Święty Mikołaj w naszej szkole

 

   Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.

   Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Wszystkie dzieci tego dnia z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej szkoły. Mikołaj wręczając prezenty naszym najmłodszym uczniom nie szczędził ciepłych słów pod adresem dzieci, podziękował im za piękny występ. Uczniowie robili sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj życzył dzieciom wiele radości i dużo dobrych ocen. Jeżeli będą grzeczni - to za rok znowu pojawi się w naszej szkole.

Anna Osenkowska

   Święty Mikołaj w klasie 1

 

 

 

 

  Święty Mikołaj w klasie 2

 

 

 

 

   Święty Mikołaj w klasie 3

 

 

 

 

  Święty Mikołąj w klasie 4

 

 

 

 

  Święty Mikołaj w klasie 5

 

 

 

 

  Święty Mikołaj w klasie 8

 

 

 

 


 

Święty Mikołaj w naszym przedszkolu

 

   Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Dzisiaj 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Dzieci z grupy Sówek oraz Pszczółek nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe. Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu, opowiedział wspaniałą bajkę, rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były życzliwe. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami oraz tańcem. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dziękujemy.

Maria Kaleniecka

 


 

Zwycięstwo naszej drużyny w halowym Turnieju piłki nożnej

 

   6 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Zagórzu odbył się IX Mikołajkowy Turniej halowej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. W rozgrywkach wzięły udział drużyny ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie. Po zaciętych i emocjonujących zmaganiach nasza drużyna w składzie: Filip Baraniewicz, Dawid Błaszak, Gabriel Rajchel, Gabriela Stefanowska, Patrycja Stareńczak, Wojciech Jurczak, Błażej Łukowski, Filip Woźny pod opieką Pana Huberta Wolwowicza zajęła I MIEJSCE. W meczu finałowym przyszło nam się zmierzyć z gospodarzem turnieju, drużyną z Nowego Zagórza. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dodatkowa runda rzutów karnych. Nasz bramkarz Wojciech Jurczak okazał się w tej rywalizacji lepszy. Został także wyróżniony nagrodą dla najlepszego bramkarza turnieju.

    Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Hubert Wolwowicz

 


 

Konkurs plastyczny "Bombka bożonarodzeniowa"

 

   Świetlica szkolna serdecznie zaprasza uczniów z klas I-III naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym „Bombka bożonarodzeniowa”.

   Cele konkursu:
- kultywowanie tradycji świątecznych i aktywne przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia,
- powrót do tradycji własnoręcznego wykonywania bombek bożonarodzeniowych,
- rozwijanie kreatywności i wyobraźni przestrzennej.

   Opis konkursu:
Każdy z uczestników powinien wykonać samodzielnie jedną bombkę bożonarodzeniową z zawieszką do powieszenia zaopatrzoną w metryczkę (imię, nazwisko).

   Informacje dodatkowe.
Temat: Własnoręcznie wykonana bombka.
Technika: Dowolna (wyklejanie, malowanie itp.)
Format: Kompozycja przestrzenna z możliwością zawieszenia.
Materiał: Dowolny.
Kategoria wiekowa: uczniowie klas I-III.

   Kryteria ocen.
Zgodność z tematem, pomysłowość, staranność, estetyka i samodzielność wykonania. Każda bombka musi dać się zawiesić na choince.

   Bombki przynosimy do pani Anny Osenkowskiej do dnia 18 grudnia 2023 r. (poniedziałek).
   Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 22 grudnia 2023 r.

Anna Osenkowska

 


 

Mobilne Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

 

   5 grudnia. naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Mobilnego Laboratorium Przyszłości przeprowadzili zajęcia pokazowe dla uczniów klas IV-VIII.

   Edukatorzy prowadzili warsztaty tworząc przestrzeń do zabawy i eksperymentów, do kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań. Uczniowie uczyli się pracy zespołowej i odkrywania szkolnych supermocy, czyli naturalnych predyspozycji i talentów uczniów.

   Nasi uczniowie będą mogli nowe umiejętności wykorzystać na lekcjach informatyki i techniki. Będzie to możliwe dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach projektu Laboratoria Przyszłości realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Anna Osenkowska

 


 

Andrzejki szkolne w klasach starszych

 

   30 listopada w czwartek odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas starszych. Uczniowie klas IV-VIII bawili się wesoło przy gorących rytmach muzyki disco. DJ Dawid i DJ Kacper zadbali o to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

   Samorząd Uczniowski zorganizował zabawy wzbudzające wiele uśmiechu i emocji. Uczniowie wzięli udział w "Randce w ciemno" oraz mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na "ściance".

Katarzyna Kusz-Gliściak

 


 

Przedstawienie Sówek "Jak krasnale do zimy się szykowały"

 

   Dnia 29 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego „Sówki” zaprosiły wszystkich uczniów klas 1-3 oraz przedszkolaki na przygotowane przez siebie i swoje panie: Magdalenę Borkowską oraz Anitę Osenkowską przestawienie pt. "Jak Krasnale do zimy się szykowały". Na tle jesiennej scenerii dzieci wspaniale zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, wokalne i taneczne. Mali aktorzy mieli piękne stroje, dzięki czemu z wielkim zainteresowaniem wszyscy oglądali przedstawienie. Mogliśmy obejrzeć: Krasnale, jeżyka, zajączka, wiewióreczki, liska, niedźwiadka, wilka, borsuka i wiele innych ciekawych postaci.

   Radość dzieci i miłe wrażenia z przedstawienia zostaną długo w naszej pamięci. Na koniec wspaniałych małych aktorów nagrodzono gromkimi brawami.

   Na drugie przedstawienie zostali zaproszeni także Rodzice naszych małych artystów, którzy także byli zachwyceni występem swych pociech.

Anna Osenkowska

 


 

Andrzejki w klasach młodszych

 

   Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. 28 listopada 2023 r. wychowawczynie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego wspólnie zorganizowały swoim uczniom zabawę andrzejkową.

   Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce czarów i magii. Uczestnicy andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukali swojej szczęśliwej liczby, poznawali znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Dzieci bawiły się doskonale, wiedząc, że wróżba to tylko zabawa i trzeba traktować ją z przymrużeniem oka. Andrzejkowa magia przeplatana była wesołymi tańcami.

   Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

Anna Osenkowska

 


 

Andrzejki u Pszczółek

 

   Święty Andrzej ukaże, co Ci los przyniesie w darze...- tymi słowami rozpoczęła się w grupie "Pszczółek" zabawa związana z tradycją zwaną ANDRZEJKAMI.

    Tego dnia było naprawdę wyjątkowo, można powiedzieć – magicznie. Wróżby, tańce, zabawy, nastrojowa muzyka, czarodziejskie dekoracje – to wszystko wprowadziło nasze przedszkolaki w świat magii i czarów. Andrzejkową atmosferę dopełniły barwne i pomysłowe stroje, w które przebrały się dzieci. Wszyscy chętnie zmierzyli się z wyzwaniem, jakim okazały się wróżby. „Lanie wosku”, „Tajemnicza liczba”, "Czarodziejskie kubeczki ” czy „Mówiące serca” to tylko niektóre z wróżb w jakich dzieci brały udział. Dzięki nim dzieci dowiedziały się, co czeka je w niedalekiej lub bardzo odległej przyszłości. Mamy świadomość, że Andrzejki, to przede wszystkim poznawanie tradycji, wspólna zabawa oraz integracja.

