WAKACJE !


 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego z Aladynem...

 

  26 czerwca nasi uczniowie po raz ostatni przyszli do szkoły w tym roku szkolnym. W tym dniu nie musieli się już martwić o przygotowanie do lekcji i odrobione zadania domowe. I chociaż otrzymali oceny, to była to nagroda za cały rok pracy w postaci świadectwa.

  Główna uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się na Sali gimnastycznej, na której zgromadzili się wszyscy uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele. Na początku Pani Dyrektor Elżbieta Stefanowska przywitała wszystkich zebranych, a następnie wręczyła dyplomy, wyróżnienia i nagrody uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w nauce i w sporcie. Uczniowie z najwyższą średnią wpisywali się do Złotej Księgi Uczniów, a ich rodzice otrzymali specjalne podziękowania za trud włożony w wychowanie swoich pociech.

   Przyszedł czas na występ artystyczny. Już na wejściu, nie można było się nie zachwycić wspaniałym wystrojem sali, która zamieniła się w antyczną krainę z historii tysiąca i jednej nocy. Uczniowie klasy szóstej wraz z pomocą klasy piątej przygotowali wspaniały występ, który był kierowany przez Panią Iwonę Pałasz. Piękna sceneria, cudowne kreacje, świetna aranżacja muzyczna, efekty pirotechniczne i gra aktorska na najwyższym poziomie dały wszystkim zapierające dech w piersiach widowisko. Barwnie przedstawiona historia o Aladynie okraszona piosenkami utalentowanych dziewcząt (Marysi Czepiel i Uli Pawłoskiej) zabrała wszystkich do baśniowego świata Orientu i nikt nie chciał stamtąd wracać, mimo, że minęły już „napisy końcowe”. Owacje na stojąco i szczery podziw zebranych był najlepszym dowodem, że występ zauroczył wszystkich. A co powiecie na to, że wszystkie teksty mówione oraz piosenki były w języku angielskim…? Niewątpliwie sporo czasu i pracy włożono w przygotowanie tego spektaklu.

  Część artystyczna jeszcze się nie skończyła, pojawiły się kolejne piosenki, tańce, wzruszające pożegnanie szóstoklasistów przez uczniów młodszej klasy… a także wesoły występ chłopców, czyli „jezioro łabędzie” w ich wykonaniu.

  Czas szkolny dobiegł końca… Rozpoczęły się wakacje – dwa miesiące letniego odpoczynku…

      Życzymy wszystkim miłych i pełnych bezpiecznych zabaw WAKACJI  :)  

 


 

Sukcesy naszych uczniów w konkursach......

 

  OLIMPUSEK (konkurs ogólnopolski)

Język angielski

Klasa 2:
  - Justyna Krawczyk - laureat
  - Oliwia Stefanowska - laureat

Edukacja wczesnoszkolna

Klasa 2
  - Gabriel Czuchry - laureat
  - Justyna Krawczyk - laureat

Klasa 3
  - Natalia Oleksów - laureat

 

  KONKURS SZACHOWY
"O puchar Burmistrza (konkurs gminny)

  - Katarzyna Płaziak - IV miejsce (gr. dziewcząt)

 

  KONKURS BIBLIJNY

  - Julita Janik - IV miejsce w dekanacie

 

  OLIMPUS (konkurs ogólnopolski - sesja zimowa)

  - Urszula Pawłowska - laureat (9 miejsce)

 

  GEO-PLANETA (konkurs ogólnopolski)

  - Karolina Kowalik - wyróżnienie
  - Katarzyna Filipowicz - wyróżnienie

 

  EKO-PLANETA (konkurs ogólnopolski)

  - Tomasz Hanczuk - wyróżnienie
  - Aleksandra Inglot - wyróżnienie
  - Weronika Wawrzyńska - wyróżnienie

 

  MŁODY PRZYRODNIK (konkurs międzypowiatowy)

  - III miejsce drużynowo: Anita Czuchry, Martyna Misiura, Julita Janik

 

  IV KONKURS EKOLOGICZNY (konkurs gminny) 

  - I miejsce: Anita Czuchry i Martyna Misiura

 

  PIĘKNO PRZYRODY NASZEJ OKOLICY (plastyczny konkurs gminny)

  - IV miejsce: Zuzanna Błaszak 

 


 

Życzymy wszystkim zdrowych i pogodnych

Świąt Wielkanocnych

pełnych wiary, nadziei i miłości,

radosnego nastroju

smacznych święconych potraw

wśród grona najbliższych

i mokrego Śmigusa dyngusa!

