Nasi uczniowie w Gminnym Konkursie Ekologicznym
"Woda to nasz skarb"
 

 

   We wtorkowy poranek, 15 października w Szkole Podstawowej w Łukowem, która była organizatorem Gminnego Konkursu Ekologicznego Plastyczno- Technicznego pt. "Woda to nasz skarb" odbyło się uroczyste wręczenie nagród. W konkursie V miejsce zajęła Anna Jagiełło - uczennica II klasy.

   Naszą szkołę ponadto reprezentowali następujący uczniowie:

   Maria Frej kl. II,
   Maja Dygoń kl. III
   Amelia Kita kl. III
   Lena Leśniowska kl. III
   Nadia Oleksów kl.III
   Karol Koczera kl. III
   Adam Kuzio kl. III

   Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.

A.Osenkowska

 


 

Wyniki szkolnych konkursów plastycznych 

 

   Uczniowie klas: IV oraz V naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastyczny pt. „Rozświetliła mrok”. Jest nam miło poinformować, że Komisja nagrodziła następujących uczniów:

Klasa IV
   I miejsce: Dominika Dygoń
   II miejsce: Wiktoria Woźny
   III miejsce: Emilia Torba

Klasa V:
   I miejsce: Natalia Giba
   II miejsce: Gracjan Dąbrowski
   III miejsce: Krystian Gocek

   Natomiast w konkursie zorganizowanym dla uczniów klas: VI oraz VII pt. "Ignacy Łukasiewicz -pionier przemysłu naftowego" nagrody otrzymali:

Klasa VI
   I miejsce: Barbara Krajnik
   II miejsce: Emilia Morawa
   III miejsce: Martyna Władyka

Klasa VII:
   I miejsce: Michalina Koczera
   II miejsce: Aleksandra Kurnika
   III miejsce: Daria Baran

   Nagrody wręczyli uczniom Pani Dyrektor Sylwia Drozd oraz Przewodniczący Rady Rodziców -Pan Krzysztof Giba.

   Zwycięzcom konkursu GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
Jury miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców.

   Nagrody dla naszych uczniów ufundowała Rada Rodziców.

A.Osenkowska

 


 

Wyniki konkursu wiedzy o Patronie Szkoły
-  Ignacym Łukasiewiczu"
 

 

Uczniowie klas: II oraz III uczestniczyli w konkursie wiedzy o naszym patronie "Co wiemy o Ignacym Łukasiewiczu?".

Oto wyniki dotyczące quizu:

I miejsce zajęły:
   Anna Jagiełło kl. II
   Amelia Drozd kl.III
   Katarzyna Szałaj kl. III
   Jagoda Wawro kl. III

II miejsce:
   Maria Frej kl.II
   Pola Nestorowicz kl. III
   Nadia Oleksów kl. III

III miejsce:
   Lena Giba kl.II

Wyróżnienia:
   Marcelina Mroczek kl.II
   Patryk Osenkowski kl.II

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

A.Osenkowska

 


 

Uczniowie w rolach nauczycieli - akcja Samorządu Uczniowskiego 

 

   W Dniu Edukacji Narodowej po uroczystym apelu niektórzy uczniowie kl.VI-VIII wcielili się w role nauczycieli i z wielkim zaangażowaniem poprowadzili zajęcia. Po wcześniejszej konsultacji z nauczycielami odpowiednich przedmiotów starannie przygotowali się do lekcji. Prowadzenie zajęć przez Samorząd Uczniowski wzbudziło ogólny entuzjazm wśród dzieci.

I.Pałasz

 


 

Dzień Patrona i Dzień Edukacji 

 

   14 października 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole aż dwa święta: Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor, Sylwia Drozd, powitała zaproszonych gości: Pana Ernesta Nowaka - Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz, przewodniczącego Rady Rodziców - pana Krzysztofa Gibę, a także panią sołtys Czaszyna - Bożenę Stojak.

   Ponieważ okazje były wyjątkowe odbyły się dwie inscenizacje. Uczniowie klas 4-8, pod opieką pani Eweliny Nieznańskiej przedstawili sylwetkę naszego patrona - Ignacego Łukasiewicza, a członkowie Samorządu Uczniowskiego, pod kierownictwem pani Iwony Pałasz, zaprezentowali w zabawny sposób obraz współczesnej szkoły.

   Wierszami uczniowie wyrazili swoje podziękowanie za serce, uśmiech… i przeprosili za psoty, figle... Samorząd Uczniowski podarował róże wszystkim pracownikom szkoły oraz gościom. Delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ignacego Łukasiewicza.