   Czy spełnią się wróżby? Tego nie wiemy, przyszłość pokaże. Wiemy na pewno, że to był naprawdę magiczny dzień.

Joanna Cyptor

 


 

Bezpieczne eksperymenty z energią elektryczną szkolnego Koła Naukowego

 

   Uczniowie podczas zajęć Koła Naukowego w ramach programu Być jak Ignacy  poszerzali swoją wiedzę na temat prądu elektrycznego.  Poznaną wiedzę i nabyte umiejętności zastosowywali  przy budowie własnych obwodów elektrycznych na podstawie narysowanych schematów. Była to najciekawsza część lekcji.  Emocji było wiele, zwłaszcza gdy zaczęły działać podłączone do obwodów żarówki. Uczniowie dowiedzieli się, że substancje przewodzące prąd nazywamy przewodnikami, a te które nie przewodzą prądu izolatorami. Na pewno zdobyta wiedza i praktyka przyda im się w życiu codziennym.

Sabina Misiura

 


 

Być jak Ignacy

 

   Uczniowie szkolnego Koła Naukowego, którzy są uczestnikami programu Być jak Ignacy "Nauka pełna energii", przygotowali gazetkę szkolną na temat życia Ignacego Łukasiewicza i jego wynalazków. Zaprezentowali ją całej społeczności szkolnej, przypominając dokonania Wielkiego Polaka.

  #wyzwanieignacego

 

 


 

Dzień Tolerancji

 

   16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek.Święto to  ustanowione zostało  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 r. z inicjatywy UNESCO.

   W tym dniu dzieci przygotowały prace plastyczne-plakaty o tolerancji ,a także każdy stworzył swojego Pana Tolerantka. Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które w tym dniu  towarzyszyły uczniom, pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca.

Jolanta Sapielak

 


 

"Misiowe ciasteczka" - akcja uczniowska

 

   Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w akcji "Misiowe ciasteczko". Uczniowie mogli nabyć ciasteczka przygotowane przez uczennice klasy ósmej oraz dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego.

   Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu ciasteczek pani Annie Stawarz i pani Bożenie Stojak.

   Ciasteczka bardzo wszystkimi smakowały, a jeszcze szybciej się rozeszły. Dzięki temu Samorząd Uczniowski został hojnie wsparty przez społeczność uczniowską.

 DZIĘKUJEMY

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Czaszynie
 oraz opiekunowie Katarzyna Kusz-Gliściak, Jarosław Bochnak

 


 

Dzień Pluszowego Misia

 

   W piątek 24 listopada nasi uczniowie z klas młodszych obchodzili w szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.

   Otóż pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki w których w roli głównej występują misie są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.

   W tym dniu uczniowie klas 1-3 przyszli do szkoły w towarzystwie swoich ulubionych pluszaków. Świętowanie zaczęło sie od wysłuchania historii o pierwszym pluszowym misiu. Dzieci dowiedziały się, że jego historia rozpoczęła się w roku 1902 i była mocno związana z prezydentem Stanów Zjednoczonych – Theodorem Rooseveltem. Następnie każdy mógł zaprezentować się w paradzie misiów, która już stała się tradycją w klasach młodszych. Wszyscy bawili się do znanych misiowych przebojów. Chętne dzieci mogły też popróbować misiowego przysmaku. W klasach uczniowie wykonywali misiowe prace.

   Dzień ten był dla uczniów pełen pozytywnych emocji. Wzięliśmy udział w obchodach tego święta, ponieważ doceniamy rolę misia w życiu większości z nas.

Anna Osenkowska

 

   Dzień 24 listopada w grupie Mądrych Sówek pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Magdalena Borkowska

 

 

 

  ,,Proszę państwa, to jest miś. Miś się wam przedstawi dziś!".

   Przedszkolaki z grupy Pszczółek uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. Wszystkie pluszaki były piękne i wyjątkowe. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersz o misiu oraz bawiły się przy piosenkach. Dla pracowitych Pszczółek przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, zagadki, piosenki, a także misiowe tańce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Maria Kaleniecka

 


 

Kolejne doświadczenia Szkolnego Koła Naukowego

 

   Za nami kolejne zadanie projektu "Być jak Ignacy". Uczniowie Szkolnego Koła Naukowego poznawali właściwości ropy naftowej i zasady jej wydobycia. Tak, jak poprzednio - doświadczeniach przeprowadzano w naszym Laboratorium Przyszłości.

Renata Kaczmarsk, Jaroslaw Bochnak

 


 

Zbiórka elektrośmieci!

 

   Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Jest to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

   W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe.

   Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

   ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

   Czas i miejsce zbiórki: do 27 listopada, do 8:00, wyznaczone miejsce przed szkołą

Sabina Misiura

 


 

Miasteczko rowerowe w gminie Zagórz i trenażery dla szkół

 

   Gmina Zagórz realizuje projekt pn.: „Budowa miasteczka rowerowego stacjonarnego oraz zakup 3 szt. trenażerów czasu reakcji na potrzeby Szkół Podstawowych z terenu Gminy Zagórz” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020, Priorytet III: „Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego” w Działaniu 3.1 „Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T”.

   W ramach zadania pn. przewidziano budowę miasteczka rowerowego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym (Szkole Podstawowej nr 2) w Zagórzu na ulicy Wolności 10, oraz zakup wyposażenia w postaci trenażerów czasu reakcji do Szkół Podstawowych w Łukowem, Czaszynie oraz Tarnawie Dolnej.

   Dzięki realizacji projektu w Gminie powstanie miasteczko z urządzeniami przeznaczonymi do nauki przepisów ruchu drogowego, tj. znakami drogowymi pionowymi i poziomymi. Miasteczko rowerowe stworzy bezpieczne warunki do jeżdżenia na rowerach, hulajnogach z równoczesną nauką zasad ruchu drogowego.

Pełna informacja dotycząca projektu znajduje się na stronie Miasta i Gminy Zagórz
 pod tym linkiem.

 


 

Spektakl teatralny "Balladyna"

 

   22 listopada uczniowie klas 7 i 8, pod opieką pani Eweliny Nieznańskiej, wybrali się do Sanockiego Domu Kultury na spektakl Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa pt. „Balladyna”. Sztuka wywarła na młodych odbiorcach duże wrażenie. Z uwagą i zaciekawieniem podziwiali rozgrywające się na scenie losy bohaterów tragedii Juliusza Słowackiego. Obejrzenie spektaklu było dla uczniów doskonałą okazją do powtórzenia treści lektury obowiązkowej do egzaminu ósmoklasisty.

Ewelina Nieznańska

 


 

Uczniowie klasy 1 odwiedzają Bibliotekę Szkolną

 

   W dniu 15 listopada uczniowie klasy 1, razem ze swoją wychowawczynią, panią Anną Osenkowską, po raz pierwszy odwiedzili Bibliotekę Szkolną. Po zapoznaniu z zasadami zachowania i pracy Biblioteki otrzymali karty Klubu Pożeraczy Książek i wypożyczyli swoje pierwsze książki. Mamy nadzieję, że pierwszaki będą częstymi gośćmi w Bibliotece i życzymy radości z czytania.

Ewelina Nieznańska

 


 

Dzień Życzliwości

 

   21 listopada 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości.

   Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Nasza szkoła została udekorowana na żółto- informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu, przyjaźni itp. Drzwi każdej sali przyozdobiły uśmiechnięte buźki i piękne plakaty przygotowane przez uczniów! Tego dnia zwracano również uwagę na pokój na świecie. Był to dobry moment, aby przypomnieć, jak ważne w codziennym życiu są proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia oraz uśmiech. Czasami okazanie komuś serdeczności oraz obdarzenie go szczerym uśmiechem to wiele więcej, niż może się nam wydawać. Poza tym dobro i pozytywna energia, którą dajemy innym zawsze do nas wraca. Ważne, abyśmy pamiętali o tym nie tylko od święta, ale każdego dnia.

   Tego dnia również uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto (kolor optymizmu i radości) bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy.

BĄDŹMY ŻYCZLIWI NA CO DZIEŃ !

   Wszystkim, którzy uświetnili swoimi pomysłami i pracą Dzień Życzliwości serdecznie dziękujemy.

   Na świecie historia Dnia Życzliwości sięga 1973 roku. To właśnie wtedy dwaj Amerykanie poruszeni ówczesną wojną między Izraelem a Egiptem, doprowadzili do ustanowienia World Hello Day – Światowego Dnia Życzliwości. Chcieli uświadomić ludziom, że pokój jest kruchym dobrem, o które trzeba się troszczyć, a zrozumienie, tolerancja i życzliwość mogą zmieniać świat.

Anna Hańczuk

 


 

Konkurs "Szkoła przyszłości"

 

  21 listopada nasze uczennice:

   - Maria Frej - klasa 1,

   - Amelia Kita - klasa 2,

   - Julia Dobosz - klasa 3

  otrzymały dyplomy oraz słodki upominek za udział w Powiatowym Konkursie Artystycznym "Szkoła przyszłości" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Zagórzu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz.

 Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach.

Anna Osenkowska

 


 

"Ile waży Święty Mikołaj?"

 

   Dnia 20 listopada przedszkolaki z grupy "Mądre Sówki" wybrały się do SDKu w Sanoku na spektakl pt. "Niesamowita wycieczka na każdym kroku bajeczka". W spektaklu wykorzystano wiersze Jana Brzechwy m.in. "Ręce i nogi", "Hipopotam", "Baran", "Spóźniony Słowik", "Pytalski". Aktorzy nie zawiedli oczekiwań. Bohaterowie opowieści wybrali się na szczególną wycieczkę. Wesoła rodzinka dobrze bawiła się we własnym gronie sprawiając sobie nawzajem różne figle, psoty i niespodzianki. Dzieci z ogromną radością i zaciekawieniem oglądały cały spektakl.

Magdalena Borkowska

 


 

"Ile waży Święty Mikołaj?"

 

   ,,Ile waży Św. Mikołaj?" to konkurs, w którym biorą udział dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Czaszynie. Konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wartości lub wadze w okresie trwania konkursu. Zwycięży ta placówka, która zbierze monety o największej wadze w przeliczeniu na jednego wychowanka lub o największej wartości. Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Zbieramy monety powszechnego obiegu wyemitowane przez Narodowy Bank Polski (monety o nominałach 1 gr., 2 gr., 5 gr., 10 gr., 20 gr., 50 gr., 1 zł., 2 zł., 5 zł. – możliwa jest również zbiórka większych nominałów). Zbieramy do 31 stycznia 2024r.

   Zachęcamy wszystkich do udziału i z góry serdecznie dziękujemy za każdy grosik.

Maria Kaleniecka

 


 

Spotkanie z Policjantem

 

   W środę 15 listopada w naszej szkole pani asp. Izabela Rowińska z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku odbyła spotkanie z młodzieżą klas VI, VII i VIII. W ramach działalności profilaktycznej rozmawiała m.in. o zjawisku internetowego hejtu, cyberprzemocy, odpowiedzialności karnej nieletnich oraz o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzi mogą się spotkać w realnym świecie. Policjantka przestrzegała uczniów przed wyśmiewaniem czy obrażaniem innych za pomocą środków masowego przekazu wyjaśniając, że w Internecie nikt nie jest anonimowy, a zamieszczane przez nas treści mogą zostać łatwo skopiowane i wykorzystywane przez inne osoby. Podczas spotkania wskazała uczniom w jaki sposób mogą chronić siebie i swoją tożsamość przed internetowymi przestępcami. Dzięki takim lekcjom młodzież ma większą świadomość czyhających na nich zagrożeń i co najważniejsze wie, jak należy na nie reagować i gdzie szukać pomocy. Uczniowie wykazali spore zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali, zadawali prowadzącej pytania. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

Anna Hańczuk

 


 

Pszczółki obchodzą Dzień Jeża

 

   14 listopada nasze przedszkolaki z grupy Pszczółki obchodziły Dzień Jeża. Były zagadki, wiersze i wspólna zabawa. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie wierszy o tych sympatycznych zimowych śpiochach.

Joanna Cyptor

 


 

Śniadanie Daje Moc - ogólnopolski program edukacyjny

 

   Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

   Śniadanie Daje Moc to program edukacyjny skierowany do przedszkolaków i uczniów klas I-III pod patronatem Instytutu Matki i Dziecka. W ubiegłym tygodniu dzieci przyniosły potrzebne produkty, z których wykonały zdrowe, pożywne kanapki. Podczas wspólnego śniadania, w każdej klasie zwracano uwagę nie tylko na wartości odżywcze, ale i na kulturę jedzenia.

   Mamy nadzieję, że wiedza dotycząca zdrowego jedzenia oraz praktyczne jej zastosowanie przełoży się na wykształcenie w dzieciach zdrowych nawyków żywieniowych.

Anna Osenkowska

 


 

Obchody Narodowego Święta Niepodległośc w naszej szkole

 

   11 listopada odbyły się w Zagórzu uroczystości gminne związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Jak co roku, nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w tym wydarzeniu. Delegacja uczniowska złożyła wieniec pod Krzyżem Powstańców na Starym Cmentarzu w Zagórzu. Szkołę reprezentowali: Alexandra Janocha, Julia Osenkowska, Patrycja Stareńczak, Gabriela Stefanowska, Bartosz Borkowski, Błażej Łukowski oraz nauczyciele i rodzice.

   Zdjęcia ze strony Miasta i Gminy Zagórz

 

   O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Szkoła do hymnu”.

 

   W listopadzie 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Już 105 lat jak jesteśmy wolnym, niepodległym Krajem.

   W naszej szkole uczniowie klasy VI przygotowali bardzo piękną, a zarazem wzruszającą akademię pod kierunkiem Pana Marka Drwięgi oraz Pani Renaty Kaczmarskiej. Dzięki naszym artystom mogliśmy choć na chwilę przenieść się w przeszłość, kiedy to Polacy walczyli o wolność naszego kraju, o to, aby „Polska była Polską”. Publiczność zgromadzona w sali gimnastycznej miała okazję wsłuchać się w recytacje utworów o charakterze patriotycznym, które były przeplatane znanymi utworami z motywem ojczyzny w tle.

   Oddaliśmy cześć Tym, dzięki którym po 123 latach zaborów odrodziła się niepodległa Polska, a także wszystkim, którzy bronili odzyskanej niepodległości płacąc za to krwią i życiem.

Anna Osenkowska

 

"Jest takie miejsce na mapie świata - Polska!

