Dzień Kapłaństwa

 

   Wielki Czwartek to dzień, w którym wspominamy ustanowienie Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, to również moment, w którym bardziej niż kiedykolwiek uświadamiamy sobie, jak wiele zawdzięczamy kapłanom.

   W tak wyjątkowym dniu uczniowie naszej szkoły również złożyli życzenia księżom posługującym w naszej parafii oraz podziękowali za ich trud.

   Drodzy Kapłani, przyjmijcie dziś te życzenia będące wsparciem i uznaniem Waszej pracy, zaangażowania, gorliwości i wytrwałości. Niech Jezus – Najwyższy Kapłan, prowadzi Was na krańce Ziemi, niech wciąż uzdalnia do miłości, niech będzie pokrzepieniem, kiedy nie widać owoców.

Anna Hańczuk

 


 

Apel Wielkanocny

 

   W środę 16 kwietnia w naszej szkole odbył się niezwykły apel wielkanocny – pełen refleksji, zadumy i wzruszeń. Uczniowie klas 4, 6 i 7 zaprezentowali Misterium Męki Pańskiej, które poruszyło serca całej społeczności szkolnej. Ich zaangażowanie, dojrzałość sceniczna i pełen emocji występ pozwolił nam zatrzymać się na chwilę i głębiej poczuć sens Świąt Wielkanocnych. Duma, wdzięczność i poruszenie – to uczucia, które towarzyszyły nam wszystkim.

   Na zakończenie Pani Dyrektor Sylwia Drozd złożyła wszystkim świąteczne życzenia oraz serdecznie podziękowała uczniom za piękny występ, solistkom i chórzystkom - za każdy dźwięk, który poruszył serca w tej wyjątkowej chwili. Nauczycielom za przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia.

   Nad przygotowaniem przedstawienia czuwała Pani Sabina Misiura przy pomocy i wsparciu Pani Iwony Pałasz. Pan Jarosław Bochnak zadbał o nastrojową oprawę dźwiękową natomiast oprawą muzyczną zajął się Pan Radosław Krochmal.

   Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim pokoju serca, wiary, która dodaje sił, oraz nadziei, która nie gaśnie – nawet w najtrudniejszych chwilach.

   Wesołych Świąt!

Sabina Misiura

 


 

Śniadanie Wielkanocne Pszczółek i Sówek

 

   W środę dzieci z grup przedszkolnych „Pszczółki” i „Sówki” uczestniczyły w uroczystym śniadaniu wielkanocnym. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście – Pani Dyrektor, Ksiądz oraz Panie z obsługi . Był to tradycyjny, świąteczny dzień pełen ciepła, radości i wspólnego przeżywania wielkanocnej atmosfery. Dzieci miały okazję spróbować przepysznego żurku z jajkiem oraz kosztować domowych babeczek przygotowanych z sercem przez Panie z kuchni. Nie zabrakło również świątecznych życzeń, wspólnego śpiewania piosenek oraz radosnych rozmów przy pięknie udekorowanym stole.

Maria Kaleniecka

 


 

Śniadanie Wielkanocne klas I-III

 

   Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim obchodzonym na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Ma bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. We wtorek (15 kwietnia), jak co roku, odbyło się świąteczne śniadanie klas I-III. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawczyniami i zaproszonymi gośćmi zasiedli do świątecznego stołu. Swoją obecnością zaszczycili zebranych Pani Dyrektor Sylwia Drozd oraz ksiądz Michał Boba, którzy złożyli dzieciom życzenia świąteczne.

   Nasze spotkanie rozpoczęli uczniowie klasy trzeciej, którzy przypomnieli kolegom i koleżankom zwyczaje wielkanocne. Oczywiście nie mogło również zabraknąć tradycyjnych zabaw. Wszystkie dzieci zaśpiewały "Zabawę na wybitki".

   Przy świątecznym stole wszyscy złożyli sobie życzenia i wspólnie zjedli smakołyki: jajka, nowalijki i oczywiście babkę. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

   Nasze wielkanocne śniadanie było tak naprawdę wielkim, rodzinnym spotkaniem. Wytworzyła się miła i serdeczna atmosfera, i tylko życzyć, aby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej.

Anna Osenkowska

 


 

Repetetujemy!

 

   Nasza świetlica, jako jedna z 50 szkół z całej Polski, zakwalifikowała się do IV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej #rePETujemy. W ramach programu będą prowadzone zajęcia o tematyce ekologicznej. Czeka na nas szereg wyzwań i okazji do „eko-rywalizacji”.

   Główne cele programu to:
   - Wzmocnienie świadomości ekologicznej i osobistej odpowiedzialności za środowisko naturalne najmłodszych uczniów i uczennic.
   - Pogłębianie wiedzy, umiejętności i postaw prośrodowiskowych.
   - Zachęcanie do indywidualnej odpowiedzialności za środowisko, współtworzenie przestrzeni w szkole i domu, w których odpowiednio zarządza się odpadami, w tym prawidłowo segreguje odpady.

   Tematyka zajęć obejmuje 6 kluczowych obszarów:
   - Dbamy o przyrodę – mamy na to sposób
   - Poznajemy świat odpadów i opakowań
   - Działamy, by nie marnować jedzenia
   - Uczymy się segregować odpady
   - Kupuj świadomie – odrzuć, ogranicz, użyj ponownie, wymień
   - O życiu butelki, czyli wszystko o recyklingu.

Zapraszamy do śledzenia naszych działań.

Anna Osenkowska

 


 

Kiermasz Wielkanocny

 

   W Naszej Szkole odbywa się coroczny KIERMASZ WIELKANOCNY

Do kupienia:
   - piękne ozdoby i dekoracje,
   - palmy,
   - pisanki,
   - kartki świąteczne,
   - wypiekane kurki, baranki i zające.

   Dziękujemy Wszystkim, którzy kolejny raz się zaangażowali w nasz Kiermasz.

   Jeżeli ktoś jeszcze chciałby wesprzeć naszą inicjatywę- serdecznie zapraszamy!

ZAPRASZAMY !

 

 


 

Gminny Turniej e-sportowy FIFA 2025

 

   10 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Turniej e-sportowy FIFA 2025. Rozgrywki przeprowadzono na konsoli Xbox z wykorzystaniem najnowszej odsłony gry – EA Sports FC 25 (kontynuacja serii FIFA).

   Do rywalizacji przystąpiło siedmiu najlepszych graczy szkół podstawowych Gminy Zagórz. Mecze rozegrano zgodnie z ustaloną drabinką turniejową, a zawodników przez cały czas wspierał gorący doping publiczności.

   Emocji nie brakowało! O awansie do kolejnych rund często decydowały ostatnie sekundy spotkania. Po rozegraniu siedmiu pasjonujących meczów, których przebieg można zobaczyć na drabince turniejowej zamieszczonej w fotogalerii, poznaliśmy zwycięzcę tegorocznego turnieju.

   Mistrzem Gminnego Turnieju e-sportowego FIFA 2025 został FILIP STRÓŻAK ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej.
II miejsce zajął Sebastian Gierlach ze Szkoły Podstawowej w Porażu.
III miejsce wywalczył Dawid Błaszak z naszej szkoły.

   Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Pani Dyrektor Sylwia Drozd oraz prowadzący turniej Pan Jarosław Bochnak, którzy podziękowali wszystkim również w imieniu Burmistrza Gminy Zagórz Pana Ernest Nowaka, który w związku z obowiązkami nie mógł być osobiście dziś z nami, ale trzymał kciuki za wszystkich graczy.

   Nagrody publiczności wylosowali: Maciej Chytła, Dominika Dygoń i Zuzanna Piotrowska. Gratulujemy! Brawa dla zwyciężcy i finalistów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową postawę i emocjonującą rywalizację. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym!

J.B.

 


 

Wycieczka uczniów klas IV-VI

 

   Kim był Władca Piorunów? Co porwanie ma wspólnego ze starą skrzynią? Czy łamanie szyfrów jest trudne?

   Odpowiedź na te pytania znajdziemy w książce „Skrzynia Władcy Piorunów”.

   Klasy IV, V i VI już je znają, ponieważ w środę, 9 kwietnia 2025, miały okazję obejrzeć w Sanockim Domu Kultury przedstawienie teatralne oparte na tej lekturze.

   Po spektaklu, korzystając z pięknej pogody, uczniowie udali się na Górę Parkową - zielone serce Sanoka, gdzie zapoznali się z historią i topografią największego parku górskiego w Polsce. Podziwiali też widoki na Góry Słonne z platformy widokowej. Okazuje się, że prawdziwe skarby przyrodnicze i historyczne znajdują się „tuż za rogiem”.

Ewelina Nieznańska

 


 

Wycieczka uczniów klas I-III

 

   We wtorek, 8 kwietnia 2025 r., uczniowie klas I-III wyruszyli na niezwykłą wycieczkę do dwóch fascynujących miejsc w Rzeszowa: Myminiland oraz do kina Helios. Opiekunkami wycieczki były panie: Anna Hańczuk, Anna Stawarz, Anna Osenkowska oraz Monika Siuciak.

   Pierwszym punktem wycieczki był Myminiland, gdzie uczniowie poznali fascynujący świat kolei w miniaturze. To miejsce okazało się prawdziwym rajem dla miłośników modelarstwa. Dzieci zobaczyły miniaturowy świat odwzorowujący rzeczywiste elementy geografii regionu Podkarpacia m.in: kolej, dworce kolejowe i ich otoczenie, mosty, pola, łąki, wzgórza, ale także obiekty przemysłowe itp. Pociągi poruszające się po makietach zachwyciły wszystkich.

   Na koniec zwiedzania uczniowie wzięli udział w warsztatach modelarskich, podczas których powstawały kolorowe makiety wykonane samodzielnie.

   Uczniowie odwiedzili też kino Helios , gdzie obejrzeli film ,,Pies na medal”. Seans dostarczył wielu emocji – od śmiechu po wzruszenie, a historia dzielnego psa na długo pozostanie w ich sercach. Film opowiadał o niezwykłej przyjaźni między psem, a jego właścicielką. Po seansie uczniowie długo dzielili się wrażeniami, podkreślając, jak bardzo poruszyła ich ta historia.

   Wszyscy opuścili oba miejsca z uśmiechem na twarzy i bagażem fantastycznych wspomnień.

Anna Osenkowska

 


 

Turniej Wiedzy Pożarniczej

 

   3 kwietnia w Domu Strażaka w Porażu odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej (uczniowie klas I–IV) oraz starszej (uczniowie klas V–VIII).

   Aby wziąć udział w tym etapie, uczestnicy musieli wcześniej przejść kwalifikacje szkolne, do których zgłosiło się wielu uczniów z różnych klas. Najlepsze wyniki w teście wiedzy pożarniczej uzyskali:

  - Grupa wiekowa I–IV: Amelia Drozd, Karol Koczera, Julia Dobosz, Wiktoria Woźny i Maksymilian Kruczek.

  - Grupa wiekowa V–VIII: Krystian Gocek, Julia Jachyra, Magdalena Torba, Piotr Gocek i Filip Woźny.

   To właśnie oni reprezentowali naszą szkołę na turnieju w Porażu. Tam zmierzyli się z testem pisemnym składającym się z 30 pytań, do którego przystąpili najlepsi uczniowie szkół podstawowych z gminy Zagórz. Do finału w swoich kategoriach wiekowych awansowało pięciu uczestników, wśród których znaleźli się Maksymilian Kruczek (grupa młodsza) oraz Magdalena Torba (grupa starsza). Amelia Drozd była o krok od finału – zabrakło jej zaledwie jednego punktu.

   Podczas etapu finałowego uczniowie odpowiadali na pytania ustnie przed komisją. Stawką było miejsce na podium oraz awans do etapu powiatowego. Choć nasi reprezentanci walczyli z pełnym zaangażowaniem, tym razem nie udało im się zdobyć czołowych lokat. Mimo to uplasowali się w pierwszej piątce, co jest dużym osiągnięciem. Dyplomy oraz nagrody, ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz, wręczył osobiście pan Ernest Nowak.

   Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w przyszłorocznej edycji turnieju!

J.B.

 


 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 

   2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w 2007 roku przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest KOLOR NIEBIESKI. To ukłon w kierunku osób dotkniętych autyzmem i ich rodzin. Niebieskim akcentem społeczność szkoły łączy się z nimi, stara się zrozumieć ich codzienność, z którą muszą się zmagać, a także uczy tolerancji na inność zachowań.

   W naszej szkole dzisiaj nie zabrakło akcentów i symboli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Uczniowie wraz z nauczycielami przyszli ubrani na niebiesko. Na dolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna. W klasach młodszych zorganizowano zajęcia warsztatowe poświęcone tematyce. Uczniowie wykonywali także prace plastyczne. Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Anna Osenkowska

 


 

Projekt z języka polskiego w klasie V

 

„Ludzie, którzy zmienili świat”

   Projekt pod takim hasłem wykonywali uczniowie klasy 5. Po zapoznaniu się z wybranym bohaterem książki z serii „Nazywam się…” prezentowali najciekawsze informacje z życia znanych ludzi, którzy zasłynęli swoją działalnością w różnych dziedzinach.