   Na koniec wystąpiła jeszcze raz Pani Dyrektor, która podziękowała zarówno nauczycielom, jak i wszystkim pracownikom naszej szkoły, za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości, Pan Burmistrz w swojej mowie również przyłączył się do życzeń z okazji dzisiejszych uroczystości.

A.Osenkowska

E.Nieznańska

 


 

Uczniowie klas 1-3 na spektaklu "Magia czarownicy" 

 

   W czwartek, 10 października klasy I-III wybrały się do Sanockiego Domu Kultury na spektakl muzyczny „Magia czarownicy” przygotowany przez teatr Magic z Krakowa. Fabuła przedstawienia rozgrywa się w Letniej Szkole Magii „Abrakadabra”. Jej adepci uczą się trików i sztuczek magicznych, lewitowania oraz posługiwania się zaklęciami. Najbardziej jednak wszystkim podobały się w przedstawieniu akrobacje oraz laserowy show.

A.Osenkowska

 


 

Wyprawa na Połoninę Caryńską

 

   Uczniowie klasy VII naszej szkoły biorą udział w programie „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów” realizowanym przez Bieszczadzki Park Narodowy.

   8 października grupa naszych uczniów wraz z uczniami z Tarnawy Dolnej aktywnie uczestniczyła w warsztatach terenowych na Połoninie Caryńskiej, przechodząc trasą od Przełęczy Wyżniańskiej do Ustrzyk Górnych. Pani Magda z Bieszczadzkiego Parku Narodowego zapoznawała uczestników zajęć z fauną i florą Bieszczadów oraz z historią gospodarowania tymi terenami przez dawnych mieszkańców.

   Bieszczady przywitały nas pięknymi kolorami jesieni i chociaż zabrakło Słońca, zachwycaliśmy się otaczającą nas przyrodą.  Natomiast na połoninach czekał nas bardzo porywisty wiatr, który zamiast zniechęcać, dawał wszystkim sporo frajdy.

   Niektórzy chcą tu wrócić zimą, a my znów wybierzemy się w Bieszczady na wiosnę.

J.B.

 


 

Stworki z patisonów

 

   Jesień to cudowny obrazek kolorów. To pora roku, która inspiruje i przynosi nam wiele smacznych darów, ale także pobudza naszą wyobraźnię do tworzenia różnych artystycznych dzieł.

   Na zajęciach uczniowie klasy II zapragnęli stworzyć wyjątkowe stworki z patisonów. Na początku zajęć omówiliśmy wygląd, fakturę i kształt tego ciekawego warzywa. Następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem podjęły się wyzwania i wykazały się pomysłowością podczas tworzenia cudaków, które uśmiechały się do wszystkich. Każdy uczeń nadał imię swojemu stworkowi.

   To były wesołe i zaczarowane zajęcia.
   Brawa dla naszych małych artystów.
   Dziękujemy p. Ewelinie Nieznańskiej za patisony dla wszystkich drugoklasistów.

A.Osenkowska

 


 

Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe

 

   Od 4 października 2024 r. uczniowie klasy II uczestniczą w projekcie "Owocowe piątki". Jego celem jest propagowanie w szkole zdrowego trybu życia, kształtowanie u dzieci nawyku jedzenia owoców, jako głównego źródła naturalnych witamin.

   Dzisiaj w klasie II było smacznie i przede wszystkim zdrowo! Bohaterami tego dnia były: jabłka , gruszki, winogrona, śliwki, banany, truskawki, mandarynki i inne owoce. Podczas zajęć każdy własnoręcznie musiał przygotować sobie pyszne szaszłyki owocowe. Na widok tak smakowitych owoców dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Przyodziani w fartuszki drugoklasiści samodzielnie obrali przyniesione owoce, które pokroili, a następnie nadziewali na patyczki, tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki.

   Degustacja była udana, a bezpieczeństwo zapewnione. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

A.Osenkowska

 


 

Wycieczka naszych Sówek do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła

 

   Dnia 3 października Przedszkolaki z grupy Mądre Sówki 5,6 latki wzięły udział w wycieczce do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach Mineralnych. Szkoła to idealne miejsce by spróbować swych sił w dziedzinie ginących zawodów. Zajęcia rozpoczynają się od wizyty w sali na poddaszu, miejsca gdzie dawniej mieszkał przedwojenny nauczyciel. Przed warsztatami hologramowe postaci dziewczynki i jej dziadka opowiedzą turystom o dawnej szkole, ginących zawodach i Bieszczadach z czasów, kiedy na tych terenach żyli w zgodzie katolicy, grekokatolicy i żydzi. Na parterze szkoły, w trzech rzemieślniczych pracowniach: garncarskiej, kaligrafii oraz piekarni odbywają się zajęcia warsztatowe. Uczestnicy lekcji mogą samodzielnie, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów upiec tradycyjne proziaki – bułeczki na sodzie, wykonać gliniany garnek oraz siedząc w stylowych przedwojennych ławach spróbować swoich sił w kaligrafii. Był to dzień pełen wrażeń i emocji.