To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce"

- Sówki

Magdalena Borkowska

 

 

   W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

   Oto nasi najmłodsi Patrioci

Maria Kaleniecka

 

 


 

Uczniowie klas I-III na wycieczce edukacyjnej w teatrze

 

   9 listopada odbyła się wycieczka edukacyjna do Sanockiego Domu Kultury w Sanoku na przedstawienie teatralne pt. „Piotruś Pan” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Uczestnikami byli uczniowie klas I-III pod opieką swych wychowawców. Uczniowie obejrzeli fascynujące przedstawienie o chłopcu pochodzącym z Nibylandii i poznali ciekawe historie Piotrusia Pana i jego towarzyszy.

   Wszystkim dzieciom bardzo się podobało!

Anna Osenkowska

 


 

Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

 

   Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów. Dnia 8 listopada odbyło się pasowanie na ucznia. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Dyrektor Sylwia Drozd, Pan Janusz Baszak- Dyrektor Banku PKO BP SA oddział w Sanoku, ksiądz Michał Boba oraz Rodzice. Pierwszoklasiści, przygotowani przez wychowawczynię Annę Osenkowską pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze.

   Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor. Pierwszaki głośno i z zaangażowaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

   Aby nauka była przyjemna i łatwa ksiądz Michał Boba poświęcił tornistry z książkami i przyborami naszych uczniów. Klasa II przywitała młodszych kolegów życzliwymi życzeniami i wykonanymi upominkami. Dyrektor Banku przybliżył pierwszakom i ich rodzicom funkcjonowanie Szkolnych Kas Oszczędności i zachęcał do przystąpienia do SKO. Pani Ewelina Nieznańska pasowała uczniów klasy I na czytelników szkolnej biblioteki. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za słodki poczęstunek.

   Uroczystość pasowania była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich obecnych. Naszym pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i radości na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Anna Osenkowska

 


 

IV miejsce w półfinale wojewódzkim w badmintonie klas VII-VIII

 

   8 listopada w Strachocinie odbywał się kolejny półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintona chłopców z klas VII - VIII. Nasza drużyna wywalczyła 4 miejsce. W jej składzie znaleźli się:

  - Filip Baraniewicz,

  - Dawid Błaszak,

  - Bartłomiej Rajchel.

Hubert Wolwowicz

 


 

List i prezent od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

 

   Nasza szkoła otrzymała list od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, zawierający serdeczne podziękowanie za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Do listu, podpisanego przez Parę Prezydencką, dołączony był okolicznościowy egzemplarz powieści.

Anna Osenkowska

 

 


 

Dzień Postaci z Bajek

 

   6 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominaliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa, ponieważ 5 listopada przypada dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

   Uczniowie naszej szkoły przebrali się za ulubionych bohaterów bajek. Na naszych korytarzach można było spotkać piękne księżniczki, królów, rycerzy, Pinokia, Pipi, Anię z Zielonego Wzgórza, Czerwonego Kapturka oraz wilka, Kota w Butach i wiele innych barwnych postaci. Wszystkie przebrane dzieci zaprezentowały się w bajkowej paradzie. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie naszych uczniów w świat bajek sprawiło im, ale także nauczycielom, dużo radości.

Anna Osenkowska

 


 

I miejsce w półfinale wojewódzkim w badmintonie klas IV-VI

 

   6 listopada w Strachocinie został rozegrany Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w badmintonie chłopców. W kategorii klas IV-VI nasza drużyna przygotowana przez pana Huberta Wolwowicza wywalczyła I miejsce! Gratulujemy naszym reprezentantom:

  - Wojciech Jurczak,

  - Filip Woźny,

  - Antoni Jagiełło.

Hubert Wolwowicz

 


 

Szkolny konkurs: Mistrz Pięknego Czytania

 

   Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który przypada 5 listopada, w naszej szkole odbył się konkurs Mistrz Pięknego Czytania „Jesteś moją bajką” zorganizowany przez panią Ewelinę Nieznańską- naszą szkolną bibliotekarkę. Uczniowie klas I, II i III zaprezentowali wybrane fragmenty bajek i baśni.

Mistrzami zostali:

   Anna Jagiełło - uczennica klasy I,

   Franciszek Dwernicki - uczeń klasy II,

   Emilia Torba - uczennica klasy III.

   Wszystkim uczestnikom gratulujemy doskonałej umiejętności czytania oraz życzymy dalszych sukcesów.

Ewelina Nieznańska

 


 

"Światełko pamięci dla Łyczakowa"

 

   Nasza szkoła już kolejny raz bierze udział w akcji Światełko Pamięci dla Łyczakowa. Białe i czerwone znicze 1 listopada zapłoną na największych i najstarszych nekropoliach – Cmentarzu Łyczakowskim, Obrońców Lwowa (Orląt), Janowskim oraz innych, gdzie spoczywają wybitni przedstawiciele naszego narodu.

 Niech będą symbolem pamięci Polaków o spoczywających tam Rodakach.

   Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych uczniów za to, że pomagają nam kształtować piękne postawy, uczyć dzieci szacunku i pamięci o przodkach.

Anna Stawarz

 


 

Szkoła pamięta

 

   Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki. 31 października uczniowie klas młodszych wybrali się na cmentarz parafialny w Czaszynie pod opieką wychowawczyń: Anny Stawarz, Anny Hańczuk, Anny Osenkowskiej, Magdaleny Borkowskiej oraz Anity Osenkowskiej. Jesienna pogoda sprzyjała spacerowi po cmentarzu. Dzieci zapaliły znicze, przygotowane na tę specjalną okazję przez panie, na pomnikach zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły oraz ks. Romana Woźniaka- długoletniego proboszcza naszej parafii. Ta piękna akcja odbywa się w okresie, kiedy szczególnie wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych co zapisali się w historii. To ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego dla naszych uczniów.

Anna Osenkowska

 


 

Dyniowy zagwrót głowy u Pszczółeka

 

„Jak przyjemnie i wesoło

Kiedy dynia krąży w koło..."

   Dynia jest warzywem, które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Przekonały się o tym dzieci z grupy ,,Pszczółek " uczestnicząc 31 października w Święcie Dyni. Wszyscy tego dnia przeżyliśmy istny dyniowy zawrót głowy. Rozmawialiśmy na temat wyglądu i przeznaczenia tego wartościowego warzywa. Odbyły się również „dyniowe zabawy ”, które przyniosły wiele radości wszystkim dzieciom.

   Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

Maria Kaleniecka

 


 

Doświadczenia z dwutelnkiem węgla w ramach programu
"Być jak Ignacy"

 

   Uczniowie  szkolnego Koła Naukowego, którzy są uczestnikami programu Być jak Ignacy "Nauka pełna energii", nagrali minutowy filmik dokumentujący pierwsze zadanie doświadczenia z zajęć dotyczących właściwości dwutlenku węgla.

#wyzwanieignacego

 

 


 

Zapraszamy do szkolnej biblioteki

 

   Nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Programie dla Bibliotek Szkolnych w roku szkolnym 2023/2024, promującym czytelnictwo, aktywność i wizerunek bibliotek szkolnych.

   W ciągu roku szkolnego będziemy realizować działania w różnych kategoriach, a ich efektami podzielimy się ze społecznością szkolną w całej Polsce.

Ewelina Nieznańska

 


 

Cyrk "SZOK" w naszej szkole

 

   W dniu -27 października - gościliśmy w naszej szkole artystów z ukraińskiego cyrku „Szok”. Na sali zapanowała magiczna aura i można było obejrzeć ciekawe sztuczki i triki cyrkowe. Były pokazy gołębi i pudelków. Wszystkich uczniów rozbawiał klaun, ale pojawił się także słoń oraz miś.