 


 

Apel Wielkanocny

 

   27 kwietnia uczniowie klasy IV przedstawili w wystąpieniu  słowno-muzycznym tradycje wielkanocne. Na uroczysty Apel Wielkanocny zostali zaproszeni rodzice, którzy mogli zobaczyć montaż słowno-muzyczny czwartoklasistów, a także dokonać zakupów ozdób wielkanocnych wykonanych przez uczniów. Nad całością przygotowań czuwała Pani  Halina Sech.

  Na koniec Pani Elżbieta Stefanowska, Dyrektorka Szkoły, pożyczyła wszystkim wesołych świąt oraz prosiła o rozwagę w polewanym Poniedziałku i zachowanie bezpieczeństwa w podczas przerwy świątcznej.

 


 

"Razem Tworzymy Lepszy Internet" - rozstrzygnięcie konkursu

 

   Wiele osób wykonało prezentację w ramach  konkursu organizowanego przez Gimnazjum w Zagórzu "Razem Tworzymy Lepszy Internet" promujący bezpieczeństwo w sieci. Pięć osób z naszej szkoły zakwalifikowało się do finału konkursu: Martna Długosz, Tomasz Hańczuk, Urszula Pawłowska i Weronika Wawrzynska - uczniowie klasy V oraz Radosław Kuzio - uczeń klasy IV.

   Powyżsi uczniowie wraz z panem Jarosławem Bochnakiem udali się, 25 marca, na  uroczyste podsumowanie konkursu do gimnazjum w Zagórzu. W konkursie brały udział wszystkie szkoły naszej gminy. Nagrodzono trzy najlepsze prezentacje a oprócz tego 3 wyróżniono.

   Wśród wyróżnionej trójki znaleźli się: Tomasz Hańczuk oraz Martyna Długosz. Natomiast drugie miejsce zdobył Radosław Kuzio.

  Gratulujemy sukcesów! 

 

 


 

Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną promującą bezpieczeństwo w sieci

 

   Gimnazjum w Zagórzu organizuje konkurs pt. „Razem Tworzymy Lepszy Internet” z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

   W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Prezentacja powinna zawierać od 10 do 20 slajdów oraz obejmować następujące treści:

- rodzaje zagrożeń płynących z cyberprzestrzeni,

- definicja cyberprzemocy i jej formy,

- jak skutecznie bronić się przed cyberprzestępczością,

- gdzie szukać pomocy w przypadku, kiedy spotkasz się z przestępstwem internetowym.

   Prezentacje należy dostarczyć do 27 lutego do Pana J. Bochnaka, który wybierze 5 najlepszych prac i przesle je do gimnazjum w Zagórzu.

 

Pomocne internetowe portale edukacyjne:

   www.dzieckowsieci.pl

   www.cyberprzemoc.pl

   www.sieciaki.pl

   www.helpline.org.pl

 

 


 

 FERIE ZIOMOWE

(2.II - 15.II)

 


 

 

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie Wam spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Was
pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia

i Szczęśliwego Nowego Roku 2015! 

 


 

Jasełka 2014

 

   18 grudnia w Szkole Podstawowej w Czaszynie wszyscy uczniowie mogli poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W całym budynku szkolnym pojawiły się ozdoby świąteczne, w większości wykonanych przez uczniów.

   Natomiast piątoklasiści przygotowali niezwykłe widowisko dla całej społeczności szkolnej oraz rodziców. Jasełka w ich wykonaniu były pokazem talentów aktorskich i wokalnych. Wspaniałe stroje, zrobione z rozmachem dekoracje i aranżacja muzyczna dopełniły piękny przekaz istoty Świąt Bożego Narodzenia.

 


 

Podróżnik grupy Trzask w naszej szkole

 

   Dzięki wspaniałym opowiadaniom okraszanych pięknymi zdjęciami mogliśmy zwiedzić wybrzeża morza Śródziemnego. A to zasługa pana Krystiana Pyrzaka, podróżnika grupy TRZASK, który 17 grudnia przedstawił nam fotorelację na temat "Basen morza Śródziemnego".

