowej. Występ ten przypomniał młodszym kolegom i koleżankom o czasach, w których Polska znikła z map świata dostając się w ręce zaborców (Prusy, Rosja i Austria) na 123 lata. Po tym czasie Polska w roku 1918 odzyskała niepodległość. Wówczas Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich został Józef Piłsudzki, który doprowadził do wycofania się wrogich oddziałów.

Dzień 11 listopada jest Świętem Narodowym wolnym od pracy i wówczas nie idziemy do szkoły, postarajmy się na ten czas przyozdobić nasz dom symbolami narodowymi.

 

Dyrektor Szkoły, nauczyciele oraz zuchy 2 Gromady Zuchowej „Leśne Duszki” uczestniczyli w gminnych uroczystościach związanych z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu wszyscy zgromadzeni udali się w marszu pod Krzyż Powstańców na Starym Cmentarzu w Zagórzu, gdzie złożono kwiaty w hołdzie tym wszystkim, którzy walczyli i zginęli, byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

 

Szkoła Podstawowa w Czaszynie pełni opiekę nad obeliksem upamiętniającym działalność kurierską na terenie Bieszczadów w latach II wojny światowej. Na miejscowej "Górze Łukanusa", w miejscu ustawienia tablicy informacyjnej i obeliksu składane są wiązanki kwiatów i palone znicze z okazji świąt i uroczystości państwowych.

 


 

Czym dawniej pisano?

 

Zainteresowani uczniowie klas IV- VI mogli uczestniczyć w warsztatach przybliżających im dawny sposób pisania. Podczas zajęć pozalekcyjnych w dniu 23 października poznali tajniki pisania, które już przeszły do historii. Próbowali pisać patyczkiem, gęsim piórem, pędzelkiem i stalówką. Jak się okazało, nie było to łatwe...Warsztaty połączono z promowaniem oszczędzania, dlatego dzieci układały hasła na ten temat, projektowały logo SKO, poznawały i pisały wyrazy związane z bankiem PKO, w którym mają założone konta. Były to bardzo pożyteczne zajęcia.

 

 


 

"Koronek starych czar..." - czyli poznajemy rękodzieło dawnej wsi podkarpackiej

 

W ramach współpracy z Muzeum Budownictwa Ludowego i Komendą Hufca ZHP w Sanoku uczniowie klas IV - VI dwukrotnie wyjeżdżali w październiku do sanockiego Skansenu, Najpierw uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach artystycznych - lepienie z gliny figurek i naczyń na kole garncarskim oraz zajęciach z kaligrafii. Następnie z przewodnikiem zwiedzali Rynek Galicyjski i wybrane obiekty m.in. dawną szkołę i kościół.

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

 

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela. Dzień ten Samorząd Uczniowski uczcił, przygotowując program artystyczny pt. "Szkoła na wesoło". Złożyły się na niego prezentacje typów uczniowskich, humor zeszytów szkolnych i dzienniczków ucznia, a także wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów klas 4-6. Składając życzenia, członkowie Samorządu wręczyli nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe.

 

 


 

Wielki dzień dla uczniów klasy pierwszej!

 

11 października pierwszoklasiści  złożyli uroczyste slubowanie i oficjalnie dołączyli do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Czaszynie.

Uroczysty apel rozpoczął się od części artystycznej. Była ona okazją do tego, by najmłodsi uczniowie pochwalili się swoimi talentami. Mali artyści recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a także tańczyli. Po programie artystycznym odbyła się część oficjalna. Jej punktem kulminacyjnym było ślubowanie, które złożyli uczniowie. Po ślubowaniu dyrektorka szkoły, Pani Elżbieta Stefanowska dokonała pasowania na uczniów. Dzieci ślubowały sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić swojej szkole dumę.

 


 

Wizyta w banku

 

Dnia 10 października członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności z klasy V i VI odbyli wycieczkę do PKO BP w Sanoku. W tym banku dzieci mają założone konta oszczędnościowe. Uczniowie spotkali się z pracownikami banku, którzy opowiedzieli im o swojej pracy i działalności PKO BP. Następnie odwiedzili pomieszczenia, w którym obsługiwani są klienci. Na koniec zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

 

 


 

Dzień Chłopaka

 

Tradycyjnie 30 września obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego złożyły chłopcom serdeczne życzenia i poczęstowały słodyczami, co było dla nich miłą niespodzianką.

 

 


 

WITAJ  SZKOŁO UKOCHANA... !

 

    Rozpoczął się rok szkolny 2013/2014. Czas wyłączyć tryb wakacyjny i uaktywnić tryb szkolny. Czas na nowe wyzwania w starszej klasie, tęskniliście?

 

 


Rok szkolny 2012/2013