Ewelina Nieznańska

 


 

Finały Szkolnego Turnieju e-sportowego FIFA 2025 

 

   27 marca odbyły się finały Szkolnego Turnieju e-portowego FIFA 2025. W całym konkursie 16 graczy rozegrało 12 meczów, spotykając się ze sobą zgodnie w turniejową drabinką, w efekcie czterech najlepszych z nich dotarło do dzisiejszych rozgrywek finałowych. A są to: to jest: Piotr Szpara, Radosław Kuzio, Dawid Błaszak i Marcus Piekarski.

   Podobnie, jak rok temu, finał odbył się przed całą publicznością szkolną na sali gimnastycznej przed dużym ekranem monitora, a o techniczne przygotowanie finału i wszystkich wcześniejszych rozgrywek zadbali: Dawid Błaszak i Błażej Łukowski. Wsparciem organizacyjnym były uczennice klasy ósmej: Paulina Giba i Patrycja Stareńczak.

   Przed rozegraniem meczów czwórka finalistów zaprezentowała się publiczności szkolnej. Każdy z nich przedstawił swoje doświadczenie z grą oraz powiedział parę słów o sobie. Po tym wstępie każdy uczeń mógł obstawić zwycięzcę, wrzucając karteczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem do odpowiedniego koszyka danego finalisty, by po rozgrywkach wziąć udział w losowaniu nagrody publiczność. A trzeba zaznaczyć, że publiczność spisała się rewelacyjnie. Głośno kibicowano swoim kolegom, wiele osób ubrało się w sportowe koszulki oraz przyniosło szaliki klubowe. Niektórzy mieli transparenty i wypisane kartki z imionami graczy, za którymi trzymali. Słychać było okrzyki zawodu po nieudanej akcji oraz szał radości po strzelonej bramce. To była wspaniała atmosfera, można było się poczuć, jak na stadionie.

   Tytuł Mistrza e-spotowego FIFA 2025 zdobył Dawid Błaszak, który będzie reprezentował naszą szkołę w Gminnym Turnieju FIFA. Natomiast końcowa klasyfikacja Szkolnego Turnieju przedstawia się następująco:

   I miejsce: Dawid Błaszak

   II miejsce: Marcus Piekarski

   III miejsce: Radosław Kuzio

   IV miejsce: Piotr Szpara

   Wszyscy uczestnicy konkursu dostali dyplomy i słodki upominek, natomiast trójka z podium Turnieju otrzymała puchary i nagrody rzeczowe. Nagrodę wylosowaną wśród trafnie głosującej publiczności otrzymała Magdalena Łukowska, a była to piłka nożna podpisana przez Mistrza naszego Turnieju oraz słuchawki.

   Dziękujemy wszystkim kibicującym za wspaniały doping, graczom - za udział w Turnieju, a finalistom gratulujemy wspaniałych umiejętności!

   Zapraszamy do następnego Turnieju, tym razem na poziomie gminnym, który odbędzie się 10 kwietnia w naszej szkole. Wówczas spotkają się najlepsi gracze szkół podstawowych z całej gminy. Oczywiście, będziemy kibicować Dawidowi! :)

J.B.

 


 

Konkurs plastyczny w oddziale przedszkolnym 

 

   W pierwszy dzień wiosny nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kapelusz Pani Wiosny", skierowanego do dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami.

   Komisja Konkursowa składająca się z nauczycieli naszej szkoły miała bardzo trudne zadanie gdyż wszystkie prace były piękne i godne nagrodzenia. Po podliczeniu głosów ustalono następujące wyniki:

   Miejsce l - Amelka Chytła oraz Staś Giba

   Miejsce II - Zosia Osenkowska, Ignaś Dwernicki , Antoś Osenkowski, Natalka Cyptor

   Miejsce III - Antoś Jankowski, Ala Gocek, Kornelka Czuchry, Milenka Paszko

   Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy wszystkim uczestnimom.

Joanna Cyptor

 


 

Dzień bez plecaka 

 

   Tradycyjnie, pierwszego dnia wiosny, dobył się w naszej szkole Dzień Bez Plecaka zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W tym dniu uczniowie mogli przynieść podręczniki i przybory szkolne w dowolnej rzeczy, która zastępowała typowy szkolny plecak. Jak zwykle, pomysłowość naszych uczniów była ogromna. Na korytarzach można było zobaczyć koszyki zakupowe, poduszki, domki dla lalek, siatki na ryby, kaski, a nawet gumiaki i suszarki. Wszyscy mogli podziwiać te niesamowite eksponaty na sali gimnastycznej podczas zorganizowanego pokazu połączonego z konkursem na najlepszy pomył plecakowy.

   Komisja konkursowa, w składzie: Maja Kozyra, Piotr Gocek i pani Elżbieta Kuzio jako przewodnicząca, wybrała najoryginalniejsze alternatywy plecaków według klas:

- Oddział przedszkolny „Sówki”: Amelia Gocek

- Klasa I: Jagoda Dziedzic

- Klasa II: Adrian Jankowski

- Klasa III: Amelia Kita

- Klasa IV: Maksymilian Kruczek

- Klasa V: Mateusz Hałasowski

- Klasa VI: Emilia Morawa

- Klasa VII: Aleksander Kieca

- Klasa VIII: Oskar Dygoń

   Oprócz tego komisja wybrała najlepszy alternatywny plecak całej szkoły, była to ciekawie zaprojektowana suszarka Oskara Dygonia z klasy VIII, a także przyznała wyróżnienie dla Nikoli Osenkowskiej za oryginalną wielopoziomową półkę.

   Gratulacje dla nagrodzonych i brawa dla wszystkich za wspaniałe pomysły i udział w dobrej zabawie.

J.B.

 


 

Dzień Samorządności 

 

   21 marca odbył się Dzień Samorządności zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W tym dniu podczas pierwszych trzech lekcji uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili zajęcia. Z pewnością stając po drugiej stronie biurka przyszło im się zmierzyć z różnymi problemami i wyzwaniami, które ze strony ławki wyglądały nieco inaczej.  Wielu uczniów odpowiedzialnie podeszło do swojego zadania, przygotowując się odpowiednio ciekawie poprowadzili lekcje. Być może to doświadczenie skłoni ich do wybrania zawodu nauczyciela w przyszłości.

   Lekcje odbyły się w miłej atmosferze. Nie zabrakło humoru i dobrej zabawy. W końcu to pierwszy Dzień Wiosny!

J.B.

 


 

Żegnamy zimę - topienie Marzanny

 

MARZANNO, MARZANNO!
TY ZIMOWA PANNO!
ZIMĘ DZIŚ ŻEGNAMY,
A WIOSNĘ WOŁAMY
WIOSNO, WIOSNO, WIOSNO PRZYBYWAJ!!!

   Wiosna to najbardziej oczekiwana pora roku. Niskie temperatury i opady śniegu wreszcie odchodzą w zapomnienie, a cała przyroda budzi się do życia. 21 marca czyli pierwszego dnia wiosny utarł się zwyczaj topienia marzanny. Uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wyruszyli wesołą gromadą dzisiaj nad Osławę. Marzannę przygotowali uczniowie klasy III.

   Panowanie zimy zakończyło się na dobre, kiedy Marzannę wrzuciliśmy do wody. Wreszcie Pani Wiosna mogła poczuć się najważniejsza! Ucieszone dzieci wróciły do szkoły pięknie śpiewając.

Anna Osenkowska

 


 

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
- Dzień Kolorowej Skarpetki w naszej szkole

 

   21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się w jego obchody na znak integracji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Uczniowie klas I-III, przedszkolaki , a także nauczyciele założyli dwie różne, kolorowe skarpetki jako symbol akceptacji, tolerancji i wsparcia.

   Dzieci uczestniczyły w warsztatach oraz pogadankach, a także brały udział w zabawach integracyjnych. Dzięki tym zajęciom, uczniowie zdobyli nową wiedzę na temat problemów, z jakimi borykają się osoby z Zespołem Downa oraz sposobów wspierania ich w życiu codziennym. Była to doskonała okazja do rozmowy o różnorodności i szacunku dla każdego człowieka.

   Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu stereotypów. Należy pamiętać, że każdy człowiek jest wyjątkowy i niepowtarzalny!

   Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do naszej akcji!

Anna Osenkowska

 


 

Przedszkolaki z grupy Pszczółki przywitały wiosnę 

 

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów, chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów.”

   Przedszkolaki z grupy uroczyście powitały wiosnę. Dzieci przygotowały program artystyczny dla zaproszonych gości - Pani Dyrektor, nauczycieli oraz uczniów klasy 1. Na koniec obdarowały wszystkich uczestników własnoręcznie wykonanymi prezentami - kwiatami z masy porcelanowej. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych artystów sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.

Joanna Cyptor

 


 

Nasi uczniowie na zajęciach przyrodniczych w Ustrzykach Dolnych 

 

   18 marca uczniowie klasy szóstej i siódmej wzięli udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Bieszczadzki Park Narodowy w ramach programu „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”. Zajęcia odbyły się w Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach Dolnych, gdzie pracownicy Parku przybliżyli uczniom cele i zadania, jakie realizuje Park Narodowy, przedstawili osobliwości przyrody nieożywionej Bieszczadów, osobliwości świata i zwierząt i roślin Parku oraz omówili formy ochrony cennych zasobów przyrodniczych. Zajęcia uatrakcyjniały zdjęcia, przekroje, plansze, filmy i prezentacje, a także nowoczesne ekspozycje Muzeum Przyrodniczego.

   Takie lekcje dostarczyły uczniom sporo cennej wiedzy o środowisku naturalnym naszego rejonu i dały podstawę świadomego obcowania z przyrodą.

J.B.

 


 

Dzień matematyki i liczby Pi 

 

   17 mraca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Matematyki i Liczby PiUczniowie klas 4-8 wzięli udział w emocjonujących zawodach międzyklasowych, w których musieli wykazać się sprytem, logicznym myśleniem i umiejętnościami matematycznymi.

W trakcie zmagań zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami:
- Rachunek pamięciowy
- Wyznaczanie liczby Pi
- Skojarzenia matematyczne
- Rebusy i łamigłówki
- Kodowanie

   Wszyscy uczestnicy spisali się znakomicie, a rywalizacja była zacięta do samego końca! Matematyka wcale nie musi być nudna – dzisiejszy dzień był tego najlepszym dowodem!

Wyniki rywalizacji:
   I miejsce – klasa 7: Wiktoria Paszko, Michał Kurinka, Filip Woźny.
   II miejsce – klasa 8: Nikola Pala, Patrycja Stareńczak, Maja Mołczan.
   III miejsce ex aequo – klasa 5 i 6: Nikola Osenkowska, Filip Ogarek, Karol Skiba, Radosław Kuzio, Oskar Osenkowski, Antoni Jagiełło.
   V miejsce – klasa 4: Milena Jankowska, Emilia Torba, Maksymilian Kruczek.

   Najmłodsi uczniowie również aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu, ucząc się kodowania i logicznego myślenia.

   Na zakończenie Pani Dyrektor Sylwia Drozd pogratulowała wszystkim uczestnikom i wręczyła nagrody i dyplomy. Nad organizacją wydarzenia czuwała Pani Sabina Misiura.

   Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspólne świętowanie Dnia Matematyki

Sabina Misiura

 


 

Sukcesy najmłodszych - "Maluchy malują"

 

   Za nami 24 finał konkursu plastycznego MALUCHY MALUJĄ pt. "Chciałbym/chciałabym być..." organizowanego przez Osiedlowy Dom Kultury "Gagatek" w Sanoku. Łącznie napłynęło 301 prac, a Komisja Konkursowa przyznała 37 równorzędnych wyróżnień. Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły - Eliza Gocek (klasa 1) oraz Natalia Cyptor (oddział przedszkolny "Pszczółki") znalazły się wśród laureatów konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Cyptor

 


 

Przedszkolaki w zajęciach edukacyjnych
w Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku

 

   Grupa Mądre Sówki w dniu 14 marca uczestniczyła w edukacyjnych zajęciach w sali „Ognik” w Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Podczas wizyty dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa przeciwpożarowego, dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń oraz jak reagować w sytuacji pożaru. Strażacy zaprezentowali sprzęt gaśniczy, omówili podstawowe procedury ewakuacyjne i przeprowadzili interaktywne ćwiczenia. Zajęcia były pełne ciekawych informacji i praktycznych wskazówek, które pomogą dzieciom lepiej dbać o własne bezpieczeństwo. Dziękujemy Panom Strażakom za bardzo ciekawe zajęcia.

M. Borkowska

 


 

Dzień Kobiet w naszej szkole

 

Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki,
w dniu tym dostają pachnące kwiatki.

   W piątek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jest to święto, które na stałe wpisało się do szkolnego kalendarza. Z okazji tego sympatycznego marcowego święta chłopcy we wszystkich klasach zachowali się jak dżentelmeni i swoim wychowawczyniom oraz koleżankom złożyli piękne życzenia. Pojawiły się także kwiaty i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.

   W klasach i na szkolnych korytarzach czuć buło wyjątkową atmosferę. Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień!

Anna Osenkowska

 


 

Wyniki konkursu na najładniejszą walentynkę

 

Samorząd Uczniowski ogłosił dzisiaj wyniki konkursu na najładniejszą walentynkę.