M.Borkowska

 


 

Jesienne zabawy Sówek

 

  Jesienny spacer Sówek oraz zabawy z darami jesieni .

M.Borkowska

 

 

 

 

 


 

Dzień Chłopaka w naszej szkole

 

   Z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego zorganizowały w naszej szkole quiz. Paulina oraz Maja złożyły życzenia swoim szkolnym kolegom i zaprosiły do zabawy wszystkich chłopców, którzy musieli zmierzyć się z "męskimi" pytaniami. Dotyczyły one m.in. motoryzacji i sportu. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi każdy uczestnik został nagrodzony słodkościami. Zabawa wzbudziła wiele radości u naszych chłopców.

      Dziękujemy za przygotowanie tego wyjątkowego dnia.

   30 września w klasach I-III uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia oraz podarowały im wspaniałe upominki, które bardzo się spodobały.

   Wszystkim chłopcom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

A.Osenkowska

   "Dzień chłopaka" w grupie Sówek minął w cudownej i radosnej atmosferze.

M.Borkowska

 

 

 


 

Do naszej świetlicy zawitała JESIEŃ

 

Powitaliśmy ją wierszem i piosenką. Świetliczaki stworzyły piękne kolorowe jesienne liście, które zdobią naszą salę. Były wesołe, wspólne zabawy ruchowe oraz pamiątkowe zdjęcia.

A.Osenkowska

 


 

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

 

   24 września odbyły się wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Czaszynie na rok szkolny 2024/2025.

Następujący uczniowie ubiegali się o to stanowisko:

   - Filip Woźny (kl. VII)

   - Paulina Giba (kl. VIII)

   - Maja Mołczan (kl. VIII)

   Na tydzień przed wyborami powyżsi kandydaci zachęcali uczniów na oddanie na nich głosów. Stworzyli plakaty wyborcze i przedstawiali swój program na spotkaniach z uczniami. Dzień przed wyborami nastała cisza wyborcza.

   Wybory przeprowadzone zostały na wzór prawdziwych wyborów. Komisja Wyborcza w składzie: Emilia Torba, Gracjan Dąbrowski, Maja Kozyra i Piotr Gocek przygotowała miejsce wyborów. Ustawiła parawany zasłaniające stoliki, na których były długopisy przeznaczone do zaznaczania kandydata zgodnie z instrukcją, przygotowała listy do podpisów uprawnionych do głosowania, ułożyła opieczętowane karty z kandydatami i ustawiła odpowiednio przygotowaną urnę.  Wszystko było zapięte na ostatni guzik, nad czym czuwała pani Iwona Pałasz.

   Po oddaniu głosów przyszedł czas na ich podliczenie.  Na 68 uprawnionych do głosowania uczniów klas IV-VIII oddano 61 głosów. Najwięcej głosów uzyskała…

Paulina Giba

i objęła stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły na rok 2024/2025.

  Gratulujemy i życzymy owocnej pracy i samych sukcesów!

J.B.

 


 

Sprzątanie Świata 2024

 

   W dniach 20–22 września 2024 r. przypada 31. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Na straży czystej ziemi. Od 1994 roku”. Jej celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

   Dzisiaj nasi uczniowie z klas I-III również przyłączyli się do akcji. Uczniowie "uzbrojeni" w gumowe rękawice i worki na śmieci, z uśmiechem na twarzy wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły i teren naszej wsi. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.

A.Osenkowska

 


 

Tydzień pełen przygód w grupie Pszczółek

 

   W poniedziałek świętowaliśmy Dzień Kropki. Nasze Pszczółki poznały piękną bajkę o rozwijaniu talentów. Wszyscy chętnie uczestniczyli w nowej zabawie "wędrująca kropka". Przedszkolaczki zdobyły także wiedzę o zasadach ruchu drogowego i świetnie sobie poradziły z trudnym zadaniem, jakie zostało im postawione: musieli poprowadzić w Dniu Maszynisty pociąg wprost na stację ,,Dzień Przedszkolaka", gdzie czekała na nich miła, słodka niespodzianka.