   W cyrku jak to w cyrku, nie mogło zabraknąć pokazów iluzji. Chętne i odważne dzieci nie tylko miały okazję podziwiać sztuczki, ale także brać w nich czynny udział, co wzbudzało radość wszystkich widzów.

   Występ cyrkowy dostarczył zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali za obejrzenie tego niezwykłego widowiska.

Anna Osenkowska

 


 

Ósmoklasiści w Dniach Otwartych Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku

 

   27 października klasa 8 uczestniczyła w Dniach Otwartych ZS3 w Sanoku. Uczniowie zapoznali się z kierunkami kształcenia, które oferuje szkoła, a także otrzymali dokładne informacje na temat specjalności w poszczególnych zawodach, cyklu kształcenia, możliwości zatrudnienia albo kontynuowania nauki. Zapoznali się z bogato wyposażoną  bazą dydaktyczną, mogli na własne oczy zobaczyć jak wyglądają poszczególne pracownie techniczne oraz informatyczne. Szkła oferuje również, zdobywanie dodatkowych  umiejętności w postaci licznych kursów w kraju i za granicą.

   Uczniowie chętnie zadawali pytania i z ciekawością słuchali opinii starszych kolegów, którzy prezentowali swoje zdolności techniczne w różnych dziedzinach. Nowe doświadczenia naszych uczniów z pewnością będą pomocne przy wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej.

Katarzyna Kusz-Gliściak

 


 

Wycieczka klasy IV i VII do Bóbrki

 

   25 października uczniowie z klasy 4 i 7 wyruszyli na wycieczkę wraz z uczniami z SP w Tarnowie Dolnej. W pierwszej kolejności odwiedzili Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Muzeum znajduje się na terenie najstarszej na świecie nadal działającej kopalni ropy naftowej. Jej założycielami byli Ignacy Łukasiewicz, Tytus Trzecieski i Karol Klobassa-Zrencki. W otoczeniu przepięknego lasu bobrzeckiego znajdują się XIX wieczne kopanki, w których można było zobaczyć naturalną ropę naftową oraz unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym.

   Kolejnym punktem był Park Trampolin HIGH JUMP w Krośnie, gdzie wszyscy wspaniałe się bawili.

   W Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie czekało wiele czekoladowych i słodkich niespodzianek. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach czekoladowych. Dzieci poznały proces produkcji czekolady, mogły skosztować ziaren kakaowca oraz obserwować mielenie i oczyszczanie ziaren. Największą atrakcją okazało się zdobienie tabliczek czekolady i lizaków według własnego pomysłu.

   Wycieczka ta była źródłem wiedzy o historii, tradycji i kulturze najbliższego regionu. Wszyscy uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni.

Ewelina Nieznańska

 


 

Przedszkolaki z grupy Sówek na zajęciach edukacyjnych "Ognik"
w Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku

 

   25 października. dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy "Mądre Sówki" udały się do Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku na zajęcia w sali edukacyjnej OGNIK. Przedszkolaki dowiedziały się , jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numer alarmowy do Straży Pożarnej. Poznały sprzęt ratowniczy oraz zobaczyli wozy strażackie. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy.

Magdalena Borkowska

 


 

Odwiedziny skweru Pamięci Obrońców Zagórskiego Węzła Kolejowego

 

   W ostatnich dniach uczniowie klas 1-3 ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych uczestniczyli w przeglądach stomatologicznych w Zagórzu. Dzieciom udzielono informacji o stanie uzębienia oraz wskazano w jaki sposób utrzymać zdrowy uśmiech.

   W drodze powrotnej nasi uczniowie po raz kolejny odwiedzili skwer w Zagórzu dedykowany Pamięci Obrońców Zagórskiego Węzła Kolejowego z 1918 roku.

Anna Osenkowska

 


 

600-lecie wsi Czaszyn

 

   Czaszyn to malownicza wieś w Polsce położona nad rzeką Osława. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z XV wieku.

   W tym roku nasza miejscowość zaczyna świętowanie swojego 600-lecia.

   Uczniowie klas młodszych zapoznali się informacjami dotyczącymi historii powstania wsi, zobaczyli dawną pieczęć i herb Czaszyna, a następnie wybrali się pod pamiątkowe tablice upamiejętniające ten ważny jubileusz.

Anna Osenkowska

 


 

 

Być jak Ignacy - Nauka pełna energii

 

   Uczniowie naszej szkoły – Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Czaszynie biorą udział w programie Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”. Uczestnicy zdobywają wiedzą o różnych rodzajach energii. W czasie zajęć koła naukowego sprawdzali co może ciepłe powietrze, jak działa silnik parowy z puszki, a także jak ostudzić silnik parowy. To dopiero pierwsze zadanie, a już jest ciekawie.

Renata Kaczmarska

 

 

 

 


 

Bal jesieni w grupie Sówek

 

   18 października w grupie " Mądrych Sówek" odbył się Bal Jesieni. Wszyscy udowodnili , że jesień jest kolorowa i radosna. W tym dniu dzieci przybyły ubrane w jesienne stroje. Na balu królowała zabawa przy muzyce i jesiennych piosenkach. Uśmiechnięte buzie dzieci to najlepszy dowód na to, że bal był udany. Teraz każdy przedszkolak wie, w jakie kolory jesienią ubierać należy się!!!

Magdalena Borkowska

 


 

Spacer do lasu klas I-III

 

   18 października klasy młodsze wraz z wychowawcami wybrały się na jesienną wycieczkę do lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Przed wyjściem przypomnieliśmy sobie jak należy zachowywać się w lesie. Odbyliśmy długi spacer, podziwiając uroki złotej jesieni. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.

   Wyjście do lasu było bardzo udane. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.

Anna Osenkowska

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

 

   250 lat temu, 14 października 1773 roku, na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej. Warto dodać, że była ona pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Obecnie - na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia - 14 października obchodzimy wspomniane wyżej święto.

   Jest to dzień szczególny. To święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują.

   Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.

   W dniu dzisiejszym cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. Odpowiedzialne za przygotowanie oprawy artystycznej w tym roku szkolnym były klasy II oraz III, pod kierunkiem wychowawczyń: Pani Anny Hańczuk i Pani Anny Stawarz. Występ artystyczny był bardzo bogaty. Uczniowie wyrecytowali piękne wiersze oraz wyśpiewali piosenki, które podkreślały znaczenie Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Atmosfera była bardzo uroczysta. Następnie obejrzeliśmy skecz, w którym wystąpili uczniowie klasy V przygotowani pod kierownictwem Pani Katarzyny Kusz-Gliściak.

   W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Sylwia Drozd, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Wyróżniający się pedagodzy i pracownicy administracyjni otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły.

   Obecnością na dzisiejszej uroczystości zaszczyciła nas Pani Teresa Pamuła – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

   Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy wielu powodów do zawodowej satysfakcji, wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.

Anna Osenkowska

 


 

Dzień jabłka w klasie 1

 

   Dziś w klasie pierwszej król owoców przejął władzę! Dzieci poznały różne odmiany jabłek, budowę owoców, ich wartości odżywcze i wykorzystanie w kulinariach. Była to okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób.