 1 miejsce zajęła Małgorzata Krawczyk - klasa 0
 2 miejsce- Gracjan Dąbrowski  -klasa 5
 3 miejsce- Amelia Kita - klasa 3

Wyróżnienia otrzymali:
  Maja Dygoń- kl. 3
  Bartosz Mołczan - kl. 3
  Jakub Dąbrowski - kl. 3
  Nadia Oleksów - kl. 3
  Patryk Gajda - kl. 4
  Bartosz Dudziński - kl. 4

  Paulina Giba- przewodnicząca SU i Emilia Kruczek wręczyły uczniom nagrody zakupione przez Samorząd. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a nagrodzonym składamy gratulacje!

Iwona Pałasz

 


 

*** od 15 lutego do 2 marca ***

 


 

Spektakl teatralny w wykonaniu naszych uczniów

 

   "Niezwykły Gość" taki tytuł nosił dzisiejszy spektakl w wykonaniu naszych uczniów z Koła Teatralnego. Młodym aktorom udało się urzeczywistnić przesłanie tej sztuki, że ważniejsze jest "być niż mieć". Ich występ zgromadził całą salę publiczności Dziękuję serdecznie aktorom, że nawet w okresie ferii poświęcili swój czas na ćwiczenie swojego aktorskiego warsztatu, Panu Marcinowi Brewczynskiemu -opiekunowi Kółka Teatralnego oraz wszystkim którzy przyczynili się do realizacji tego spektaklu. Dziękuję Rodzicom za motywację swoich dzieci do aktywności teatralnej Po dzisiejszym występie jestem przekonana, że przed naszymi aktorami występy na niejednej scenie.

   Podczas tego wydarzenia zbieraliśmy wolne datki na renowację przyszkolnej kapliczki.

   Zebrana kwota to 2.567 zł.

   Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy.

Sylwia Drozd

 


 

Pufy i siedziska dla uczniów naszej szkoły!

 

   Pierwsze sukcesy naszych radnych W związku z I konkursem na Młodzieżowy Budżet Obywatelski w Miasto i Gmina Zagórz organizowany przez Fundacja im. Braci Sołuńskich - Cyryla i Metodego zwyciężył projekt przygotowany przez Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Czaszynie pt. "BAZA - miejsce relaksu i wypoczynku" uzyskując 98% głosów. Dofinansowanie wyniosło 2400 zł. W ramach tych środków zakupiono 16 sztuk wygodnych siedzisk/puf dla naszych uczniów. Stworzono miejsca wypoczynku na obu piętrach szkoły. A ze środków, które szkoła pozyskała w ramach kiermaszu bożonarodzeniowego Pani Dyrektor zakupiła dwa dywany by miejsce relaksu było jeszcze bardziej przytulne

   Wartość projektu - 3117,80 zł

   2400,00zł - otrzymane dofinansowanie

   717,80zł - środki z kiermaszu

Sylwia Drozd

 


 

Program "Być jak Ignacy" - Chemia wody 

 

   Przed feriami uczestnicy szkolnego koła naukowego „Odkrywcy” brali udział w zajęciach poświęconych  chemii wody.  Uczniowie wykonywali eksperymenty, w których badali kwasowość różnych substancji. Odczytywali pH z zabarwionych pasków, dzięki czemu mogli określić, czy dana ciecz ma odczyn zasadowy, kwaśny czy naturalny. Dowiedzieli się, jak kwaśna woda wpływa na rośliny i skały i co to są kwaśne deszcze. Poznali właściwości wody różniące się smakiem, składem i twardością oraz nauczyli się sposobów zmian kwasowości wody. To były kolejne lekcje, w których własnoręcznie wykonywane doświadczenia odkrywały tajemnice przyrody związane z wodą.

R.Kaczmarska
J.B.

 


 

Turniej FIFA 2025 - losowanie do pierwszej rundy rozgrywek

 

   14 lutego odbyło się losowanie do pierwszej fazy rozgrywek II edycji szkolnego Turnieju Piłki Nożnej FIFA w wersji FC 2025 na konsoli Xbox. Do konkursu zgłosiło się 16 graczy, którzy po losowaniu poznali swoich przeciwników w pierwszej rundzie Turnieju. Zwycięzcy tego etapu awansują do ćwierćfinału, gdzie będą walczyć o awans do rozgrywek finałowych. Już na tym etapie można zobaczyć, jaki może być przebieg czekających nas rywalizacji zapoznając się z drabinką turniejową - sprawdź w galerii zdjęć.

   Pierwsze mecze turniejowe zostaną rozegrane po feriach, o czym na bieżąco będziemy informować. Wyniki spotkań będą aktualizowane w drabince turniejowej i publikowane na szkolnej stronie internetowej. Podobnie, jak poprzednio, finał Turnieju rozegrany będzie przy publiczności szkolnej na hali sportowej, transmitowany na dużym ekranie.

   W tym roku chcemy też zorganizować gminny Turniej FIFA, podczas którego spotkają się reprezentanci szkół podstawowych z całej gminy Zagórz. Naszą szkołę będzie reprezentował zwycięzca szkolnego Turnieju.

   Zapraszamy do kibicowania!

J.B.

 


 

Zakochaj się w polskim... języku oczywiście!

 

   Z okazji walentynek, klasa 5 wzięła udział w lekcji „bieganej”. Uczniowie rozwiązywali różne zadania przy stacjach umieszczonych na szkolnym korytarzu. Wszyscy świetnie sobie poradzili.

E.Nieznańska

 

 


 

Poczta Walentynkowa

 

   Przez cały tydzień specjalna skrzynka walentynkowa czekała na kartki. W ramach poczty uczniowie mogli wysyłać sobie wzajemne listy czy drobne słodkie upominki. Jest to promowanie przyjaźni i wzajemnego szacunku między uczniami. To też okazja do wyrażania uczuć w sposób kreatywny i zabawny. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a skrzynka zapełniała się po brzegi każdego dnia.

   Dzisiaj, z okazji Walentynek kartki doręczono adresatom. Walentynkowi listonosze dotarli nawet do przedszkola, a wyjątkową pocztą opiekowali się uczniowie z Samorządu Uczniowskiego.

   Wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę walentynkową zostaną ogłoszone po feriach!

A.O.

 


 

Walentyki w przedszkolu

 

Walentynkowy Dzień Przyjaźni w grupie "Mądrych Sówek "

M.Borkowska

 


 

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

   Początki Internetu sięgają lat 60. XX wieku, w Polsce dostępny jest oficjalnie od 20 grudnia 1991 r. Od tego czasu dynamiczny rozwój Internetu sprawił, że dziś jest on nieodłączną częścią naszej codzienności. Wykorzystywany w pracy, w szkole, w domu, w podróży, na zakupach i w wolnym czasie daje poczucie, że jest czymś niezbędnym do naszego funkcjonowania. Z różnych danych wynika, że osoby w wieku 16-64 lat spędzają w Internecie powyżej 6 godzin dziennie.

   Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzimy 11 lutego, ma nam  przypominać, jak bezpiecznie korzystać z wirtualnej rzeczywistości i uświadamiać, z jakimi zagrożeniami musimy się przy tym mierzyć.

   W tym tygodniu ruszył cykl zajęć informatycznych poświęconych bezpieczeństwu w sieci, a po feriach zostaną ogłoszone konkursy tematyczne z tym związane. Już teraz serdecznie zapraszamy do wzięcia w nich udziału.

J.B.

 


 

Uczniowie klas 6 i 7 na łyżwach 

 

   11 lutego uczniowie klasy 7 i 6 wraz ze swoim nauczycielem wychowania fizycznego Panem Hubertem Wolwowiczem i Panią Jolantą Sapielak wybrali się na łyżwy do "Areny Sanok". Wyjazd był świetną okazją do poprawy swoich umiejętności jazdy na łyżwach, a także zachętą do korzystania z lodowiska podczas ferii zimowych. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi.

H.Wolwowicz

 


 

Spotkanie z dietetykiem 

 

   11 lutego gościliśmy w naszej szkole panią Wiktorię Fal, która jest dietetykiem klinicznym. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas I–VIII. Celem spotkań było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Pani dietetyk przygotowała interesujące pogadanki skierowane do różnych grup wiekowych połączone z prezentacjami multimedialnymi i przeprowadziła dyskusje na temat zasad prawidłowego odżywiania. Spotkania przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze.

   Składamy serdeczne podziękowania za wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania.

A.O.

 


 

Bezpieczne Ferie - Wizyta policjantów w naszej szkole

 

   5 lutego w naszej szkole mieliśmy wyjątkowych gości. Odwiedzili nas aspirant Dawid Kita oraz starszy sierżant Hubert Pietryka, dzielnicowi z Posterunku Policji w Zagórzu. Celem tej wizyty była promocja bezpieczeństwa uczniów w okresie ferii zimowych. Policjanci przypomnieli dzieciom o bezpiecznych miejscach do zabawy na śniegu, unikaniu zamarzniętych jezior i rzek oraz konieczności informowania dorosłych o swoich planach. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i jak mogą sami dbać o siebie oraz innych. Ponadto policjanci poinformowali, jak reagować w sytuacjach zagrożenia i kiedy korzystać z numeru alarmowego 112.

   Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu prezentując swoją bogatą wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z zabaw na świeżym powietrzu podczas ferii. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

   Serdecznie dziękujemy naszym gościom za cenną lekcję oraz zaangażowanie w edukację naszych uczniów. Pamiętajcie: Bezpieczeństwo to podstawa udanych ferii!

A.Osenkowska

 


 

Sukcesy naszych dziewczyn w gimnastyce artystycznej

 

   W sobotę, 1 lutego 2025 r. w Kocku odbyły się Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski IFBB. Wystartowały w nich nasze uczennice: Milena Paszko (kl.III), która reprezentowała UKS SPARTANIE z Zahutynia oraz Martyna Władyka (kl.VI), która reprezentowała Szkołę Gimnastyczną Konstancji Iwańczyk z Sanoka.

   Dziewczęta w swoich kategoriach prezentując układy zajęły wysokie miejsca:

   Martyna Władyka - I miejsce

   Milena Paszko - III miejsce

   Gratulujemy Wam serdecznie! Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia! Spełniajcie dalej swoje marzenia! Niech Wasza pasja dostarcza Wam wiele radości.

A.O

 


 

Zabawa choinkowa 2025

 

  Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. W tym roku odbyła się ona w piątek, 31 stycznia 2025 r. Tego dnia wszystkim towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Zabawę choinkową rozpoczęły przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III. Dzieci wzięły udział w różnorodnych animacjach zorganizowanych przez Dj Martin Music&Events , m.in. w zabawy z chustą, wyścigi w workach. Wiele radości dostarczały bańki mydlane, sztuczny śnieg oraz balony, które dzieci wzięły do domu. Było mnóstwo śmiechu i wspólnej zabawy.

   Druga część należała do uczniów z klas IV-VIII, którzy mogli popisać się swoimi umiejętnościami tanecznymi na dyskotece. Wszyscy uczestnicy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na ściance zrobionej przez Samorząd Uczniowski. W przygotowanie i uatrakcyjnienie tegorocznej zabawy byli włączeni Rodzice naszych uczniów. Dla swoich pociech przygotowali pyszny poczęstunek.

   Zabawa choinkowa była bardzo udana! Wszyscy znakomicie się bawili!

A.O.

 


 

Międzynarodowy Dzień Lego

 

   28 stycznia 2025r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Lego. Klocki cieszą się popularnością wśród dzieci i dorosłych na całym świecie od 76 lat. Mamy wśród uczniów i nauczycieli prawdziwych pasjonatów tej zabawy, która również świetnie edukuje: rozwija wyobraźnię, kreatywność, umiejętności techniczne i wiele innych.

E.Nieznańska

 


 

Wycieczka uczniów klas 4 i 5

 

   W poniedziałek, 27.01.2025r., klasy 4 i 5, pod opieką pań: Eweliny Nieznańskiej i Natalii Łuczejko oraz pana Jarosława Bochnaka, wybrały się na wycieczkę do Sanoka. Dzień był pełen wrażeń. Na początek wizyta w Mediatece, gdzie nauka łączy się z zabawą i można eksperymentować, odkrywać i badać różne zjawiska, a także poznać historię komputerów i gier. Kolejnym przystankiem był Sanocki Dom Kultury, gdzie uczniowie obejrzeli drugą część filmu Akademia Pana Kleksa. Na koniec jeszcze odrobina rywalizacji - gra w kręgle.

   Piękna pogoda, moc wrażeń, a przede wszystkim dobra zabawa - takie połączenie to gwarancja udanej wycieczki.

E.Nieznańska

 


 

Program "Być jak Ignacy" - Ekologia wody 

 

   Pod koniec stycznia uczniowie szkolnego koła naukowego „Odkrywcy” brali udział w kolejnych eksperymentach. Tym razem tematem zajęć była Ekologia wody.  Uczniowie zdobywali wiedzę na temat zjawisk związanych z mieszaninami jednorodnymi i niejednorodnymi oraz na temat metod służących do oczyszczania wody. Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom uczestnicy zajęć odkrywali, w jaki sposób można oczyścić wodę. W tym celu budowali wielopoziomowe filtry z warstwą piasku, żwiru i węgla drzewnego tworząc oczyszczalnię. W następnym eksperymencie uczniowie przekonali się, jak roślinność wpływa na spowolnienie spływu wody w gruncie. Rośliny chronią przed wysychaniem gleby, zatrzymują wodę w glebie, co jest ważne w przypadku nieregularnych opadów.  To była kolejna lekcja, gdzie własnoręcznie wykonane doświadczenia dawały sporo frajdy i cennej wiedzy.

R.Kaczmarska
J.B.