M. Kaleniecka

 


 

Dzień Przedszkolaka u Sówek

 

   20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Wszystkim Przedszkolakom życzymy samych szczęśliwych dni a Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu niespodzianki dla Sówek.

M. Borkowska

 


 

Dzień Kropki w naszej szkole

 

   15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.

   Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się ona tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. 

   „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”.

   Uczniowie naszej szkoły postawili w tym dniu dużo kropek. Ich ubrania ozdabiały różnokolorowe punkty. Tworzyli różnorodne prace plastyczne z wykorzystaniem kropek. Rozmywali je, malowali i patrzyli co się z nimi dzieje. Rozwiązywali kropkowe zagadki i zadania ukryte w balonach. A także z zaangażowaniem opowiadali i z odwagą prezentowali swoje umiejętności. Było kolorowo, radośnie i twórczo.  

   A my po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wierzymy w nich, a oni wierzą w siebie.

A.H.

Dzień Kropki w klasach 1-3

Dzień Kropki u Sówek

 

 


 

Szkolne Koło Caritas z pomocą dla powodzian

 

   Od kilku dniu na Dolnym Śląsku powódź niszczy wszystko. W związku z tak ogromną skalą zniszczeń, Szkolne Koło Caritas w naszej Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Czaszynie zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi o dobrym i wrażliwym sercu o konkretną pomoc powodzianom. Ważna jest każda forma pomocy i międzyludzkiej solidarności.

   Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane powodzianom są:
   • pościel,
   • woda pitna,
   • chemia osobista,
   • artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp.

   Zebrane rzeczy zostaną przekazane do oddziału Caritas naszej Archidiecezji. Potrzebne rzeczy możemy przynosić do budynku naszej szkoły bądź na wikarówkę. W imieniu Obdarowanych dziękujemy za wszelkie wyrazy pomocy i solidarności, zorganizowane zbiórki i przekazaną pomoc. Zapewniamy o rzetelnym i sumiennym wykorzystaniu przekazanych darów serca i zapewniamy o wdzięczności w modlitwie. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt. Ks. Michał, tel. 506806212.

   Istnieje także możliwość wpłaty na konto bankowe z tytułem „Na powodzian”.

BANK PEKAO S. A. I O. Przemyśl 33 1240 2568 1111 0000 3629 7045
USD 58 1240 2568 1787 0011 1186 9896
EUR 52 1240 2568 1978 0010 6173 6383
SWIFT: PKOPPLPW

POMAGAJMY

ks. Michał Boba

 


 

Powitanie księdza biskupa Staniasława Jamrozka w naszej szkole

 

   Naszą szkolną wspólnotę w poniedziałek 16.09.2024 odwiedził ksiądz biskup Stanisław Jamrozek. W naszej parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Czaszynie od soboty ksiądz biskup gościł w czasie odbywania Wizytacji Kanonicznej, która w parafiach odbywa się średnio co 5 lat. Przy tej okazji pamiętał także o naszej szkole.

Dzieci wraz z nauczycielami Panią Dyrektor Sylwią Drozd,    Anną Hańczuk oraz ks. Michałem Boba, przygotowały program słowno-muzyczny, przybliżający rocznicę 600-lecia naszej miejscowości, która obchodzona jest w bieżącym roku. Została przedstawiona bardzo bogata historia Czaszyna, przechodząc przez rozwój całej miejscowości, przypomniane zostały ważne postacie związane z naszą „małą Ojczyzną”. To bardzo cenna lekcja patriotyzmu i miłości Ojczyzny dla młodego pokolenia.
Nad wykonaniem dekoracji czuwała Pani Ewelina Nieznańska oraz Pan Hubert Wolwowicz. O stronę muzyczną troszczył się Pan Radosław Krochmal.

   Ks. Biskup zachęcał dzieci i młodzież do wierności i pilności w nauce, do troski o zdrowie fizyczne przez codzienną aktywność. Sam zaprezentował także swoje sportowe umiejętności i zdolności. Podziękował za bardzo miłe powitanie i prezentacje miejscowości, przekazując całej wspólnocie życzenia dobra, pokoju i miłości, modląc się wspólnie i udzielając Pasterskiego błogosławieństwa.

   Bardzo wszystkim dziękuję za piękną i owocną współpracę i pomoc w tym wydarzeniu.

ks. Michał Boba

 


 

Zbieramy Talenciaki

 

   Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów 3”, której organizatorem jest sklep Lidl. Podczas zakupów, można zbierać TALENCIAKI, czyli specjalne kupony otrzymywane za każde wydane 50 zł.