   Z wielkim zainteresowaniem uczniowie obejrzeli film „Od kwiatu do owocu”, a następnie odbyła się klasowa biesiada z jabłkiem w roli głównej. Na zakończenie uczniowie wykonali czerwone jabłuszka, w których zamieszkał sympatyczny, zielony gość.

   Było smacznie, zdrowo i bardzo wesoło.

Anna Osenkowska

 


 

10 października - Dzień zdrowia psychicznego

 

Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz
Jan Kochanowski, Fraszki, Księgi trzecie, Na zdrowie


   Możliwe, że w dzisiejszych czasach Jan Kochanowski napisałby Szlachetne zdrowie psychiczne.... W tym wpisie omawiam 4 sposoby na dbanie o zdrowie psychiczne.

    Drodzy Rodzice

    Drodzy Uczniowie

   Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego (10 października) to międzynarodowy dzień globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego, zwiększania świadomości i wspierania walki ze stygmatyzacją społeczną.

   Pragnę przypomnieć że w naszej szkole pracuje Pani Psycholog Nina Bober, z którą można się spotkać w każdy wtorek 7:00-10:00 oraz piątek od 13:00-17:00. Pani Psycholog jest do dyspozycji uczniów, rodziców i nauczycieli.
   Zapraszamy do kontaktu przez dziennik elektroniczny

z wyrazami szacunku Sylwia Drozd 

 


 

Zbieramy Talenciaki!

 

   Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów 2”, której organizatorem jest sklep Lidl. Do 5 listopada, podczas zakupów, można zbierać TALENCIAKI, czyli specjalne kupony otrzymywane za każde wydane 50 zł.

   Kupony można samodzielnie przypisać naszej szkole na stronie internetowej (www.lidl.pl/szkoly ) bądź też włożyć do specjalnie przygotowanego pudełka, które znajduje się na parterze obok gabinetu Pani Dyrektor lub do wychowawców klas.

Dziękujemy za zaangażowanie naszym Uczniom i ich Rodzicom!

Anna Osenkowska

 


 

Projekcja filmu "Łukasiewicz - nafciarz romantyk"

 

   Naszą szkołę w czwartek 5 października odwiedziła Telewizja Obiektyw. Wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzeć produkcję z cyklu Polscy Wizjonerzy pt. "Łukasiewicz - nafciarz romantyk".

   Jest to fabularyzowany dokument o życiu i działalności wynalazczej, przemysłowej oraz społecznej Ignacego Łukasiewicza. Producentem filmu jest Bogdan Miszczak. Scenariusz do filmu napisał Łukasz Walczak, za reżyserię odpowiada Maciej Wójcik. W rolę Ignacego Łukasiewicza wcielił się Mariusz Bonaszewski. Scenariusz powstał w oparciu o rozmowę, jaką przeprowadził z Ignacym Łukasiewiczem Feliks Jan Szczęsny-Morawski. Zachował się tylko jeden egzemplarz książki z zapisem tej rozmowy - nosi ona tytuł "Światek Boży i życie na nim".

   Film zrealizowano z okazji 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza przypadającej w 2022 roku, oraz 165. rocznicy wynalezienia lampy naftowej.

Anna Osenkowska

 


 

Przyrodnicze zajęcia w Bieszczadach - Bukowe Berdo

 

6 października uczniowie SP w Czaszynie i SP w Tarnawie Dolnej wraz z opiekunami: panią Renatą Kaczmarską oraz panem Hubertem Wolwowiczem wzięli udział w zajęciach terenowych na ścieżce dydaktycznej Bukowe Berdo. Już we wspomnieniach pozostanie piękna, słoneczna pogoda, zapierające dech w piersiach widoki, duża dawka wiedzy i wspaniała atmosfera.

Renata Kaczmarska

 


 

Uroczystość nadania imienia naszej szkoły

 

   Życie i działalność Ignacego Łukasiewicza zyskały ogromne uznanie wśród potomnych, czego dowodem jest przyjmowanie Jego osoby na patrona szkół, instytucji i organizacji.

   W środę 4 października o godz. 10.00 rozpoczęła się niezwykle podniosła i ważna uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Czaszynie imienia Ignacego Łukasiewicza.

   Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji społeczności Szkoły Podstawowej, której przewodniczył Ks. arcybiskup Adam Szal- Metropolita Przemyski wraz z kapłanami: ks. Dziekanem Piotrem Sobczykiem, Proboszczem ks. Markiem Figurą , księdzem rodakiem Andrzejem Kuzio oraz wikarymi księżmi Andrzejem Kudybą i Michałem Bobą.

   Podczas mszy św., na prośbę dyrektora szkoły Pani Sylwii Drozd oraz Rodziców, w imieniu których wystąpił Pan Krzysztof Giba oraz Pani Anna Stojak został poświęcony sztandar. Wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali do szkoły, poprowadzeni przez Sanocką Górniczą Orkiestrę Dętą pod batutą Pana Grzegorza Mroczkowskiego.

   Przed budynkiem szkoły odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą patronowi. Odsłonięcia dokonali: Wicekurator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Pan Stanisław Fundakowski, Burmistrz Miasta i Gmina Zagórz - Ernest Nowak oraz Sołtys sołectwa Czaszyn Pan Kacper Kuzio. Ks. Arcybiskup Adam Szal dokonał poświęcenia tablicy. Dalsze uroczystości odbyły się w hali sportowej. Po krótkim montażu słowno- muzycznym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Eweliny Nieznańskiej, Anny Hańczuk, Anny Stawarz, Anny Osenkowskiej i Magdaleny Borkowskiej. Przewodniczący Rady Miejskiej w Zagórzu Pan Czesław Łuc odczytał uchwałę, akt nadania Szkole Podstawowej w Czaszynie imienia Ignacego Łukasiewicza. Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Katarzyna Jagiełło w imieniu rodziców przekazała sztandar Pani Dyrektor Sylwii Drozd, która złożyła go na ręce naszych uczniów. Następnie uczniowie, nauczyciele oraz rodzice złożyli uroczyste ślubowanie.

   W tym ważnym dla Naszej Szkoły dniu uczestniczyli osobiście lub byli reprezentowani przez swoich współpracowników wspaniali goście, emerytowani pracownicy szkoły, absolwenci, przedstawiciele organizacji KSRG Ochotnicza Straż Pożarna w Czaszynie Kgw Czaszyn mieszkańcy.

   Dzień ten był ważnym wydarzeniem i ogromnym przeżyciem dla uczniów i absolwentów oraz całej społeczności lokalnej. Zostanie on na długo w pamięci nas wszystkich.

Dyr Sylwia Drozd i Anna Osenkowska

 


 

Laptopy dla czwartoklasistów

 

   W dniu 29 września 10 uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej w Czaszynie otrzymało na własność bezpłatny laptop w ramach programu „Laptop dla ucznia”. Laptopy rodzicom uczniów wręczyła Pani dyrektor Sylwia Drozd życząc, aby sprzęt dobrze wspomagał edukację uczniów.

Dyr Sylwia Drozd

 


 

Dzien chłopaka w naszej szkole

 

   Dzień Chłopaka w Polsce każdego roku wypada w tym samym dniu, 30 września .

   Tradycyjnie w oddziale przedszkolnym oraz klasach I-III świętowali swój dzień wszyscy chłopcy. Z tej okazji otrzymali drobne upominki przygotowane przez dziewczynki z pomocą Rodziców. Nie zabrakło także pięknych i szczerych życzeń. Chłopcy byli pod ogromnym wrażeniem kreatywności dziewcząt.