 


 

Uczniowie klasy 5 jako wysłannicy Starożytnej Grecji

 

   Aby przypomnieć dziedzictwo kultury europejskiej i podsumować pracę z mitologią, klasa V przygotowała pokaz mody. Uczniowie zaprezentowali stroje wybranych bogiń i bogów z Olimpu. Wśród takiego dostojnego towarzystwa można wypatrzeć także wychowawczynię klasy, panią Ewelinę Nieznańską.

E.Nieznańska

 


 

Nasi uczniowie w XVI Festiwalu Kolęd i Pastorałek 

 

   W piątek, 24 stycznia 2025 roku w Rzepedzkim Ośrodku Kultury odbył się XVI Festiwal Kolęd i Pastorałek „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Naszą szkołę w kategorii solistów reprezentowała uczennica klasy II - Anna Jagiełło. W konkursie otrzymała za swój piękny występ nagrodę specjalną. W kategorii "zespół" udział wzięły nasze szóstoklasistki, w składzie: Barbara Krajnik, Emilia Morawa, Aleksandra Stefanowska, Dalia Suszyna oraz Martyna Władyka. Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przygotowanie naszych wokalistek panu Radosławowi Krochmalowi.

   Zdjęcia udostępnione ze strony organizatora.

A.O.

 


 

Uczniowie klasy 7 na spektalu teatralnym
"Jak kamienie rzucane na szaniec"
 

 

   W środę, 22.01.2025r., w połączonym składzie klas siódmych ze szkół w Czaszynie i Tarnawie Dolnej, pod opieką pań: Eweliny Nieznańskiej, Jolanty Sapielak i Agnieszki Pieńczakowskiej, odbył się wyjazd do Sanockiego Domu Kultury na spektakl „Jak kamienie rzucane na szaniec”.

   Uczniowie przygotowywali się w ten sposób do omawiania trudnych tematów dotyczących wojny, cierpienia, poświęcenia i śmierci, które są wciąż aktualne i dlatego tak ważne.
Pomimo że przedstawienie było trudne w odbiorze, zawierało dużo treści z lektury obowiązkowej.

   Nasza młodzież zaprezentowała w instytucji kultury wspaniałą postawę, co w dzisiejszym czasie wcale nie jest takie oczywiste.

E.Nieznańska

 


 

Uczniowie klas 1-3 na spektaklu teatralnym w SDK 

 

   Dnia 23 stycznia uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrali się do Sanockiego Domu Kultury w ramach realizacji zagadnień edukacji teatralnej, aby obejrzeć spektakl pt. „Jak palce jednej ręki” przygotowany przez Teatr "Artenes" z Krakowa. Główni bohaterowie Lalunia i Felek w swojej wędrówce i spotkaniach z różnymi osobami pokazali, że każdy jest wartościową osobą. Nieważne jest jak kto wygląda, dobro i piękno, które posiada w sobie sprawia, że krąg jego przyjaciół się powiększa. Wszyscy dla dobra wspólnego działają wówczas ,,jak palce jednej ręki ”.

   Naszym uczniom spektakl bardzo się podobał. Wszystkim dostarczył niezapomnianych emocji i wzruszeń.

A.O.

 


 

Dzieci klas 1-3 z występem dla babć i dziadków kościele

 

   Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ich święto w szczególny sposób. Dziś, 19 stycznia przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 zaprosili Dziadków do kościoła na specjalnie im poświęcona Mszę Świętą oraz krótką część artystyczną. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.

   Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowy czas, który obchodzimy, aby wyrazić miłość, szacunek i wdzięczność wobec tych, którzy są filarami naszych rodzin. To znakomita okazja, aby podziękować dziadkom za trud włożony w pomoc w wychowaniu pociech. Babcia i dziadek pełnią w życiu wnuków szczególną rolę. To oni opowiadają historie z dawnych lat, przekazują rodzinne tradycje i uczą szacunku do wartości, które kształtują nas jako ludzi. Ich cierpliwość, dobroć i zrozumienie sprawiają, że wnuki czują się bezpieczne i kochane. Dla wielu z nas babcia jest symbolem ciepła i domowego ogniska, a jej kuchnia to miejsce magiczne, gdzie powstają ulubione smakołyki. Dziadek zaś często bywa przewodnikiem w odkrywaniu świata – od majsterkowania, po naukę radzenia sobie z trudnościami życia.

   Dobrze wiemy, że zawsze najważniejszym prezentem dla dziadków jest obecność wnuków i wspólnie spędzony czas. Pamiętajmy jednak, aby okazywać wdzięczność dziadkom nie tylko od święta.

   Dzisiejsze wiersze i piosenki oraz samodzielnie zrobione laurki były okazją do podziękowania Wam kochane Babcie i kochani Dziadkowie za miłość, troskę i mądrość, które na co dzień przekazujecie swoim wnukom.

A.Stawarz

 


 

Młodzieżowa Rada Miejska w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej 

 

   17 stycznia uczniowie reprezentujący naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miejskiej, Paulina Giba oraz Filip Woźny mieli okazję wraz koleżankami i kolegami z Rady oraz zaprzyjaźnionej Młodzieżowej Rady Miejskiej z Nowej Sarzyny zwiedzić Sejm RP oraz Stare miasto w Warszawie. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Z SAMORZĄDEM ZA PAN BRAT" Fundacji im. Braci Sołuńskich - Cyryla i Metodego z Jarosławia na zaproszenie Poseł na Sejm Pani Teresa Pamuła.

S.Drozd

 


 

"Mądre Sówki" pomagają ptakom w zimie 

 

„Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto? Wiadomo – dzieci!”

   Pojawiający się mróz i śnieg to sygnał, że należy zacząć dokarmianie ptaków. Zima to trudny czas dla nich, ale z pomocą przedszkolaków przetrwają ją na pewno łatwiej. Dzieci na terenie szkoły rozwiesiły kule tłuszczowe. Mnóstwo radości przysporzyły dzieciom również zabawy na śniegu.

M.Borkowska

 


 

Młodzieżowa Rada Miejska 

 

   W dniu 15 stycznia odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Zagórzu. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Giba, Emilia Kruczek oraz Filip Woźny, którzy otrzymali zaświadczenia o wyborze z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Pana Ernesta Nowaka.

      Gratulujemy naszym Młodym Radnym MRM!

A.O.

 


 

Realizacja programu profilaktyczno-wychowawczego
"Zawsze razem"
 

 

   Jak co roku, uczniowie klas I- III wzięli udział w realizacji programu profilaktyczno-zdrowotnego "Zawsze razem". Celem programu jest przybliżenie dzieciom problematyki związanej z chorobami zakaźnymi oraz uświadomienie najmłodszych czym jest zdrowie i jak o nie prawidłowo dbać. Program naszej szkoły był realizowany poprzez różne formy i metody pracy, takie jak pogadanka, pokaz, praca z książką, prezentacja, gry, quizy, eksperyment. Dzieci dowiedziały się czym są choroby przewlekłe i zakaźne, jak można się zarazić, co robić żeby nie chorować. W czasie zajęć kształtowano postawy tolerancji wobec osób chorych oraz wyrażania dla nich należytego szacunku. Podsumowaniem cyklu zajęć edukacyjnych prowadzonych przez p. Monikę Siuciak było spotkanie z higienistką szkolną  p. Dorotą Ziarko. Prelekcja miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Uczestnicy spotkania zdobyli wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.

M.Siuciak

 


 

Program sportowy "Mały Mistrz" 

 

   W naszej szkole zakończyła się sesja jesienno-zimowa programu sportowego - "Mały Mistrz" realizowanego we współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym w Rzeszowie. Zajęcia były prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Huberta Wolwowicza we współpracy z wychowawczynią klasy trzeciej Panią Anną Hańczuk. W toku zajęć, podczas gier i zabaw uczniowie nabywali nowe umiejętności ruchowe, oraz kształtowali kompetencje społeczne. Uczestnicy projektu otrzymali koszulki z logo programu, a szkoła komplet sprzętu sportowego do realizacji zajęć.

   Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję wiosenną.

H.Wolwowicz

 


 

Wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową 

 

   Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz - Pan Ernest Nowak przekazał nagrody dla dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym za wykonanie kartek bożonarodzeniowych.

Nagrodzeni zostali:

   - Maciej Chytła  kl. I
   - Aniela Jankowska  kl. II
   - Adrian Osenkowski  kl. IV
   - Emilia Morawa  kl. VI

   Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

A.O.

 


 

Finał akcji "Podaruj uśmiech na Święta" 

 

   Uczniowie naszego Szkolnego Koła Wolontariatu Caritas wraz z opiekunami: Panią Dyrektor Sylwią Drozd, ks. Michałem Bobą oraz Panem Henrykiem Hyrczą dostarczyli i przekazali zebrane dary na ręce Siostry Agaty Sieczkowskiej - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Brzozowie. Udało się wywołać uśmiech na twarzach dzieci... i o to chodziło.

    Przekazujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszej akcji słowa podziękowania i zapewnieniu o modlitwie od siostry Dyrektor.

S.Drozd

 


 

Przedświąteczny apel bożonarodzeniowy 

 

   Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której klasa 5 przedstawiła historię Świętej Rodziny.

   Uczniowie przekazali całej społeczności szkolnej życzenia, do których dołączyła się również Pani Dyrektor, zwracając szczególną uwagę na przesłanie inscenizacji - aby nikt w święta nie był samotny.

   Po akademii klasy 4 - 8 udały się do swoich sal, gdzie świętowały swoje wigilijki.

E.Nieznańska

 


 

Wigilie klasowe 

 

   W polskiej tradycji Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Wiąże się z nim różnorodność obrzędów i zwyczajów oraz niepowtarzalny nastrój. W naszej szkole kultywuje się je od dawna podczas wigilii klasowych.

   Dnia 18 grudnia 2024 roku wszyscy uczniowie klas 1-3 byli gospodarzami spotkania opłatkowego z udziałem Pani Dyrektor Sylwii Drozd, księdza Michała Boby oraz wychowawczyń: Anny Hańczuk, Anny Stawarz, Anny Osenkowskiej oraz Moniki Siuciak. Zgodnie z panującą tradycją, przy odświętnie ustrojonym stole, uczniowie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Nie obyło się też bez kolędowania. Nasze uczennice: Ania Jagiełło oraz Nadia Oleksów zaprezentowały swoje umiejętności gry na instrumentach i wykonały znane i lubiane kolędy oraz pastorałki. Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne wszystkim obecnym.

   Było nam bardzo wesoło i miło spędziliśmy czas. Na pamiątkę tego spotkania wszyscy uczniowie otrzymali drobny upominek od wychowawczyń. Już wiemy, że za rok też wspólnie zasiądziemy przy wigilijnym stole.

A.Osenkowska

 

   W dniu 19 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia, w której uczestniczyły dzieci z grup "Pszczółki" i "Sówki", Pani Dyrektor, wychowawcy oraz zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego śpiewania kolęd. Dźwięki świątecznych melodii rozbrzmiewały w całym przedszkolu, wprowadzając wszystkich w niezwykle radosny i uroczysty nastrój.

   Kolejnym punktem spotkania było dzielenie się opłatkiem. Ten wzruszający moment obfitował w ciepłe słowa, uśmiechy i serdeczne życzenia. Na stołach królowały tradycyjne wigilijne potrawy, takie jak pierogi i barszcz, a także świąteczne pierniczki, które dzieci samodzielnie przygotowały podczas wcześniejszych zajęć. Było to niezapomniane wydarzenie, które pozwoliło wszystkim poczuć magię świąt i umocnić więzi.

M. Kaleniecka

 

   Równiez w klasach 4-8 odbyły się przedświąteczne spotkania wigilijne. W każdej klasie zadbano o wystrój świąteczny - dekoracje, światełka i ubraną choinkę, przygotowano stół wigilijny na którym pojawiły się wybrane potrawy, pierniki  i drobne przysmaki oraz zadbano o odpowiednią stmosferę. Wigilia klasowa to świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny świat Świąt Bożego Narodzenia.

 


 

Wystep Mądrych Sówek na świątecznym kiermaszu 

 

   Nasze Mądre Sówki dziękują, że dzisiejszego dnia, tak licznie przybyliście na przygotowany przez nich spektakl. Za nami piękny występ przygotowany przez Panią Magdalena Borkowska wraz z Paniami Joanną oraz Anitą. Zaginione skarpety Elfów zostały odnalezione, więc święta będą piękne, kolorowe i z wieloma prezentami pod choinką.

   Był to też czas wspólnego, rodzinnego kolędowania oraz możliwość nabycia pięknych ozdób świątecznych oraz pysznych ciast przygotowanych przez KGW Czaszyn oraz rodziców naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu oraz oprawy dzisiejszego spotkania. W sposób szczególny podziękowania należą się naszej Pani Sołtys Bożena Stojak wraz z Radą Sołecka za zaproszenie do współpracy. Dziękujemy też pięknie i nisko się kłaniamy Rodzicom naszych Sówek, którzy zakupione stroje na dzisiejszy występ podarowali naszej szkole do wykorzystania w kolejnych spektaklach.

S.Drozd

 


 

Konkurs "Christmas puzzles" - rozdanie nagród 

 

Rozdano dyplomy i nagrody w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego 'Christmas puzzles'.