   Kupony można samodzielnie przypisać naszej szkole na stronie internetowej (www.lidl.pl/szkoly ) bądź też włożyć do specjalnie przygotowanego pudełka, które znajduje się na parterze obok gabinetu Pani Dyrektor lub do wychowawców klas.

   Dziękujemy za zaangażowanie naszym Uczniom i ich Rodzicom‼️!

Anna Osenkowska

 


 

Nagroda III stopnia dla naszego SKO!

 

   Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności na Etapie Regionalnym za rok szkolny 2023/2024 otrzymała Nagrodę III STOPNIA. Natomiast opiekunka SKO Pani S. Misiura- BRĄZOWĄ ODZNAKĘ.

 

   Dziękujemy wszystkim SKO-wiczom za ogromne zaangażowanie, współpracę z Bankiem PKO BP Oddział 1 w Sanoku, a Komisji Konkursowej za docenienie naszej całorocznej pracy.

Sabina Misiura

 


 

Narodowe Czytanie - "Kordian" Juliusza Słowackiego

 

   To był naprawdę mroczny spacer.

   Z okazji dzisiejszej akcji Narodowego Czytania uczniowie klasy 8, pod opieką pani Eweliny Nieznańskiej, przygotowali wycieczkę z „Kordianem” Juliusza Słowackiego. Wcielili się w role przedstawicieli mocy piekielnych, które w utworze spotykają się na przełomie wieków i uruchamiają diabelski zegar. Uczestników wycieczki prowadził niesamowicie kompetentny i niezwykle sympatyczny przewodnik, pan Jarosław Bochnak.

   Czy wszyscy byli tak przerażeni, jakby życzyłby sobie nasz wieszcz?

   Uczniowie wyglądali na zadowolonych… tylko skąd te rozmazane fragmenty na zdjęciach? Czyżby to była sprawka złych mocy z „Kordiana”?

Ewelina Nieznańska

 


 

SZKOŁY pełne TALENTÓW 3"

 

   Drodzy Uczniowie i Rodzice, Nasza Szkoła już po raz trzeci przyłączyła się do akcji „Szkoły Pełne Talentów” organizowanej przez sieć sklepów Lidl Polska. Robiąc codziennie zakupy w Lidlu możesz wesprzeć Naszą Szkołę. Pomóż nam zbierać Talenciaki, abyśmy mogli wymienić je na atrakcyjne nagrody.

   Akcja trwa do 31 października 2024 r.

   Jak przekazać Talenciaki szkole? Talenciaki będzie można wrzucać do ustawionych w szkole specjalnych pudełek lub aktywować na stronie www.lidl.pl/Szkoły, wykorzystując unikalny kod QR.

   Zachęcamy do wspólnej zabawy!

A.O.

 


 

Spotkanie z panem policjantem - Bezpieczna droga do szkoły

 

   Już drugiego dnia szkoły odwiedził naszą placówkę dzielnicowy asp. szt. Artur Rajchel z Posterunku Policji w Zagórzu. Podczas prowadzonych prelekcji dla uczniów klas I-III skupiono się przede wszystkim na bezpieczeństwie dzieci. Funkcjonariusz poruszył bardzo ważne tematy: bezpieczna droga do szkoły, prawidłowe i bezpiecznie przechodzenie przez przejście dla pieszych, przestrogi przed zabawami w pobliżu jezdni, zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.

   Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

   DZIĘKUJEMY!!!

A.O.

 


 

Uroczystość rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

 

   W poniedziałek 2 września w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Czaszynie zainaugurowano rok szkolny 2024/2025.

   Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym. Następnie Pani Dyrektor Sylwia Drozd powitała na sali gimnastycznej zebranych uczniów klas 0 - VIII oraz ich rodziców, a także nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. W pierwszych słowach swojego przemówienia Pani Dyrektor nawiązała do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie wprowadziła nowych członków społeczności szkolnej w zasady organizacji pracy i nauki, nie zapominając oczywiście o życzeniach wielu sukcesów, rozwijania pasji i zainteresowań, rodziców zapewniła natomiast o otwartości i gotowości szkoły do współpracy.

   Z okazji pierwszego dzwonka życzymy naszym uczniom wielu sukcesów, radości z nauki oraz odkrywania swoich pasji i talentów.

A.O.

 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

 

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek, 4 września 2023 r., według poniższego harmonogramu:

Oddział przedszkolny pracuje od godziny 6:30.

 


Rok szkolny 2023/2024