   Oprócz urzekającej, błękitnej wody morza, mogliśmy zobaczyć i poznać wiele zakątków w lądowej części obszaru śródziemnomorskiego: "pływającą" Wenecję, alpejskie krajobrazy Włoch, Maranello z samochodami Ferrari, muzeum z człowiekiem znalezionym w lodzie, który tkwił tam od 5 tysięcy lat, antyczny Rzym, Barcelonę ze słynną świątynią Sagrada Familia i nie mniej słynnym zespołem piłkarskim, Gibraltar ze swoją skałą.

 


 

Młodzi badacze naszej szkoły odkrywają świat

 

   Fundacja Partnerstwo dla Środowiska oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zorganizowało konkurs pt. „Młodzi badacze odkrywają świat”, w którym wzięli udział uczniowie piątej klasy Szkoły Podstawowej w Czaszynie.

   W ramach zajęć innowacji ekologicznej realizowali projekt edukacyjny „Nie pozwolimy, aby zasypały nas odpady!”. Następnie przygotowali relację w formie opisu wraz ze zdjęciami i przesłali ją na adres organizatora konkursu, który nagrodził uczniów pomocami naukowymi na łączna kwotę ok. 2000 zł.

   Pozyskane środki dydaktyczne uatrakcyjnią zajęcia przyrodnicze prowadzone w szkole i w terenie.

 


 

ZabawaZabawa andrzejkowa

 

   27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Świętna muzyka, wspaniałe stroje, dobra zabawa - czyż można było się nudzić? Dzięki wychowawcom i rodzicom zorganizowanie andrzejek dało wiele radości naszym uczniom.

 


 

Święto Niepodległości w naszej szkole

 

    Dnia 12 listopada uczciliśmy w naszej szkole 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy VI przedstawili program artystyczny – lekcję historii, która przypomniała wszystkim  o czasach, w których Polska znikła z map świata

 


 

Gminne uroczystości z okazji Święto Niepodległości

 

   11 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w gminnych uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. 3-osobowa delegacja uczniów (Marysia Czepiel, Kornelia Kantorek i Adrian Torba pod opieką Pani Anny Stachowskiej) wzięła udział w Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w intencji Ojczyzny. Dalsze uroczystości przebiegały na Starym Cmentarzu w Zagórzu, gdzie pod Krzyżem Powstańców, przedstawiciele władz gminnych oraz uczniowie szkół Gminy Zagórz złożyli biało-czerwone wiązanki.

 


 

Grupa cyrkowa "SZOK"

 

    9 października naszą szkołę odwiedziła grupa cyrkowa "SZOK". W programie artystycznym uczniowie mieli okazję obejrzeć: żonglerkę, akrobacje, iluzję, ekwilibrystykę oraz tresurę zwierząt. Występ zrobił na wszystkich spore wrażenie...

 


 

"Spotkajmy się przy stole - łączy  nas Szczawne i Kulaszne"

 

    18 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w inicjatywie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Na Rzecz Rozwoju Wsi: Szczawne i Kulaszne "Spotkajmy się przy stole - łączy  nas Szczawne i Kulaszne". Jednym z punktów programu pt. "Bogom tej prowincji" było czytanie poezji Janusza Szubera przez dzieci i młodzież.  Naszą szkołę zaprezentowała Kasia Szczudlik deklamując wiersz sanockiego poety. Dzień zakończył się zwiedzaniem Cerkwi Prawosławnej w Szczawnem.

 


 

Wycieczka do Soliny

 

   Dnia30 września uczniowie klas IV-VI wyjechali na wycieczkę do Soliny. Najpierw odbyli godzinny rejs statkiem po Zalewie Solińskim i spacer po części widokowej zapory. Następnie zwiedzili elektrownię wodną.

   W drodze powrotnej zatrzymali się przy Kamieniu Leskim poznając historię tego pomnika przyrody. W wycieczce uczestniczył też Pan Franciszek Stach – myśliwy Koła Łowieckiego Świstak w Zagórzu, który zorganizował dzieciom darmowy rejs i zwiedzenie elektrowni. Za okazaną pomoc jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

   Koszty autokaru zostały pokryte z oszczędności naszego SKO.

 

 


Rok szkolny 2013/2014