I miejsce - Eliza Rostocka
II miejsce - Pola Nestorowicz
III miejsce - Kasia Szałaj
IV miejsce - Maja Dygoń i Jakub Dąbrowski
V miejsce - Bartosz Mołczan
VI miejsce - Amelia Drozd

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

I.Pałasz

 


 

Ósmoklasiści na łyżwach 

 

   18 grudnia, w środę uczniowie klasy ósmej wraz ze swoim wychowawcą Panem Hubertem Wolwowiczem wybrali się na wycieczkę do sanockiej Areny. Dzielnie szlifowali swoją umiejętność jazdy na łyżwach. Zabawa była przednia, wrócili zmęczeni ale szczęśliwi. Planują już następny wyjazd.

H.Wolwowicz

 


 

Poznawanie techniki wody
w projekcie "Być jak Ignacy"
 

 

   Uczniowie szkolnego koła naukowego „Odkrywcy” kontynuują eksperymenty z wodą, odkrywając jej właściwości. Tematem tych zajęć była Technika wody.  Uczniowie zdobywali wiedzę na temat zjawisk związanych z ruchem wody i innych cieczy. Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom uczestnicy zajęć koła naukowego odkrywali naturę wirów wodnych, przyczyny ich powstawania, tworzenia się w różnych ośrodkach oraz skutków ich działania. Przeprowadzane na zajęciach eksperymenty dostarczały sporo zabawy uczniom, a przy okazji - wiedzy.

R.Kaczmarska
J.B.

 


 

"Opowieść wigilijna" w Teatrze Maska w Rzeszowie 

 

   Uczniowie klasy 6 i 7 mieli okazję obejrzeć spektakl pt. "Opowieść wigilijna" w Teatrze Maska w Rzeszowie. Znakomita gra aktorska, piękne kostiumy, niesamowite efekty specjalne dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń.

   Wykorzystano zdjęcia z Teatru Maska - fot.HaWa

I.Pałasz

 


 

Finały wojewódzkie w badmintonie 

 

   Zakończyły się zmagania badmintonistów na etapie Finału Wojewódzkiego. Zawody były się w Szkole Podstawowej w Gogołowie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny chłopców, które awansował z rozgrywek półfinałowych. W kategorii klas 4-6 to uczniowie Antoni Jagiełło, Radosław Kuzio i Gracjan Dąbrowski ostatecznie zajmując IX miejsce. Natomiast w kategorii klas 7-8 to Dawid Błaszak, Wojciech Jurczak i Błażej Łukowski, którzy uplasowali się na V miejscu.

   Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

H.Wolwowicz

 


 

Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu "Podziel się słowem" 

 

   12 grudnia, w sali widowiskowej w MGOKiS w Zagórzu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Podziel się słowem", który został zorganizowany przez SP 1 w Zagórzu oraz przez Biblioteka w Zagórzu.

    Mateusz Hałasowski - uczeń klasy V, zajął II miejsce czytając opowiadanie pt. "Mrówka". Wyróżnienie otrzymała Amelia Drozd (kl.II), która przeczytała bajkę "Zaplątani".

   Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A.Osenkowska

 


 

Nasi uczniowie nagrodzeni w przyrodniczym konkursie rejonowym
"Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów"
 

 

   Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”, organizowanym przez Bieszczadzki Park Narodowy. Wśród 13 szkół z powiatów: sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego (w rywalizacji brała też udział jedna szkoła z Rzeszowa), drużyna w składzie: Iwona Skiba, Aleksandra Kurinka, Michał Kurinka, zajęła  wysokie IV miejsce. Finał konkursu i rozdanie nagród odbyło się 10 grudnia w Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach Dolnych.

    Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

R.Kaczmarska

 


 

Sukces naszych uczniów gminnym Turnieju Piłki Nożnej 

 

   Jak co roku 6.grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym SP 2 w Zagórzu odbył się kolejny X Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. Naszą szkołę reprezentowała drużyna szkoły w składzie :

  - Dawid Błaszak
  - Błażej Łukowski
  - Wojciech Jurczak
  - Oskar Osenkowski
  - Marcus Piekarski
  - Piotr Gocek
  - Filip Woźny
  - Patrycja Stareńczak

   Rywalizacja była zacięta. O końcowych wynikach meczy decydowały serie rzutów karnych.
Ostatecznie nasza drużyna w turnieju wywalczyła III miejsce. Ponadto Dawid Błaszak został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, zdobywając 6 bramek.

   Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

H.Wolwowicz

 


 

Święty Mikołaj w naszej szkole 

 

   Dnia 06 grudnia w grupie Pszczółek oraz Mądrych Sówek pojawił się długo oczekiwany gość Święty Mikołaj . Pomimo braku śniegu we wczesnych godzinach rannych przybył do przedszkola. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały . Po śniadaniu poznaliśmy legendę o św. Mikołaju. A następnie udaliśmy się do sali gdzie czekaliśmy na  spotkanie z miłym gościem. Powitaliśmy  Mikołaja wierszem i piosenką . Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

M.Borkowska

   Święty Mikołaj lubi odwiedzić dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszej szkoły. Dzieci z klas młodszych powitały Go uroczymi wierszami i piosenkami. Święty Mikołaj opowiedział piękną legendę, a następnie rozdawał prezenty, sprawiając, że każde dziecko miało uśmiech od ucha do ucha. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z tak wyjątkowym gościem. Św. Mikołaj, żegnając się, podziękował za ciepłe przyjęcie i wyraził nadzieję, że za rok również nas odwiedzi, a dzieci, machając mu, dziękowały za otrzymane prezenty i obiecały dobre sprawowanie. Magiczny dzień, pełen uroku i radosnych chwil! Mikołaju już za Tobą tęsknimy, do zobaczenia za rok.

A.Osenkowska

   Dzisiejszy dzień był pełen radości, uśmiechu i świątecznej atmosfery. Starsi uczniowie naszej szkoły również okazali się w tym roku bardzo grzeczni, dlatego Mikołaj obdarował ich dziś prezentami.

 

 

 

 


 

Nasze dary dla zwierząt ze schroniska 

 

   Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem panią Jolantą Sapielak w miniony piątek udali się z wizytą do schroniska dla zwierząt "Wesoły Kundelek" w Lesku. Przekazali oni zebrane dary, w których znalazła się: sucha i mokra karma, koce oraz inne potrzebne artykuły.

   Zbiórka miała na celu uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć niesienia pomocy skrzywdzonym czworonogom.

   Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wielkie serce i okazane wsparcie.

M.Siuciak

 


 

Szkolne Andrzejki 

 

   29 listopada 2024 r. w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana przez wszystkich uczniów zabawa andrzejkowa. Andrzejki na stałe wpisały się w scenariusz szkolnego kalendarza. Była to okazja nie tylko do świetnej zabawy, ale także integracji szkolnej społeczności. Tego dnia wszystkim towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Najpierw na parkiecie szalała najmłodsza część szkolnej społeczności. Wielką atrakcją okazały się zabawy przeprowadzane przez Zakręcone Animacje. Następnie uczniowie klas IV-VIII mogli popisywać się swoimi umiejętnościami tanecznymi na dyskotece.

   Nasze uczennice Paulina Giba oraz Martyna Władyka przygotowały dla wszystkich ciekawe zabawy andrzejkowe. Wszyscy mogli zrobić sobie pamiątkowe fotografie na ściance, którą przygotowali uczniowie Samorządu.

   Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich uczniów naszej szkoły przepyszne jedzonko, za co bardzo dziekujemy.

   Wspólna zabawa minęła wszystkim miło i bardzo szybko. Uczniowie mogli się przekonać, że tradycyjne andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa, której wczorajszego wieczora nie zabrakło.

A.Osenkowska

 


 

Zaczarowany świat magii i zabawy
- czyli Andrzejki u Wróżek
 

 

   Piątek w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość.

   Już od samego rana, klasy naszych najmłodszych uczniów z klas 1-3 zamieniły się w miejsce magii i zabawy. Sale lekcyjne zmieniły się w komnaty trzech wróżek: Allegry, Ofelii i Sybilli. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością wróżył sobie z magicznej kuli, przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania bucików.

   Dzień ten dostarczył wielu przeżyć i emocji, a także stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

   Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

A.Osenkowska

 


 

Dzień Pluszowego Misia 

 

   Dzień Pluszowego Misia świętujemy 25 listopada. Tego dnia obchodzi swoje święto najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej okazji uczniowie mogli przynieść swojego ulubionego, pluszowego przyjaciela.

   Nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy "Pszczółki" zaprezentowały swoim starszym koleżankom i kolegom krótkie przedstawienie o wesołych niedźwiadkach i pszczółkach. Dzieci poznały także historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Następnie wszyscy zaprezentowali swoje ulubione misie w paradzie. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie i wszystkie misie stanęły do wspólnej fotografii. Każdy uczestnik tego ważnego dla wszystkich dzieci wydarzenia otrzymał pyszne misiowe ciasteczka.

   W klasach nasi opiekunowie misiów wykonali dla swoich pluszowych przyjaciół piękne prace plastyczne. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

A.Osenkowska

 


 

Akcja charytatywna ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ? 

 

INFORMACJE O KONKURSIE:

   Konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wartości lub wadze w okresie trwania konkursu. Bilon jest zbierany wśród uczniów (wychowanków), nauczycieli i pracowników. Zwycięży ta placówka, która zbierze monety o największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia (wychowanka) lub o największej wartości.

   Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

   Dlaczego warto angażować dzieci i młodzież w pomaganie?

   Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy kształci empatię, uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne, pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.

   Skarbonki znajdują się w oddziale przedszkolnym ,,Pszczółki" oraz w sali grupy ,,Sówek".

   Dziękujemy za każdy grosik wrzucony do skarbonki.

M.Kaleniecka

 


 

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 

 

   Już po raz kolejny 21 listopada obchodzimy w klasach I-III Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To przypomnienie o ważności słów, które powinny pojawiać się w życiu każdego człowieka: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

   Świętowanie tegorocznego Dnia Życzliwości rozpoczęliśmy od samego rana. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym- symbolu radości i optymizmu. Wchodząc rano do klasy, każdy otrzymał kartkę z sentencją na dobry dzień oraz miłe pozdrowienie. W klasach rozmawiano o tym wyjątkowym święcie i wykonano tematyczne prace. Na koniec czekała na naszych uczniów miła niespodzianka w postaci fotoramki, gdzie mogliśmy dołączyć do grona życzliwych i dzielić się radością z innymi poprzez wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

   Był to miły dzień wzajemnej pomocy, troski i uśmiechu.

A.Osenkowska

 

   Dzień Życzliwości to dzień dobrych uczynków, pozytywnej atmosfery i serdeczności. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. 21 listopada świętowała również nasza grupa Sówek. Słuchaliśmy wierszy, których bohaterami była życzliwość, rozmawialiśmy o tym, jak okazywać sobie nawzajem dobroć, koleżeństwo i uprzejmość, a także kulturalnie odnosić się do rówieśników i dorosłych. Obdarowywaliśmy się uśmiechami, niespodziankami. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniała okazja aby przypomnieć sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, dobrze, że tu jesteś, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

M.Borkowska

 


 

Półfinały wojewódzkie w badmintonie 

 

   W dniach 12-14.11. 2024 r. w Szkole Podstawowej w Strachocinie odbyły się Półfinały wojewódzkie w badmintonie w kategorii chłopców i dziewcząt klas 4-6 i 7-8. Po zaciętych i emocjonujących zmaganiach nasza drużyna w kategorii chłopców klas 4-6 w składzie Antoni Jagiełło i Radosław Kuzio zajęła wysokie III miejsce i awansowała do turnieju finałowego. Takim samym sukcesem może się pochwalić drużyna chłopców w kategorii klas 7-8 w składzie Dawid Błaszak, Wojciech Jurczak i Błażej Łukowski.

   Bardzo dobre, V miejsce zajęła drużyna dziewcząt w kategorii klas 7-8 w składzie Patrycja Stareńczak, Magdalena Torba i Emila Kruczek.

   Drużyny przygotowywały się i startowały w zawodach pod opieką Pana Huberta Wolwowicza.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

H.Wolwowicz

 


 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

 

   Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Pomysłodawcą akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

   Z tej okazji klasach 3-8 zostały przeprowadzone konkursy pozwalające wyłonić Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując różne zadania na czas z wykorzystaniem kart Grabowskiego. Podczas rywalizacji uczestnicy mogli wykazać się sprawnością fizyczną, a przy tym popisać się umiejętnością posługiwania się tabliczką mnożenia w różnych sytuacjach. Wrażeń i emocji nie brakowało, współzawodnictwo o punkty podnosiło tylko temperaturę w zawodach.

   Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymał Oliwier Osenkowski z klasy III.

   Natomiast w kategorii klas IV –VIII pierwsze miejsce zajęła Maja Mołczan  z klasy 8,

   Drugie Miejsce zajęła Iwona Skiba z klasy 7,

   Trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Stefanowska z klasy 6.

   Do tegorocznej akcji przyłączyli się również młodsi uczniowie z klasy pierwszej  i drugiej. Podczas podsumowania dzisiejszego wydarzenia Pani Dyrektor Sylwia Drozd wręczyła zwycięzcom nagrody i dyplomy. Pozostali uczestnicy dzisiejszych zmagań zostali „Ekspertami Tabliczki Mnożenia” i również otrzymali słodkie upominki.

   Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, zachęciły do zdrowej rywalizacji.

   Gratulujemy zwycięzcom!