   I tak w miłej, przyjaznej i radosnej atmosferze upłynął ostatni dzień pierwszego miesiąca roku szkolnego!

Anna Osenkowska

   Dziś obchodzimy w grupie przedszkolnej ,,Pszczółki" niezwykłe święto: Dzień Chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki wręczyły chłopcom miłe niespodzianki . Nie zabrakło również wspaniałych zabaw. Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia .

Maria Kaleniecka

 

  Dzień chłopaka u Mądrych Sówek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Dzień chlopaka w klasie 1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Dzień chłopaka w klasie 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Dzień chłopaka w klasie 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Dzień chłopaka w klasie 5

 

 

 

 

 

 

 

 

   Z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla uczniów z klas IV-VIII okolicznościową, małą słodką niespodziankę. Aby ją otrzymać, chłopcy musieli wybrać między wyzwaniem pytaniem. Po wykonanym zadaniu lub udzieleniu odpowiedzi na pytanie otrzymali odznakę Super Chłopak.

Były również życzenia i dużo uśmiechu.

Katarzyna Kusz-Gliściak

 

 

 


 

Odwiedziny Pana Policjanta: o bezpieczeństwie na drodze

 

   Dzisiaj uczniów z klas I-III oraz grupę "Sówek" odwiedził dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Zięba z Posterunku Policji w Zagórzu. Tematem spotkań było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się dzieci. Policjant przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Udzielił cennych wskazówek, jak zachować się w sytuacji, gdy spotkamy nieznajomą osobę lub groźnego psa na swojej drodze. Dzieci wysłuchały ze skupieniem wszystkich informacji.

Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej szkole!

Anna Osenkowska

 


 

Dzień jabłka

 

   28 września nasze przedszkolaki z grupy "Pszczółki" obchodziły Dzień Jabłka. Były zagadki, wiersze i wspólna zabawa. Dzieci poznały zalety jedzenia jabłek oraz zrobiły pyszny sok.

Maria Kaleniecka

 

 


 

4 października - Uroczystość nadania imienia Ignacego Łukasiewicza
Szkoły Podstawowej w Czaszynie

 

   Dzień 4 października 2023 roku zapisze się na kartach historii naszej czaszynskiej społeczności.

   Zapraszamy wszystkich mieszkańców, organizacje działające w naszej miejscowości KSRG Ochotnicza Straż Pożarna w Czaszynie Kgw Czaszyn na Uroczystość nadania imienia Ignacego Łukasiewicza Szkoła Podstawowa w Czaszynie oraz poświęcenie sztandaru.

   Musimy pamiętać, że nadanie szkole imienia nie jest tylko pustym gestem, zwyczajną zmianą nazwy. To przede wszystkim wskazanie całej społeczności pewnego punktu odniesienia i wyznaczenia kierunku wspólnych działań i dążeń. Patron to pewien symbol, idea, która scala, jednoczy.

   Mamy nadzieję że pod naszym sztandarem zjednoczy się cała społeczność miejscowości Czaszyn.

Program uroczystości:

 

   5 października o godzinie 9.00 wyświetlenie dla wszystkich filmu "Łukasiewicz nafciarz romantyk" opowiada o życiu i działalności wynalazczej, przemysłowej oraz społecznej Ignacego Łukasiewicza. Producentem filmu jest Bogdan Adam Miszczak, scenariusz napisał Łukasz Walczak, a wyreżyserował Maciej Wójcik. W rolę Ignacego Łukasiewicza wcielił się Mariusz Bonaszewski. W filmie występują też między innymi: Dagny Cipora, Artur Dziurman, Łukasz Konopka, Peter Lucas i Mateusz Mikoś.

   Film obejmuje lata 1848 -1870 od momentu rozpoczęcia przez Łukasiewicza we Lwowie pracy farmaceuty do uruchomienia rafinerii w Chorkówce. Scenariusz powstał w oparciu o pierwszy wywiad, jaki przeprowadził z Ignacym Łukasiewiczem krakowski dziennikarz Feliks Jan Szczęsny – Morawski. Do dzisiaj zachował się tylko jeden egzemplarz książki z zapisem tej rozmowy pt: "Światek Boży i życie na nim".

ZAPRASZAMY !

 


 

Dzień Przedszkolaka

 

   "Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"!

   20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Z tej okazji w dniu dzisiejszym nasze "Pszczółki" zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Radość i uśmiechy naszych milusińskich świadczyły o wspaniałej zabawie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Maria Kaleniecka

 

   20 września kolejny raz obchodziliśmy w grupie Sówek Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji.

   Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

Magdalena Borkowska

 


 

Akcja Sprzątania Świata!

 

   W dniach 15-17 września 2023r. przypadał 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. W tym roku odbywała się ona pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi".

W dniu dzisiejszym klasa 3 wesołą piosenką 🎶 przybliżyła tematykę akcji. Następnie uczniowie klas młodszych zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i worki ruszyli sprzątać tereny wokół szkoły oraz jej okolice. Udało się zebrać worki pełne odpadów. Wspólnymi siłami warto dbać o piękno naszej małej Ojczyzny.

Anna Stawarz

 


 

Talenciaki dla szkoły!

 

   Drodzy Uczniowie i Rodzice, Nasza Szkoła po raz drugi przyłączyła się do akcji „Szkoły Pełne Talentów” organizowanej przez sieć sklepów Lidl Polska. Robiąc codziennie zakupy w Lidlu możesz wesprzeć Naszą Szkołę. Pomóż nam zbierać Talenciaki, abyśmy mogli wymienić je na atrakcyjne nagrody.

Jak przekazać Talenciaki szkole? Talenciaki będzie można wrzucać do ustawionych w szkole specjalnych pudełek lub aktywować na stronie www.lidl.pl/Szkoły, wykorzystując unikalny kod QR. Zapraszamy do włączenia się w akcję!

Anna Osenkowska

 


 

Wycieczka klasy 8 " ścieżką Wokół Baldahory"

 

   18 września klasa 8 wraz z wychowawcą Katarzyną Kusz-Gliściak udała się na pieszą wycieczkę ścieżką edukacyjną historyczno - kulturową „Wokół Baldahory”, prowadzącą przez tereny dawnych wsi ”ruskich” : Morochowa, Mokrego i Zawadki Morochowskiej.

Oprócz poznania historii i kultury ludności: Polaków, Ukraińców, Żydów i Cyganów, którzy zgodnie zamieszkiwali te tereny żyjąc w poszanowaniu wyznań i narodowości, udali się do miejscowości Mokre, do Kuźni Skarbów.

Uczniowie uczestniczyli w niezwykłej lekcji rzemiosła artystycznego, oraz wzięli czynny udział w warsztatach kowalskich, organizowanych i prowadzonych przez panią Agnieszkę Pasek.

Spotkanie z panią kowal, to również element aktywizacji zawodowej naszych przyszłych absolwentów.

Dzieci zapoznały się z historią zawodu kowala oraz specyfiką jego pracy. Mogły zobaczyć jak wygląda nowoczesna kuźnia, jakie rzeczy się w niej wytwarza, dowiedziały się do czego służą poszczególne narzędzia, jak pracuje się z ogniem i metalem. Miały możliwość samodzielnego wykucia elementu dekoracyjnego lub biżuterii. Zwiedziły galerię umiejscowioną obok kuźni w której można zobaczyć i zakupić rękodzieło artystyczne okolicznych rzemieślników.