   Dziękujemy egzaminatorom  z klasy VII oraz wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

Koordynatorka ŚDTM - Sabina Misiura

 


 

Pierwszoklasiści w szkolnej bibliotece 

 

   Szkolna Biblioteka ma nowych, wspaniałych czytelników. W dniu dzisiejszym uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani! Żeby dołączyć do tego zaszczytnego grona, wszyscy musieli wykonać specjalne zadania, przygotowane przez biblioteczne skrzaty.

   Poradzili sobie doskonale! Za wspaniałą pracę uczniowie otrzymali okolicznościowe upominki oraz słodkości , które wraz z gratulacjami przekazała im Pani Dyrektor. Uczniowie odwdzięczyli się piękną książeczką, którą wykonali pod okiem wychowawczyni, pani Anny Stawarz.

   Życzymy Pierwszoklasistom wielu ciekawych przygód z czytaniem.

E.Nieznańska

 


 

Obchody Dnia Niepodległości 

 

   Polska odzyskała niepodległość 11 listopada 1918 roku. Na czele państwa stanął wówczas Józef Piłsudski. Polacy tworzyli państwo, prowadząc walkę o jego granice. Wreszcie powstała II Rzeczpospolita.

   8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy VI, przygotowani przez panią Iwonę Pałasz, uświetnili obchody tego dnia montażem słowno – muzycznym. Wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej przywołały pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo wolność.

 

   Nasza szkoła miała zaszczyt po raz kolejny wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą Szkoła Do Hymnu! Wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, łącząc się z tysiącami uczniów w całej Polsce. To wyjątkowy moment, w którym razem pokazujemy naszą miłość do Ojczyzny i jedność jako wspólnota.

   Nagranie z odśpiewania hymnu można obejrzeć klikając w powyższe zdjęcie.

A.Osenkowska

 


 

Śniadanie daje moc - ogólnopolski program edukacyjny 

 

   Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Śniadanie Daje Moc to program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Polega on na zorganizowaniu w klasie wspólnego wartościowego posiłku.

   W dniu dzisiejszym smaczne i wesołe kanapki wykonali nasi uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas młodszych, w których wykorzystano produkty przygotowane przez rodziców. Podczas wspólnego śniadania, w każdej klasie zwracano uwagę nie tylko na wartości odżywcze, ale i na kulturę jedzenia.

   Zapraszamy do obejrzenia pysznej fotogalerii.

A.Osenkowska

 


 

Samorząd Uczniowski oddaje cześć pamięci
dawnym pracownikom naszej szkoły
 

 

   Listopad to czas szczególnej zadumy i refleksji nad przemijaniem. Podczas lekcji, spotkań z uczniami wspominano wszystkich, którzy odeszli — naszych bliskich, przyjaciół, nauczycieli, tych, którzy pozostawili w naszych sercach niezatarte ślady.

   Samorząd Uczniowski zorganizował akcję zbierania zniczy,które zapalono na grobach pracowników naszej szkoły. To część historii, której pamięć powinniśmy podtrzymywać.

   Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki zniczy.

 


 

Sukces Kaliny w gminnym konkursie recytatorskim 

 

   Kalina Dwernicka z klasy pierwszej wygrała gminny konkurs recytatorski „Moja Ojczyzna w moim sercu” w swojej kategorii. Naszą szkołę reprezentowała też Jagoda Wawro z klasy trzeciej. Dziewczynki wygrały szkolne eliminacje i wspaniale wystąpiły w szkole w Zahutyniu. Serdecznie gratulujemy umiejętności recytatorskich i utrwalania poczucia dumy narodowej.

A.Osenkowska

 


 

Uczniowie klas I-III na spektaklu muzycznym
"Alladyn... Baśń z tysiąca i jednej nocy"
 

 

   Uczniowie klas I-III w dniu dzisiejszym (6 listopada 2024 r.) wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do SDK w Sanoku na muzyczną opowieść pt. „Alladyn...Baśń z tysiąca i jednej nocy”. Spektakl został przygotowany przez Katolicki teatr Edukacji z Krakowa. Opowiadał on o przygodach Alladyna, księżniczki Dżamily i złego Wezyra. Czarodziejska lampa, niezwykłe kostiumy i niepowtarzalna muzyka świetnie wprowadziły wszystkich w ten magiczny świat.

   Była to przepiękna sztuka, która bardzo spodobała się naszym uczniom.

A.Osenkowska

 


 

Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek 

 

   5 listopada przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obchodzili jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! Ustanowiono je w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.

   Dzień ten był okazją do tańców i szaleństw. Odbyła się też prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Wszyscy prezentowali się wspaniale! Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z rozpoznawaniem przebrań swoich koleżanek i kolegów. Na balu zjawił się niezapowiedziany gość, który zaprezentował swój taniec oraz zrobił sobie pamiątkowe zdjęcia z naszymi uczniami. Był nim Minionek.

   Dzisiejszy bal był wyśmienitą okazją, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze.

A.Osenkowska

 


 

Podsumowanie gminnego konkursu "Polscy Naukowcy" 

 

   Szkoła Podstawowa w Czaszynie zorganizowała gminny konkurs „Polscy naukowcy” na najciekawszą prezentację multimedialną. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z klas VI-VIII. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji dotyczącej wybranego polskiego naukowca, jednego z sześciu podanych, wśród których byli: Mikołaj Kopernik, Ignacy Łukasiewicz, Maria Skłodowska-Curie, Jan Czochralski, Stefan Banach i Aleksander Wolszczan. W krótkiej prezentacji (nie więcej niż 12 slajdów) trzeba było przedstawić wybraną postać, skupiając się na osiągnięciach i ich wpływie na rozwój cywilizacyjny oraz postęp w nauce.

   Zakodowane prace oceniła zewnętrzna komisja konkursowa, której przewodniczącą była Pani Aniceta Brągiel - Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagórzu. Jury wybrało trzy najlepsze prace:

   Podsumowanie konkursu odbyło się 30 października, w którym uczestniczyli laureaci konkursu wraz z dyrektorami szkół nagradzanych uczniów. Cenne nagrody rzeczowe (wysokiej klasy drukarki, smartwatch oraz głośnik bluetooth) wręczyły: Pani Sylwia Drozd – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czaszynie oraz Pani Ewa Get - Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół w Zagórzu.

   Przewodnicząca komisji konkursowej, Pani Aniceta Brągiel, przypomniała kryteria oceniania prezentacji, wśród których ważna była pomysłowość, atrakcyjność, czytelność i estetyka wykonania. Opisała wysoki poziom prac i trudność w dokonaniu wyboru tych najlepszych. Natomiast najlepszą prezentację, należącą do Adama Kaczmarskiego, przedstawił Pan Jarosław Bochnak, zwracając uwagę na techniczne wykonanie oraz merytoryczną poprawność.

   Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy poświęcili swój czas na stworzenie ciekawych prezentacji. Wprawdzie nagrodzone były tylko trzy pierwsze miejsca, ale z pewnością wszyscy zyskali bezcenną wiedzę dotyczącą polskich naukowców i ich wkładzie w postępie cywilizacyjnym liczącym się na całym świecie. Liczy się też uzyskane doświadczenie w tworzeniu multimedialnej prezentacji, bo będzie szansa na wygraną w kolejnej edycji 😊

J.B

 


 

Mobilna wystawa Podkarpackiego Centrum Nauki "Łukasiewicz"
 z Rzeszow w naszej szkole
 

 

   W dniu 30 października naszą szkołę odwiedzili animatorzy z Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” prezentując "Mobilną wystawę". Jest to zbiór piętnastu eksponatów, pokazujących esencję tego, co można zobaczyć, dotknąć i wypróbować w siedzibie Centrum Nauki "Łukasiewicz" w Rzeszowie. Na sali gimnastycznej nasi uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonywania prostych eksperymentów i odkrywania, jak nauka wpływa na naszą codzienność oraz jak rozwija się nasza cywilizacja. Wystawa była pełna interaktywnych stanowisk, które w atrakcyjny sposób angażowały uczestników, zachęcając ich do poznawania nauk przyrodniczych i technicznych.

   Dzięki wystawie można było zrozumieć różnorodne zjawiska przyrodnicze i technologiczne, co stanowiło inspirującą lekcję praktycznej nauki.  Wydarzenie to wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów i stało się doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie.

A.Osenkowska

 


 

Nasza Szkoła Pamięta 

 

   Nasza szkoła, jak co roku włączyła się do akcji SzkołaPamięta. To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii– tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

   Tradycyjnie na naszym cmentarzu zapalono znicze przewiązane wstążką z napisem: „Szkoła pamięta”. Postawiono je na groby nauczycieli, którzy niegdyś uczyli w naszej szkole.

A.Osenkowska

 


 

Przedszkolaki z grupy Sówek na spektaklu teatralnym w SDK 

 

- Puchatku?

- Tak Prosiaczku?

- Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

A. A. Milne „Kubuś Puchatek”

   Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia zagościł na scenie Sanockiego Domu Kultury w Sanoku. Przedszkolaki z grupy Mądre Sówki miały okazję obejrzeć spektakl: „Kubuś Puchatek”. To niezwykłe przedstawienie przeniosło naszych młodych widzów w świat pełen wartości, którymi warto się kierować każdego dnia. To była fantastyczna lekcja o tolerancji i poszanowaniu drugiego człowieka.

   Dziękujemy aktorom za wspólne kulturalne doświadczenie.

M.Borkowska

 


 

Bal Jesieni w grupie Pszczółek 

 

   28 października w Grupie odbył się Bal Jesieni. Królowała zabawa przy muzyce i jesiennych piosenkach. Nie zabrakło też innych atrakcji takich jak: zagadki, konkursy oraz pokaz mody, na którym dzieci zaprezentowały swoje jesienne stylizacje starszym kolegom i koleżankom z grupy. Gratulujemy Rodzicom wspaniałych pomysłów na dziecięce stroje!

J.Cyptor

 


 

Grupa Sówek w jesiennym pokazie mody 

 

   24 października w grupie "Mądrych Sówek" zorganizowano ,,Jesienny pokaz mody''. Na wybiegu pojawili się fantastyczni, choć dopiero początkujący modele i modelki. Jesienne stroje przygotowali rodzice wykazując się wielką pomysłowością. Dzieciom zabawa ta sprawiła ogromną frajdę. Każdy chętnie pozował do zdjęć podczas rewii mody. Zaproszeni goście oraz koleżanki i koledzy z klas młodszych, a także przedszkolaki z grupy "Pszczółek" mieli przyjemność uczestniczyć w dzisiejszym wydarzeniu. Nie zabrakło uśmiechu, braw oraz zabawy, w której mieli przyjemność uczestniczyć wszyscy goście. Na koniec Pani Dyrektor Sylwia Drozd wręczyła drobne upominki. Był to dzień pełen wrażeń i emocji.

M.Borkowska

 


 

Odkrywanie przyrodniczej właściwości wody
w projekcie "Być jak Ignacy"
 

 

   Uczniowie szkolnego koła naukowego „Odkrywcy” rozpoczęli przygodę z nauką w programie Być jak Ignacy. Tematem wiodącym w tym roku jest „Potęga wody”. Uczniowie pogłębiają swoją wiedzę poprzez eksperymenty i ćwiczenia. Tym razem poznali obieg wody w przyrodzie, stany skupienia wody oraz podstawowe pojęcia takie jak skraplanie, parowanie, krzepnięcie itp. Tegoroczna naukowa podróż została rozpoczęta.

R.Kaczmarska
J.B.

 


 

Dzień zabaw na świeżym powietrzu uczniów klas 1-3 

 

   Jesień to kolorowa pora roku. Korzystając z ładnej pogody, we wtorek 22 października, uczniowie klasy pierwszej, drugiej oraz trzeciej wzięli udział w sportowych wyzwaniach: "Zabawy sportowe są przyjemne i zdrowe".

   Dzieci z radością korzystały z uroków jesiennej aury. Był czas na różnorodne aktywności, wspólne zabawy , tańce oraz rozmowy, podczas których można było bliżej poznać uczniów klasy pierwszej. Było też pieczenie kiełbasek, które wszystkim bardzo smakowały. Wspólnie spędzony czas był doskonałą okazją do integracji młodszych i starszych dzieci. Nie zabrakło dobrego humoru i niepowtarzalnej atmosfery.

   Spotkanie nie byłoby możliwe bez zaangażowania oraz nieocenionej pomocy rodziców, którzy przygotowali pyszny poczęstunek. BARDZO DZIĘKUJEMY!

A.Osenkowska

 


 

Wyniki konkursu "Bezpieczna droga do szkoły z SKO" 

 

   Podczas uroczystości Pasowania na ucznia w naszej szkole zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu SKO pt. "Bezpieczna droga do szkoły z SKO" którego organizatorem była Pani Sabina Misura. - opiekun SKO.  Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problematykę bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego, podkreślenie postaw i zachowań zapobiegającym nieszczęśliwym wypadkom dzieci na drodze szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

   Nagrody i dyplomy wręczyła Pani Anna Puzio  Pracownik Banku PKO BP w Sanoku
Ex aequo I miejsce zajęły:
   Maria Frej - uczennica z klasy drugiej
   Maja Dygoń - uczennica z klasy trzeciej
   Amelia Kita -  uczennica z klasy trzeciej

Gratulacje!

S.Misiura

 


 

SKO dla pierwszoklasistów 

 

   Z okazji uroczystości Pasowania na ucznia w naszej szkole gościliśmy Panią Annę Puzio Pracownika Banku PKO BP w Sanoku, która opowiedziała o działalności SKO, oszczędzaniu, organizowanych konkursach i wielu innych niespodziankach jakie czekają na nowych członków SKO. Wręczyła wszystkim uczniom z klasy pierwszej prezenty. Na koniec Dyrektor Szkoły Pani Sylwia Drozd podziękowała Pani Annie  za efektywną współpracę i promowanie idei oszczędzania wśród uczniów naszej szkoły.

   Dziękujemy za odwiedziny a naszym pierwszoklasistom życzymy sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych i udanego startu w Szkolnej Kasie  Oszczędności!

S.Misiura

 


 

"Slubuję być..." - uroczyste pasowanie na ucznia 

 

   W naszej szkole uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej odbyło się w piątek, 18 października. Dzieci pięknie ubrane i bardzo skupione wystąpiły przed zgromadzoną publicznością: koleżankami i kolegami z młodszych klas, Rodzicami, Panią Anną Puzio - pracownikiem Banku PKO BP w Sanoku, Panią Dyrektor Sylwią Drozd oraz Nauczycielami. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności i wiedzy, dzieci złożyły Ślubowanie na Sztandar Szkoły a następnie zostały pasowane na uczniów przez Panią Dyrektor. Z gratulacjami i życzeniami pospieszyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, uczniowie klasy drugiej, przedstawicielka banku oraz Rodzice. Ksiądz Michał Boba poświęcił plecaki, które okazały się bardzo przydatne- uczniowie wkładali do nich otrzymane upominki, materiały promocyjne i prezenty. Na zakończenie wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Ten wyjątkowy dzień zakończył się pysznym poczęstunkiem i miłą pogawędką przy ciastku. Wychowawczyni klasy pierwszej i uczniowie składają bardzo serdeczne podziękowania Rodzicom i Nauczycielom, dzięki którym mogliśmy tak pięknie celebrować nasze pasowanie. Dziękujemy również koleżankom i koledze z klasy czwartej za pomoc i życzliwe wsparcie.

A.Stwarz

 


 

Biblioteka Przedszkolaka 

 

   W dniu 17 października w naszym oddziale przedszkolnym gościł Pan Łukasz Dębski, prezes Fundacji Fundacja Burza Mózgów w ramach której realizowany jest Projekt Biblioteka Przedszkolaka. Celem kampanii jest szerzenie czytelnictwa m.in. wśród przedszkolaków jak również zaopatrzenie przedszkoli w wartościowe współczesne książki dla dzieci. Pan Łukasz przy okazji przekazania kuferka-minibiblioteczki dla naszego Oddziału Przedszkolnego Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Czaszynie poprowadził warsztaty literacko-plastyczne .

   Dziękujemy serdecznie Fundacji za otrzymany kuferek pełen interesujących książek

   Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.

S.Drozd

 


 

Wycieczka uczniów klas IV i V do Rzeszowa 

 

   16 października uczniowie klas 4 i 5 wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa pod opieką wychowawców: pani Eweliny Nieznańskiej i pana Jarosława Bochnaka oraz pani Natalii Łuczejko. Pierwszym przystankiem był FlyPark, gdzie uczniowie mieli możliwość aktywnego spędzenia czasu, korzystając z różnych atrakcji: trampolin, zjeżdżalni o różnych nachyleniach i profilach, basenów gąbkowych, tuneli i wież, po ścianki wspinaczkowe i gokarty. Każdy znalazł coś dla siebie.

   Szaleństwom nie było końca, ale czas szybko mija na dobrej zabawie, dlatego po dwóch godzinach i szybkim posiłku uczestnicy wycieczki relaksowali się na seansie filmu pt. „Dziki robot" w jednej z największych sali kina Helios. Była to piękna animacja opowiadająca o robocie, który zagubiony w dzikim świecie przyrody, starał się pomóc przetrwać uratowanemu pisklęciu dzikiej gęsi, a następnie go wychować. Bajka z ciekawą fabuła, pełna humoru, a przy tym pouczająca i przekazująca mądre przesłanie dotyczące wielkiej odpowiedzialności i wagi rodzicielstwa.

   Ten dzień z pewnością zapadnie w pamięć, jako niezwykle udany.

E.Nieznańska

J.Bochnak

 


 

Dzień Chleba u naszych Pszczółek 

 

   16 października w Grupie Pszczółek obchodziliśmy wyjątkowy Dzień Chleba! Maluchy miały okazję dowiedzieć się, jak powstaje – od malutkiego ziarenka aż do pachnącego bochenka.

J.Cyptor

 

 

 


 

Nasi uczniowie w Gminnym Konkursie Ekologicznym
"Woda to nasz skarb"
 

 

   We wtorkowy poranek, 15 października w Szkole Podstawowej w Łukowem, która była organizatorem Gminnego Konkursu Ekologicznego Plastyczno- Technicznego pt. "Woda to nasz skarb" odbyło się uroczyste wręczenie nagród. W konkursie V miejsce zajęła Anna Jagiełło - uczennica II klasy.

   Naszą szkołę ponadto reprezentowali następujący uczniowie:

   Maria Frej kl. II,
   Maja Dygoń kl. III
   Amelia Kita kl. III
   Lena Leśniowska kl. III
   Nadia Oleksów kl.III
   Karol Koczera kl. III
   Adam Kuzio kl. III

   Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.

A.Osenkowska

 


 

Wyniki szkolnych konkursów plastycznych 

 

   Uczniowie klas: IV oraz V naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastyczny pt. „Rozświetliła mrok”. Jest nam miło poinformować, że Komisja nagrodziła następujących uczniów:

Klasa IV
   I miejsce: Dominika Dygoń
   II miejsce: Wiktoria Woźny
   III miejsce: Emilia Torba

Klasa V:
   I miejsce: Natalia Giba
   II miejsce: Gracjan Dąbrowski
   III miejsce: Krystian Gocek

   Natomiast w konkursie zorganizowanym dla uczniów klas: VI oraz VII pt. "Ignacy Łukasiewicz -pionier przemysłu naftowego" nagrody otrzymali:

Klasa VI
   I miejsce: Barbara Krajnik
   II miejsce: Emilia Morawa
   III miejsce: Martyna Władyka

Klasa VII:
   I miejsce: Michalina Koczera
   II miejsce: Aleksandra Kurnika
   III miejsce: Daria Baran

   Nagrody wręczyli uczniom Pani Dyrektor Sylwia Drozd oraz Przewodniczący Rady Rodziców -Pan Krzysztof Giba.

   Zwycięzcom konkursu GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
Jury miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców.

   Nagrody dla naszych uczniów ufundowała Rada Rodziców.

A.Osenkowska

 


 

Wyniki konkursu wiedzy o Patronie Szkoły
-  Ignacym Łukasiewiczu"
 

 

Uczniowie klas: II oraz III uczestniczyli w konkursie wiedzy o naszym patronie "Co wiemy o Ignacym Łukasiewiczu?".

Oto wyniki dotyczące quizu:

I miejsce zajęły:
   Anna Jagiełło kl. II
   Amelia Drozd kl.III
   Katarzyna Szałaj kl. III
   Jagoda Wawro kl. III

II miejsce:
   Maria Frej kl.II
   Pola Nestorowicz kl. III
   Nadia Oleksów kl. III

III miejsce:
   Lena Giba kl.II

Wyróżnienia:
   Marcelina Mroczek kl.II
   Patryk Osenkowski kl.II

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

A.Osenkowska

 


 

Uczniowie w rolach nauczycieli - akcja Samorządu Uczniowskiego 

 

   W Dniu Edukacji Narodowej po uroczystym apelu niektórzy uczniowie kl.VI-VIII wcielili się w role nauczycieli i z wielkim zaangażowaniem poprowadzili zajęcia. Po wcześniejszej konsultacji z nauczycielami odpowiednich przedmiotów starannie przygotowali się do lekcji. Prowadzenie zajęć przez Samorząd Uczniowski wzbudziło ogólny entuzjazm wśród dzieci.

I.Pałasz

 


 

Dzień Patrona i Dzień Edukacji 

 

   14 października 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole aż dwa święta: Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor, Sylwia Drozd, powitała zaproszonych gości: Pana Ernesta Nowaka - Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz, przewodniczącego Rady Rodziców - pana Krzysztofa Gibę, a także panią sołtys Czaszyna - Bożenę Stojak.

   Ponieważ okazje były wyjątkowe odbyły się dwie inscenizacje. Uczniowie klas 4-8, pod opieką pani Eweliny Nieznańskiej przedstawili sylwetkę naszego patrona - Ignacego Łukasiewicza, a członkowie Samorządu Uczniowskiego, pod kierownictwem pani Iwony Pałasz, zaprezentowali w zabawny sposób obraz współczesnej szkoły.

   Wierszami uczniowie wyrazili swoje podziękowanie za serce, uśmiech… i przeprosili za psoty, figle... Samorząd Uczniowski podarował róże wszystkim pracownikom szkoły oraz gościom. Delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ignacego Łukasiewicza.

   Na koniec wystąpiła jeszcze raz Pani Dyrektor, która podziękowała zarówno nauczycielom, jak i wszystkim pracownikom naszej szkoły, za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości, Pan Burmistrz w swojej mowie również przyłączył się do życzeń z okazji dzisiejszych uroczystości.

A.Osenkowska

E.Nieznańska

 


 

Uczniowie klas 1-3 na spektaklu "Magia czarownicy" 

 

   W czwartek, 10 października klasy I-III wybrały się do Sanockiego Domu Kultury na spektakl muzyczny „Magia czarownicy” przygotowany przez teatr Magic z Krakowa. Fabuła przedstawienia rozgrywa się w Letniej Szkole Magii „Abrakadabra”. Jej adepci uczą się trików i sztuczek magicznych, lewitowania oraz posługiwania się zaklęciami. Najbardziej jednak wszystkim podobały się w przedstawieniu akrobacje oraz laserowy show.

A.Osenkowska

 


 

Wyprawa na Połoninę Caryńską

 

   Uczniowie klasy VII naszej szkoły biorą udział w programie „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów” realizowanym przez Bieszczadzki Park Narodowy.

   8 października grupa naszych uczniów wraz z uczniami z Tarnawy Dolnej aktywnie uczestniczyła w warsztatach terenowych na Połoninie Caryńskiej, przechodząc trasą od Przełęczy Wyżniańskiej do Ustrzyk Górnych. Pani Magda z Bieszczadzkiego Parku Narodowego zapoznawała uczestników zajęć z fauną i florą Bieszczadów oraz z historią gospodarowania tymi terenami przez dawnych mieszkańców.

   Bieszczady przywitały nas pięknymi kolorami jesieni i chociaż zabrakło Słońca, zachwycaliśmy się otaczającą nas przyrodą.  Natomiast na połoninach czekał nas bardzo porywisty wiatr, który zamiast zniechęcać, dawał wszystkim sporo frajdy.

   Niektórzy chcą tu wrócić zimą, a my znów wybierzemy się w Bieszczady na wiosnę.

J.B.

 


 

Stworki z patisonów

 

   Jesień to cudowny obrazek kolorów. To pora roku, która inspiruje i przynosi nam wiele smacznych darów, ale także pobudza naszą wyobraźnię do tworzenia różnych artystycznych dzieł.

   Na zajęciach uczniowie klasy II zapragnęli stworzyć wyjątkowe stworki z patisonów. Na początku zajęć omówiliśmy wygląd, fakturę i kształt tego ciekawego warzywa. Następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem podjęły się wyzwania i wykazały się pomysłowością podczas tworzenia cudaków, które uśmiechały się do wszystkich. Każdy uczeń nadał imię swojemu stworkowi.

   To były wesołe i zaczarowane zajęcia.
   Brawa dla naszych małych artystów.
   Dziękujemy p. Ewelinie Nieznańskiej za patisony dla wszystkich drugoklasistów.

A.Osenkowska

 


 

Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe

 

   Od 4 października 2024 r. uczniowie klasy II uczestniczą w projekcie "Owocowe piątki". Jego celem jest propagowanie w szkole zdrowego trybu życia, kształtowanie u dzieci nawyku jedzenia owoców, jako głównego źródła naturalnych witamin.

   Dzisiaj w klasie II było smacznie i przede wszystkim zdrowo! Bohaterami tego dnia były: jabłka , gruszki, winogrona, śliwki, banany, truskawki, mandarynki i inne owoce. Podczas zajęć każdy własnoręcznie musiał przygotować sobie pyszne szaszłyki owocowe. Na widok tak smakowitych owoców dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Przyodziani w fartuszki drugoklasiści samodzielnie obrali przyniesione owoce, które pokroili, a następnie nadziewali na patyczki, tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki.

   Degustacja była udana, a bezpieczeństwo zapewnione. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

A.Osenkowska

 


 

Wycieczka naszych Sówek do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła

 

   Dnia 3 października Przedszkolaki z grupy Mądre Sówki 5,6 latki wzięły udział w wycieczce do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach Mineralnych. Szkoła to idealne miejsce by spróbować swych sił w dziedzinie ginących zawodów. Zajęcia rozpoczynają się od wizyty w sali na poddaszu, miejsca gdzie dawniej mieszkał przedwojenny nauczyciel. Przed warsztatami hologramowe postaci dziewczynki i jej dziadka opowiedzą turystom o dawnej szkole, ginących zawodach i Bieszczadach z czasów, kiedy na tych terenach żyli w zgodzie katolicy, grekokatolicy i żydzi. Na parterze szkoły, w trzech rzemieślniczych pracowniach: garncarskiej, kaligrafii oraz piekarni odbywają się zajęcia warsztatowe. Uczestnicy lekcji mogą samodzielnie, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów upiec tradycyjne proziaki – bułeczki na sodzie, wykonać gliniany garnek oraz siedząc w stylowych przedwojennych ławach spróbować swoich sił w kaligrafii. Był to dzień pełen wrażeń i emocji.