Po warsztatach kowalskich, odbyło się ognisko klasowe, czas na relaks , posiłek, odpoczynek i wspólna zabawę.

Katarzyna Kusz-Gliściak

 


 

Dzień Kropki

 

   15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa,pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.

W tym roku uczniowie klas I-III naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w jego obchodach. Nasi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Najpierw pooglądali film o małej Vashti, rozwiązywali quiz dotyczący jego treści, a następnie uczestniczyli w kreatywnych i nietuzinkowych zabawach z kropką w roli głównej. Podczas zajęć powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie.

W starszych klasach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzali  uczniow klas IV- VIII, aby wspólnie stworzyć plakat z kropkami. Do tego celu wystarczyły farby i palce ochotników. Przy okazji dziewczyny z SU przypomniały historię małej dziewczynki, która osiągnęła sukces dzięki wiary w swoje możliwośći. Zobacz krótki film o Vashti.

Podczas obchodów Dnia Kropki „Pszczółki” doskonale się bawiły poszukując kropek wielkich i małych, kropek zielonych, czerwonych, żółtych, niebieskich, fioletowych. Na zakończenie przedszkolaki wykonały wspaniałe rybki.

 

 

Dzień Kropki obchodziły też „Mądre Sówki”.

 

 

 

 

 

 


 

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

 

   12 września w naszej szkole odbyły się wybory Przewodnicząćego Samorządu Uczniowskiego.

Kandydatkami na stanowisko przewodniczącego były:
   - Paulina Giba
   - Emilia Kruczek
   - Gabriela Stefanowska.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie:
   - Michał Kurinka
   - Maja Mołczan
   - Bartłomiej Rajchel.

Wszyscy uczniowie klas 4-8 wzięli udział w głosowaniu i wybrali swoją przedstawicielkę Gabrielę Stefanowską, którą w roku szkolnym 2023/2024 czeka poważna i bardzo odpowiedzialna praca na rzecz uczniów oraz całej społeczności szkolnej.

Pozostałym kandydatkom gratulujemy i dziękujemy za udział w wyborach. Mamy nadzieję, że również dołączą do struktur Samorządu Uczniowskiego.

Po oficjalnym odcztaniu protokołu wyborczego przez przewodniczącego komisji Michała Kurinkę gratulacje nowej przewodniczącej, złożyła osobiście Pani dyrektor Sylwia Drozd.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Kusz-Gliściak

 


 

Narodowe Czytanie 2023

 

11 września nasza szkoła wzięła udział w „Narodowym Czytaniu”. Akcja jest objęta honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP. Podczas tegorocznej edycji wspólnie czytaliśmy na głos powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Szkoła, po zgłoszeniu udziału, otrzymała pamiątkową pieczęć, którą dzieci stęplowały swoje zeszyty. Uczniowie na lekcjach języka polskiego zapoznali się z historią Narodowego Czytania oraz wprowadzeni w klimat dzieła czytali fragmenty utworu.

To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu – napisał Prezydent RP Andrzej Duda, zachęcając do udziału we wspólnym czytaniu powieści Orzeszkowej.

Akcję w naszej szkole zorganizowały panie: Katarzyna Kusz-Gliściak oraz Ewelina Nieznańska

 


 

Lista kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

 

   Na Stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Czaszynie w roku szkolnym 2023/2024 ubiegają się:

- Gabriela Stefanowska (klasa VIII)

- Paulina Giba (klasa VII)

- Emilia Kruczek (klasa VI)

   Zgodnie z zasadami, wybory są tajne, powszechne i równe. Każdy uczeń z klas IV-VIII odda swój głos na wybranego kandydata na karcie do głosowania, stawiając przy jego imieniu i nazwisku krzyżyk w wyznaczonym polu. Miejsce do głosownia będzie oddzielone parawanem - poza możliwością wglądu innych osób i anonimowo.

   Wybory odbędą się 12 września podczas lekcji czwartej. Poszczególne klasy będą kolejno proszone i prowadzonedo do sali wyborczej.

 


 

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego

 

   Po wakacyjnej przerwie dzieci i młodzież naszej szkoły powróciły do szkolnych ławek. Przed nami kolejne 10 miesięcy intensywnej pracy, pełnych wyzwań, nowych przyjaźni oraz przede wszystkim nowej dawki wiedzy.
   Za sprawą naszych wyjątkowych gości Pana Ernesta Nowaka Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz oraz Pani Ewy Get Dyrektora Zespołu Obsługi Szkół w Zagórzu, których obecność podniosła rangę i podniosłość naszej uroczystości można uznać, iż w naszej szkole nastąpiło gminne uroczyste otwarcie roku szkolnego.
   Podziękowania należą się Pani Katarzynie Kusz-Gliściak oraz młodzieży z klasy VIII za przygotowanie okolicznościowego apelu i przypomnienie wydarzeń z 1 września 1939roku.
   Serdecznie dziękujemy naszemu Proboszczowi ks. Markowi Figurze oraz Wikaremu ks. Michałowi Bobie za wspólną Eucharystię i słowo skierowane do całej naszej społeczności na nowy rok szkolny. Dziękujemy za poświęcenie naszego nowego placu zabaw, który powstał przy naszym oddziale przedszkolnym teraz z pewnością omijać nas będą nieszczęścia a królował będzie uśmiech i świetna zabawa. W tym miejscu pragniemy podziękować za wsparcie finansowe, dzięki któremu była możliwość realizacji tego przedsięwzięcia. Ponad 21 tys. złotych przekazał Pan Burmistrz Miasto i Gmina Zagórz Pan Ernest Nowak ze środków Gminnego programu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych i 6 tys. zł przekazała Rada Rodziców naszej szkoły (środki ze składek na RR)
   Do naszej społeczności oprócz nowych pierwszoklasistów i przedszkolaków dołączyli nowi uczniowie do klasy1: jeden uczeń, do klasy 3: dwie uczennice i do klasy 6: dwoje uczniów)
Witamy Was z radością. Cieszymy się z 167uczniów.

   Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego padły piękne słowa z ust Pana Burmistrza Ernesta Nowaka , który mówił, że szkoła to nie tylko oceny i dobre stopnie, ale także atmosfera i dzielenie się z innymi, pomaganie sobie nawzajem i wzajemny uśmiech.
   Na koniec pozostaje mi życzyć wszystkim uczniom, pedagogom oraz rodzicom udanego roku szkolnego 2023/2024. Życzę wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy. Niech ten rok szkolny będzie dla Was nie tylko wspaniałą edukacyjną przygodą, ale także niezapomnianym czasem , który będziecie wspominać przed długie lata.

Sylwia Drozd
Dyrektor szkoły

 


 

Nowy rok szkolny 2022/2024

 

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek, 4 września 2023 r., według poniższego harmonogramu:

Godzina 08.00 – Msza św. w kościele parafialnym dla całej społeczności naszej szkoły. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i pedagogów

Transport autobusem szkolnym, który będzie czekał na parkingu przed kościołem.

Godzina 09.00 – uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego na hali sportowej a następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Godzina 9.30 nasze Pszczółki i Sówki uroczyście otworzą w naszym ogrodzie nowy plac zabaw.

 


Rok szkolny 2022/2023