M.Borkowska

 


 

Jesienne zabawy Sówek

 

  Jesienny spacer Sówek oraz zabawy z darami jesieni .

M.Borkowska

 

 

 

 

 


 

Dzień Chłopaka w naszej szkole

 

   Z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego zorganizowały w naszej szkole quiz. Paulina oraz Maja złożyły życzenia swoim szkolnym kolegom i zaprosiły do zabawy wszystkich chłopców, którzy musieli zmierzyć się z "męskimi" pytaniami. Dotyczyły one m.in. motoryzacji i sportu. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi każdy uczestnik został nagrodzony słodkościami. Zabawa wzbudziła wiele radości u naszych chłopców.

      Dziękujemy za przygotowanie tego wyjątkowego dnia.

   30 września w klasach I-III uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia oraz podarowały im wspaniałe upominki, które bardzo się spodobały.

   Wszystkim chłopcom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

A.Osenkowska

   "Dzień chłopaka" w grupie Sówek minął w cudownej i radosnej atmosferze.

M.Borkowska

 

 

 


 

Do naszej świetlicy zawitała JESIEŃ

 

Powitaliśmy ją wierszem i piosenką. Świetliczaki stworzyły piękne kolorowe jesienne liście, które zdobią naszą salę. Były wesołe, wspólne zabawy ruchowe oraz pamiątkowe zdjęcia.

A.Osenkowska

 


 

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

 

   24 września odbyły się wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Czaszynie na rok szkolny 2024/2025.

Następujący uczniowie ubiegali się o to stanowisko:

   - Filip Woźny (kl. VII)

   - Paulina Giba (kl. VIII)

   - Maja Mołczan (kl. VIII)

   Na tydzień przed wyborami powyżsi kandydaci zachęcali uczniów na oddanie na nich głosów. Stworzyli plakaty wyborcze i przedstawiali swój program na spotkaniach z uczniami. Dzień przed wyborami nastała cisza wyborcza.

   Wybory przeprowadzone zostały na wzór prawdziwych wyborów. Komisja Wyborcza w składzie: Emilia Torba, Gracjan Dąbrowski, Maja Kozyra i Piotr Gocek przygotowała miejsce wyborów. Ustawiła parawany zasłaniające stoliki, na których były długopisy przeznaczone do zaznaczania kandydata zgodnie z instrukcją, przygotowała listy do podpisów uprawnionych do głosowania, ułożyła opieczętowane karty z kandydatami i ustawiła odpowiednio przygotowaną urnę.  Wszystko było zapięte na ostatni guzik, nad czym czuwała pani Iwona Pałasz.

   Po oddaniu głosów przyszedł czas na ich podliczenie.  Na 68 uprawnionych do głosowania uczniów klas IV-VIII oddano 61 głosów. Najwięcej głosów uzyskała…

Paulina Giba

i objęła stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły na rok 2024/2025.

  Gratulujemy i życzymy owocnej pracy i samych sukcesów!

J.B.

 


 

Sprzątanie Świata 2024

 

   W dniach 20–22 września 2024 r. przypada 31. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Na straży czystej ziemi. Od 1994 roku”. Jej celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

   Dzisiaj nasi uczniowie z klas I-III również przyłączyli się do akcji. Uczniowie "uzbrojeni" w gumowe rękawice i worki na śmieci, z uśmiechem na twarzy wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły i teren naszej wsi. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.

A.Osenkowska

 


 

Tydzień pełen przygód w grupie Pszczółek

 

   W poniedziałek świętowaliśmy Dzień Kropki. Nasze Pszczółki poznały piękną bajkę o rozwijaniu talentów. Wszyscy chętnie uczestniczyli w nowej zabawie "wędrująca kropka". Przedszkolaczki zdobyły także wiedzę o zasadach ruchu drogowego i świetnie sobie poradziły z trudnym zadaniem, jakie zostało im postawione: musieli poprowadzić w Dniu Maszynisty pociąg wprost na stację ,,Dzień Przedszkolaka", gdzie czekała na nich miła, słodka niespodzianka.

M. Kaleniecka

 


 

Dzień Przedszkolaka u Sówek

 

   20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Wszystkim Przedszkolakom życzymy samych szczęśliwych dni a Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu niespodzianki dla Sówek.

M. Borkowska

 


 

Dzień Kropki w naszej szkole

 

   15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.

   Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się ona tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. 

   „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”.

   Uczniowie naszej szkoły postawili w tym dniu dużo kropek. Ich ubrania ozdabiały różnokolorowe punkty. Tworzyli różnorodne prace plastyczne z wykorzystaniem kropek. Rozmywali je, malowali i patrzyli co się z nimi dzieje. Rozwiązywali kropkowe zagadki i zadania ukryte w balonach. A także z zaangażowaniem opowiadali i z odwagą prezentowali swoje umiejętności. Było kolorowo, radośnie i twórczo.  

   A my po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wierzymy w nich, a oni wierzą w siebie.

A.H.

Dzień Kropki w klasach 1-3

Dzień Kropki u Sówek

 

 


 

Szkolne Koło Caritas z pomocą dla powodzian

 

   Od kilku dniu na Dolnym Śląsku powódź niszczy wszystko. W związku z tak ogromną skalą zniszczeń, Szkolne Koło Caritas w naszej Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Czaszynie zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi o dobrym i wrażliwym sercu o konkretną pomoc powodzianom. Ważna jest każda forma pomocy i międzyludzkiej solidarności.

   Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane powodzianom są:
   • pościel,
   • woda pitna,
   • chemia osobista,
   • artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp.

   Zebrane rzeczy zostaną przekazane do oddziału Caritas naszej Archidiecezji. Potrzebne rzeczy możemy przynosić do budynku naszej szkoły bądź na wikarówkę. W imieniu Obdarowanych dziękujemy za wszelkie wyrazy pomocy i solidarności, zorganizowane zbiórki i przekazaną pomoc. Zapewniamy o rzetelnym i sumiennym wykorzystaniu przekazanych darów serca i zapewniamy o wdzięczności w modlitwie. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt. Ks. Michał, tel. 506806212.

   Istnieje także możliwość wpłaty na konto bankowe z tytułem „Na powodzian”.

BANK PEKAO S. A. I O. Przemyśl 33 1240 2568 1111 0000 3629 7045
USD 58 1240 2568 1787 0011 1186 9896
EUR 52 1240 2568 1978 0010 6173 6383
SWIFT: PKOPPLPW

POMAGAJMY

ks. Michał Boba

 


 

Powitanie księdza biskupa Staniasława Jamrozka w naszej szkole

 

   Naszą szkolną wspólnotę w poniedziałek 16.09.2024 odwiedził ksiądz biskup Stanisław Jamrozek. W naszej parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Czaszynie od soboty ksiądz biskup gościł w czasie odbywania Wizytacji Kanonicznej, która w parafiach odbywa się średnio co 5 lat. Przy tej okazji pamiętał także o naszej szkole.

Dzieci wraz z nauczycielami Panią Dyrektor Sylwią Drozd,    Anną Hańczuk oraz ks. Michałem Boba, przygotowały program słowno-muzyczny, przybliżający rocznicę 600-lecia naszej miejscowości, która obchodzona jest w bieżącym roku. Została przedstawiona bardzo bogata historia Czaszyna, przechodząc przez rozwój całej miejscowości, przypomniane zostały ważne postacie związane z naszą „małą Ojczyzną”. To bardzo cenna lekcja patriotyzmu i miłości Ojczyzny dla młodego pokolenia.
Nad wykonaniem dekoracji czuwała Pani Ewelina Nieznańska oraz Pan Hubert Wolwowicz. O stronę muzyczną troszczył się Pan Radosław Krochmal.

   Ks. Biskup zachęcał dzieci i młodzież do wierności i pilności w nauce, do troski o zdrowie fizyczne przez codzienną aktywność. Sam zaprezentował także swoje sportowe umiejętności i zdolności. Podziękował za bardzo miłe powitanie i prezentacje miejscowości, przekazując całej wspólnocie życzenia dobra, pokoju i miłości, modląc się wspólnie i udzielając Pasterskiego błogosławieństwa.

   Bardzo wszystkim dziękuję za piękną i owocną współpracę i pomoc w tym wydarzeniu.

ks. Michał Boba

 


 

Zbieramy Talenciaki

 

   Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów 3”, której organizatorem jest sklep Lidl. Podczas zakupów, można zbierać TALENCIAKI, czyli specjalne kupony otrzymywane za każde wydane 50 zł.

   Kupony można samodzielnie przypisać naszej szkole na stronie internetowej (www.lidl.pl/szkoly ) bądź też włożyć do specjalnie przygotowanego pudełka, które znajduje się na parterze obok gabinetu Pani Dyrektor lub do wychowawców klas.

    Sprawdź, czy jesteś w galerii Talenciaków: :)

   Dziękujemy za zaangażowanie naszym Uczniom i ich Rodzicom!

Anna Osenkowska

 


 

Nagroda III stopnia dla naszego SKO!

 

   Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności na Etapie Regionalnym za rok szkolny 2023/2024 otrzymała Nagrodę III STOPNIA. Natomiast opiekunka SKO Pani S. Misiura- BRĄZOWĄ ODZNAKĘ.

 

   Dziękujemy wszystkim SKO-wiczom za ogromne zaangażowanie, współpracę z Bankiem PKO BP Oddział 1 w Sanoku, a Komisji Konkursowej za docenienie naszej całorocznej pracy.

Sabina Misiura

 


 

Narodowe Czytanie - "Kordian" Juliusza Słowackiego

 

   To był naprawdę mroczny spacer.

   Z okazji dzisiejszej akcji Narodowego Czytania uczniowie klasy 8, pod opieką pani Eweliny Nieznańskiej, przygotowali wycieczkę z „Kordianem” Juliusza Słowackiego. Wcielili się w role przedstawicieli mocy piekielnych, które w utworze spotykają się na przełomie wieków i uruchamiają diabelski zegar. Uczestników wycieczki prowadził niesamowicie kompetentny i niezwykle sympatyczny przewodnik, pan Jarosław Bochnak.

   Czy wszyscy byli tak przerażeni, jakby życzyłby sobie nasz wieszcz?

   Uczniowie wyglądali na zadowolonych… tylko skąd te rozmazane fragmenty na zdjęciach? Czyżby to była sprawka złych mocy z „Kordiana”?

Ewelina Nieznańska

 


 

SZKOŁY pełne TALENTÓW 3"

 

   Drodzy Uczniowie i Rodzice, Nasza Szkoła już po raz trzeci przyłączyła się do akcji „Szkoły Pełne Talentów” organizowanej przez sieć sklepów Lidl Polska. Robiąc codziennie zakupy w Lidlu możesz wesprzeć Naszą Szkołę. Pomóż nam zbierać Talenciaki, abyśmy mogli wymienić je na atrakcyjne nagrody.

   Akcja trwa do 31 października 2024 r.

   Jak przekazać Talenciaki szkole? Talenciaki będzie można wrzucać do ustawionych w szkole specjalnych pudełek lub aktywować na stronie www.lidl.pl/Szkoły, wykorzystując unikalny kod QR.

   Zachęcamy do wspólnej zabawy!

A.O.

 


 

Spotkanie z panem policjantem - Bezpieczna droga do szkoły

 

   Już drugiego dnia szkoły odwiedził naszą placówkę dzielnicowy asp. szt. Artur Rajchel z Posterunku Policji w Zagórzu. Podczas prowadzonych prelekcji dla uczniów klas I-III skupiono się przede wszystkim na bezpieczeństwie dzieci. Funkcjonariusz poruszył bardzo ważne tematy: bezpieczna droga do szkoły, prawidłowe i bezpiecznie przechodzenie przez przejście dla pieszych, przestrogi przed zabawami w pobliżu jezdni, zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.

   Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

   DZIĘKUJEMY!!!

A.O.

 


 

Uroczystość rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

 

   W poniedziałek 2 września w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Czaszynie zainaugurowano rok szkolny 2024/2025.

   Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym. Następnie Pani Dyrektor Sylwia Drozd powitała na sali gimnastycznej zebranych uczniów klas 0 - VIII oraz ich rodziców, a także nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. W pierwszych słowach swojego przemówienia Pani Dyrektor nawiązała do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie wprowadziła nowych członków społeczności szkolnej w zasady organizacji pracy i nauki, nie zapominając oczywiście o życzeniach wielu sukcesów, rozwijania pasji i zainteresowań, rodziców zapewniła natomiast o otwartości i gotowości szkoły do współpracy.

   Z okazji pierwszego dzwonka życzymy naszym uczniom wielu sukcesów, radości z nauki oraz odkrywania swoich pasji i talentów.

A.O.

 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

 

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek, 4 września 2023 r., według poniższego harmonogramu:

Oddział przedszkolny pracuje od godziny 6:30.

 


Rok szkolny 2023/2024